Ibanez RG Prestige İçin Manyetik Tavsiyesi

Selamlar. Ibanez RGR 652 AHBF gitarımın manyetiklerini değiştirmeyi düşünüyorum. Gitarın üzerinde şuan DiMarzio Fusion Edge manyetikler var. Ash body bir gitar. Genel olarak heavy metal, hard rock, trash metal civarlarında dolanan, E standart akort kullanan biriyim. Pasif manyetik önceliğim fakat efsane gider dediğiniz aktif manyetik önerilerine açığım.

Ya bence fishman fluence güzel
Clean tonu yüksek çıkışlı Manletiklere göre çok iyi
Distortion benim deneyimime göre en az diğer aktif manyetikler kadar yüksek tercih meselesi
Negatif olarak diyebileceğim karakteri size hitap etmeyebilir youtubeden dinleyin isterseniz
Yapımı da diğer manyetiklerden farklıydı sanırım
Güzel bir gitarınız var istediğiniz gibi bir sonuç alırsınız umarım

Pasif olarak da yaptırmak mantıklı da olabilir garanti sesini beğendiğini de alabilirsin çok seçenek var aslında butik üreticiler markalar falan

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya bence fishman fluence güzel
Clean tonu yüksek çıkışlı Manletiklere göre çok iyi
Distortion benim deneyimime göre en az diğer aktif manyetikler kadar yüksek tercih meselesi
Negatif olarak diyebileceğim karakteri size hitap etmeyebilir youtubeden dinleyin isterseniz
Yapımı da diğer manyetiklerden farklıydı sanırım
Güzel bir gitarınız var istediğiniz gibi bir sonuç alırsınız umarım

Pasif olarak da yaptırmak mantıklı da olabilir garanti sesini beğendiğini de alabilirsin çok seçenek var aslında butik üreticiler markalar falan

Aslında imkan olsa tek tek deneyeceğim de öyle bir imkanım yok (gerçi kimin var ki :) ?). İnternette dolanıyorum, ash body gitarda manyetik deneyen çok az insan var. Şöyle klasiklerden 7-8 manyetiği ash body de duysam beğendiğimi alacağım, ton konusunda çok da mükemmeliyetçi biri değilim. Fakat çok az ton referansı var.

Yani fishman al geç o zaman ben ön yargılıydım ama güzel yani yaptıracağım gövdede de fishman olacak bir iki test videosu var dinlemeni öneririm

Bende rg2550z köprüsünde sh4 var
Trembucker için tb4 olmalıydı ama sh4 le idare ediyoruz, ses olarak diyebileceğim biraz nasıl desem ton dolgun değil gibi, bilemiyorum ekipmanım o zamanlar düzgün değildi ama öyle hissetmiştim.

Düşük akortlarda cayır cayır modern metal tonu isteyenler için güzel ama benim gibi daha çok 80'ler tonu isteyenler, standart E akort kullananlar için pek ideal sayılmaz.
Ps2'imde Invader var. 80'lerden kastınız metallica, megadeth civarlarıysa Invader çok iyi bir seçenek. Tizleri SH4 kadar dağınık ve kontrolsüz değil, biraz daha net ama ultramodern denebilecek kadar bir netliği de yok. Palm mute'larda SH4'ten daha vurucu ve toplu bir hissiyatı var. Power chordlar daha bir doygun ve odaklı benim duyduğum kadarıyla SH4'e kıyasla. James reyis zaten MOP kaydında bu manyetiği kullanmış diyorlar King V'sinde. Keith Merrow'un videosunda bu iki manyetik arasındaki hissiyat farkı anlaşılıyor aslında.

Sh4 ve ash body. Bilemedim. Sh4 jb gitar seçen bir manyetik, iyice araştırmakta fayda var.

Dimarziolar prestige serisi ile iyi anlaşıyor diye biliyorum. Ayrıca manyetik yerine amfinizi gözden geçirebilirsiniz. Çok spesifik bir ton 80ler ama iyi bir amfiyle oldukça erişilebilir.

2. elde Hx Stomp kovalıyorum da bir türlü düşmedi sarı siteye (veya ben görmedim). Bu gidiş yazın Almanya'ya gidip bir Kemper sırtlanmak farz olacak :).

SH5/TB5 yurtiçinde bulamadığım SH-11/TB-11 + SH2N kombinasyonu kullanıyorum iki gitarımda.
Normalde köprü manyetiklerinin aşırı twang twang şeklinde metalik ve parlak tonları beni rahatsız eder ama SH-11 çok güzel tepki verdi. SH Jazz'ı anlatmaya gerek yok zaten.

ash body dimarzio tone zone air noton kullanan rg652 var çok fazla kişi kullanıyor klasik bir dizilim ve sevilir. fusion ve daha klasik rock sound için seymour duncan yaygın modelleri güzel olur. metal için fishman fluence senin gitarınla benzer gitarlarda ibanezin var onunda seslerine youtube ta bakabilirsin.

Geri