Daha sert tonlar istiyorum

Beyler selamlar.
Uzun süreden beri vox amplug 2g prosesörünü ve charvel ch200r amfisini kullanıyorum. Tonu beni bir yere kadar idare etti fakat artık o istediğim sert metal tonlarını maalesef ki alamıyorum.
Sorunun amfimden değil de daha çok prosesörden kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü içinde yeteri kadar gainli bi amfi seçeneği yok maalesef.
Başlıkta da belirttiğim gibi daha çok pantera ve CoB tarzı tonlar istiyorum. Eskiden bu şarkıları icra eden abiler baya pahalı setuplar ve güzel gitarlar kullanıyorlardı. Bende aşağıda eklediğim videodaki o sounda yakın bir şey arıyorum

Bu videodaki o bass ve gaini nasıl elde edebilirim? Aynısı olacak yada daha iyisi olacak diye bir şartım yok. Chuglasın yeter.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

ucuz çözüm ibanez tbx15r ya da tbx30r. Daha ucuz çözüm prosesörün arkasına ya da önüne bir booster pedal koymak.. TS9 tabanlı, blues driver tabanlı ya da daha başka bir boost pedalının klonu olabilir. 150-200 liraya bulunur sarı sitede. Joyo pedallar var mesela 150 liraya vardır.
Palm mute sertliği
- Tel kalınlığı,
- Kullandığın pena,
- PM yapmak için sağ elinde kullandığın yer,
- telin neresine dayadığın,
- tele ne kadar güçlü vurduğuna bağlı olarak değişiyor. Tekniğinde eksik varsa bunu da çöz. 1mm'den ince pena kullanma.
Bu bütçede bence en mantıklısı dijital çözümler sert ton isteniyorsa. Prosesörü satıp ucuz bir ses kartı al, amfiyi hoparlör olarak kullan. Ben amped roots'un beleş Fluff signature VST'sini kullanıyorum bir iki haftadır. Kabin simülasyonunu-IR'ı kapatırsan amfiyi hoparlör olarak kullanınca güzel ses alabilirsin. Ya da amfiyi de satıp iyi bir 2+1 hoparlörle bile bu işi çözebilirsin.

ucuz çözüm ibanez tbx15r ya da tbx30r. Daha ucuz çözüm prosesörün arkasına ya da önüne bir booster pedal koymak.. TS9 tabanlı, blues driver tabanlı ya da daha başka bir boost pedalının klonu olabilir. 150-200 liraya bulunur sarı sitede. Joyo pedallar var mesela 150 liraya vardır.
Palm mute sertliği
- Tel kalınlığı,
- Kullandığın pena,
- tele ne kadar güçlü vurduğuna bağlı olarak değişiyor. Tekniğinde eksik varsa bunu da çöz. 1mm'den ince pena kullanma.
Bu bütçede bence en mantıklısı dijital çözümler sert ton isteniyorsa. Prosesörü satıp ucuz bir ses kartı al, amfiyi hoparlör olarak kullan. Ben amped roots'un beleş Fluff signature VST'sini kullanıyorum bir iki haftadır. Kabin simülasyonunu-IR'ı kapatırsan amfiyi hoparlör olarak kullanınca güzel ses alabilirsin. Ya da amfiyi de satıp iyi bir 2+1 hoparlörle bile bu işi çözebilirsin.
Bu arada amped root ciddi başarılı. Çok şaşırttı beni. Para verip diğer modellleerini deneyesim var o kadar şaşırttı..

Bu arada amped root ciddi başarılı. Çok şaşırttı beni. Para verip diğer modellleerini deneyesim var o kadar şaşırttı..
Kendi IR'ı iyi değildi. Ben beleş v30 IR'ı ile kullandığımda paralı olan modelinkine çok benzer bir ton geliyor. Sanki bir amfi yapıp 4 farklı eq rangeine ayarlayıp çıkarmışlar gibi. Ama çok ciddi incelemedim, başka farklar da vardır tabi. 4. amfide ayar yapması daha kolay ve tiz potansı daha net çalışıyor gibi geldi mesela. Alınabilir. 4. amfi güzel bir IR ile nasıl duyulur merak ediyorum mesela. Onu denemeye de imkan vermişler aslında, ses 10 saniyede bir kesilip geri geliyor.
Amfi bozuldu ben de idarelik amped rootsa geçmiştim ama sanırım bu son amfi kullanışımdı :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Palm mute sertliği
- Tel kalınlığı,
- Kullandığın pena,
Maalesef prosesörüm şuanlık emanet olduğu için şuanlık öyle satma gibi bir durumum yok. Bilgisayarda ton işlerini de pek beceremiyorum ve sevmiyorum da. Belki beceremediğim içindir ama bir de ona haporlor almak için bütçem yok maalesef.
Ama dediğiniz Joyo pedallara bakacağım.
Pm tekniğimin yeterli olduğunu düşünüyorum çünkü şuanki sistemimde chug alabiliyorum ama yeterli olmuyor maalesef. Tizler yeterli geldiği zamanlar basslar yetersiz, Basslar yeterli olsa tizler yetersiz kalıyor.
Teşekkürler yardımınız için.

Geri