EzDrummer 2 çoklu davul sorunu

Merhabalar, davulumun kendi üzerindeki kitleri beğenmiyorum. Bundan dolayı EzDrummer ile çalıyorum. Ancak bu programda şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Bazı padlerde sert vuruş yaptığımda program onu çoklu vuruş yapıyor. Örneğin tom2 yi sert çaldığımda hem tom1 hem tom2 hem de kick i aynı anda vuruyor program. Hadi dedim program sıkıntılı olabilir. Belki sert vurduğumda diğer padlerde titreşiyordur program onu vuruş olarak algılıyordur belki dedim. Addictive Drums 2 programını denemeye başladım. Bu programda da bu sefer zillerde aynı sıkıntıyı yaşamaya başladım. Crach ve ride a sertçe vurduğumda program onu kick ile dolduruyor. Yahu sen niye dolduruyorsun, ben zaten kendim dolduruyorum altını :)

Yani özetle soracağım soru şu; ben bu davulların her bir padinin tek bir davulu ya da zili seslendirmesini istiyorum. Programın kendi kendine bir vuruşta 2 3 farklı parçayı seslendirmesini istemiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim? Teşekkür ederim.

Neyi, neye nasıl bağladın bilmiyorum hiçbir bilgi ve detay vermemişsin ama birden çok pad'i Y kablo veya splitter tarzı şeylerle bağladıysan sinyal karışması olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Neyi, neye nasıl bağladın bilmiyorum hiçbir bilgi ve detay vermemişsin ama birden çok pad'i Y kablo veya splitter tarzı şeylerle bağladıysan sinyal karışması olabilir.
Padlerimin hepsi ayrı ayrı jak kablosuyla gidiyor modüle. HH pedalıyla birlikte toplam 9 pad var. Modül üzerindeki 9 giriş deliğine ayrı ayrı 9 jak kablosuyla bağlı. Yani kablosal olarak birbirine en ufak bir bağları yok. Davulu da bilgisayara Midi kablosuyla bağladım. Yani bana göre elektriksel bir sorundan ziyade, ben muhtemelen bu programları kullanmayı çözemedim. Ayrı ayrı her bir padi program üzerinden nasıl atayacağımı çözebilsem sanki sorun çözülecek ama onu bulamıyorum. Yani muhtemelen program tom2 nin vuruşunu (tom1+tom2+kick) üçlemesine atamış. Her vurduğumda bu üçlü çalıyor. Veya diğer programda crash ve ride ın altına kick i kendisi kolaylık olsun diye atamış.

Mutemelen drum map ayarları ile ilgilidir. Şurada addictive resmi videosu var. Basitçe anlatmış:

Davul değil de bir piyano vsti açın ve elektronik davul sinyallerini o kanala yönlendirin, sonra çift ses çıkan durumları tekrar edin eğer piyanodan da çift ses geliyorsa bu elektronik aksamla ilgili olabilir anlamına gelir. Eğer tek nota geliyorsa bu durumda yukarda verdiğim ayarlar şeklinde menüden tek tek ayarlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mutemelen drum map ayarları ile ilgilidir. Şurada addictive resmi videosu var. Basitçe anlatmış:

Davul değil de bir piyano vsti açın ve elektronik davul sinyallerini o kanala yönlendirin, sonra çift ses çıkan durumları tekrar edin eğer piyanodan da çift ses geliyorsa bu elektronik aksamla ilgili olabilir anlamına gelir. Eğer tek nota geliyorsa bu durumda yukarda verdiğim ayarlar şeklinde menüden tek tek ayarlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim yardımınız için. Dediğiniz gibi yaptım. Önce klavyeden kontrol ettim ve her bir vuruş tek bir klavye notasına denk geldi. Addictive Drums 2 de nasıl atama yapılacağını da öğrendim video sayesinde. Ancak crach ve ride zillerini çalarken altttan kendiliğinden gelen kick vuruşunu çıkaramadım. Artık onun programın kendi atadığı bir durum olduğu konusunda şüphelerim arttı. :D Zaten ziller kicksiz çalınmaz diyerek kendileri kullanıcıya kolaylık olması açısından öyle bir özellik eklemiş olabilirler diye tahmin ediyorum. Bilmiyorum diğer kullanıcılarda da durum aynı mı? Çünkü videoya göre uyguluyorum ve crach i crach bölümünde tanıtıyorum. Ancak kickte çalmaya devam ediyor. Mesela bu ezdrummer 2 de olmuyor. Ezdrummer 2 de de sorunu tom 2 de yaşıyorum :D Ama dediğim gibi normalde bir klavyede çaldığımda,her bir pad tek bir notaya gidiyor.

Aslında ben Ezdrummer 2 yi daha çok kullanıyorum. Hassas vuruş özellikleriyle vs Ezdrummer çok daha kullanışlı geliyor bana Addictive programından. Ancak Ezdrummer programında bulamadım böyle bir atama,çıkarma yapabileceğim bölüm. Son çare olarak bu şekilde kabul edip yola devam edeceğim :D

Onun kesin bir ayarı vardır ama şu an bakamadım. Benim ilk aklıma gelen kicklere bağlanan başka sesler vardı. Addicrtive drums için kits bölümünde flexi kitleri kutularının hemen sağ üstünde bağlama butonları var. Orada zille bağlandığını ben görmedim ya da dikkat etmedim ama olabilir. Orada kick'e bağlı bir şey bırakmayıp denerseniz zaten sorunu tespit etmiş oluruz. Hatta butonu bulamazsanız kit kısmında sadece temel parçaları bırakıp diğer her şeyi kaldırıp deneyin derim.

Geri