Gitarın köprüsü yamuk

Vic marka elektro gitarımın köprüsü yamuk luthier halledebilir mi bunu? Ayrıca entonasyon ayarı tutmuyor o yüzden saddlrları düz yaptım (daha dün alt tel koptu :D)
image.jpg

Bakınız belki işinize yarar bilgi vardır

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Bakınız belki işinize yarar bilgi vardır
Bakmıştım ona daha önce orda saddle yamuk duruyor bende direk köprü yamuk

Siz de hem köprü ve manyetik birbirine paralel değil, hem de saddlelar da köprüye paralel değil.
Saddle problemi daha kötü duruyor. Eşikteki tel yuvalarında sorun olabilir mi ? Ya da köprü aynı zamanda farklı konumda takılmış olabilir ki polepiecelere bakınca bu da muhtemel.
111.JPG

Fotoya göre soldaki yani kalın teller tarafındaki pivot vida eğilmiş. Yuvası da genişlemiştir muhtemelen. Bu köprüde arka kısımda da vida olması lazım saddle altlarında. Muhtemelen onlarda da sıkıntı vardır. Hallolur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepinize teşekkür ederim bi sorum daha var 2 humbucker ve 1 single bu gitar ve markasız manyetikler köprü manyetiğini ortalama bi şey ile değiştirmem işime yarat mı

Bu manyetiklerden daha iyi ise elbette. Ama bu gitara o masraflari etmeye deger mi onun karari sende. Bu gitarin hic bir ozelligini bilmedigim icin bir sey diyemiyorum. Su anki cok yetersiz geliyorsa ve masrafa degecekse mantikli olabilir. Ama manyetik modifiyesi yapacaksan, ben yine de daha buyuk bir fark icin "bildigimiz" markalarin modellerine yonelmeni tavsiye ederim

Bu manyetiklerden daha iyi ise elbette. Ama bu gitara o masraflari etmeye deger mi onun karari sende. Bu gitarin hic bir ozelligini bilmedigim icin bir sey diyemiyorum. Su anki cok yetersiz geliyorsa ve masrafa degecekse mantikli olabilir. Ama manyetik modifiyesi yapacaksan, ben yine de daha buyuk bir fark icin "bildigimiz" markalarin modellerine yonelmeni tavsiye ederim
Cok tesekkürler yorumların icin

Hepinize teşekkür ederim bi sorum daha var 2 humbucker ve 1 single bu gitar ve markasız manyetikler köprü manyetiğini ortalama bi şey ile değiştirmem işime yarat mı
Vic herhalde esnaflar tarafından müşterilere atılmış en büyük kazıklardan biridir. Zamanında insanların bilgisizliğinden faydalanarak suntadan hallice gitarları ne paralara satmışlar.Pivot kısmı anlaşılmıyor ama çivi gibi tuhaf tutturmuşlar sanırım.Ayrıca ilk defa köprüsü yamuk gitar görüyorum. Pivot vidası yalama olmuş, vidaların oturduğu yer genişlemiş gitarlara sürekli denk geldim ama bunu ilk defa görüyorum.

Vic herhalde esnaflar tarafından müşterilere atılmış en büyük kazıklardan biridir. Zamanında insanların bilgisizliğinden faydalanarak suntadan hallice gitarları ne paralara satmışlar.Pivot kısmı anlaşılmıyor ama çivi gibi tuhaf tutturmuşlar sanırım.Ayrıca ilk defa köprüsü yamuk gitar görüyorum. Pivot vidası yalama olmuş, vidaların oturduğu yer genişlemiş gitarlara sürekli denk geldim ama bunu ilk defa görüyorum.
Maalesef hocam bilmiyordum ben de bu olayı:/

Geri