Akustik akort kaçırma

Merhabalar yeni aldığım takamine marka akustik gitarımda her çalım sonrası yarım ses civarı akort kaçırdığını fark ettim. Akustikte ritimi knc picks 1.5 mm kemik pena ile çalıyorum pena kalınlığı akort kaçırmasına neden olur mu ? Not: teller yeni takılmadı.

Akustik, klasik gitarlar elektro gitardan bağımsız teller eskidiğinde hep pesleşme eğiliminde oluyorlar. Klasik gitar performanslarımdan önce sıcak ve soğuğun etkisini katarak telleri yarım ses tiz akortlardım. Tabii gitarınız en alt serilerden bir takamine ise biraz akort kaçırabilir. Son zamanlarda özellikle alt serilerinde malzeme kalitesini iyice düşürdüklerine dair yazılar görüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Akustik, klasik gitarlar elektro gitardan bağımsız teller eskidiğinde hep pesleşme eğiliminde oluyorlar. Klasik gitar performanslarımdan önce sıcak ve soğuğun etkisini katarak telleri yarım ses tiz akortlardım. Tabii gitarınız en alt serilerden bir takamine ise biraz akort kaçırabilir. Son zamanlarda özellikle alt serilerinde malzeme kalitesini iyice düşürdüklerine dair yazılar görüyorum.
Malzeme kalitesi olarak oldukça hoşuma gitmişti model gd11m-ns teller biraz eski olabilir üstündeki yeni tel alıp deneyeyim teşekkür ederim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Siz sevdiyseniz malzeme kalitesi hakkında dediklerimi umursamayın.
Hocam o konuda haklısınız takamine önceleri Çin'de asla gitar uretmezken şuan çin üretimine başladılar haliyle kalite düştü ben elimdeki bütçeye alabileceğim tüm gitarları denediğimde bana daha kaliteli göründü Yamaha f310 lar Fender cd-60 lara göre çok iyiydi ancak akort kaçırma sorunu biraz iskillendirdi

Geri