Karikatüristler

ya bir sürü şey yazmıştım ama explorer hata verdi yolaldı sanıyodum yollamamış tekrar yazmıcam hepsi bildiğiniz şeylerdi yanlız sadece şunları yazayım oğuz aral da gülmekten yerlere yattığımı hatırlarım ama bülent üstün artık hep şero yle serserilik üzerine pirensiplerim vardada aynı tarz espriler yapıyor çk komik yani bence ama oğuz aral ince espri yapar herkes anlamaz lafım size yanlış anlamayın mesela leman ın o 2. sayfasındaki sosyeteyle ilgili olan karikatürler müthişti neyse ya yazık yazdıkalrıma değişmicek fikriniz

pokemon demiş ki:
ben b.üstünün üstüne tanımam.ayrıca yazarlardan kemken mükemmel birisi.ersin karabulut ve umut sarıkaya yenilerden en iyileri.

b.üstün ü hiç sevmem seveni de sevmem :D
yiğit özgür ün harbi kendine özgü bi mizah anlayışı var.bazen kopartıyo.bazen de "buna gülmemizi mi bekliyo"dedirtiyo.

Oğuz Aral (Avanak Avni-Utanmaz Adam vs.), Bülend Arabacıoğlu (En Kahraman Rıdvan -Kukkurikuuuuu..-), Ergün Gündüz, Hasan Kaçan (Eşek Herif-Deli Ziya abüüüü-Cork Heten Keten vs.), İlban Ertem (Umudumuz Zegabon-Üniversiteli Mahmut vs.), En sevdiğim karikatürist ve yazar olan GALİP TEKİN (acaip ucube yaratıklar ve öyküler... Muhteşem bi hayal gücü... Mükemmel bi ruh hastası... SENİ ACAİP SEVİYORUM GALİP TEKİN...). :taptim

İşte benim sevdiğim benim için efsane diyebileceğim KARİKATÜRİSTLER... Hepsi de çıkacağı günü iple çektiğim, efsane olmuş GIRGIR dergisinden... Ne güzel günlerdi o zamanlar... O zamanlar fiyatı (5 Turgut) tu... Muhahahahh....

Vay be.... 5 Turgut ha..???? Ne günlerdi....

leman ve penguendekilerin hepsini severim valla.özellikle yiğit özgür ersin karabulut ve met-üst...bahadır boysalı sevmem ama bak.lemanda çiziyo hala.kemikteki cihan ceylan da süper birşey bence.ha bir de lombakta özge var ya onu çok seviyorum :) kim çiziyodu onu ya :roll:

penguen bence şu anda piyasadaki dergilerin hepsinden daha kaliteli bir durumda. burdan yiğit özgür favorim . çok zekice esprileri var adamın hiç bi zaman bayağı olmadı.
yiğit özgürün dışında umut sarıkaa ve serkan altuniğne de beni güldürüyor ersin karabulut ve altay öktemin de yorumlarını çok seviyorum

hiç laf istemem en baba karikatürler yiğit özgürün en baba çizimler ise ersin karabulutun. bunların dışında selçuk erdem ve erdil yaşaroğlu da iyi.

Memo Tembel Çizer en sevdiğim karikatürist. Bu adam kadar aşmış bir karikatürist tanımıyorum bu kadar yıldır bu dergileri okuyorum ama yok işte. Bahadır, Bülent ve Fatih te çok iyi. Bir de Yiğit Özgür'ü sevmeye başladım.
Selçuk Erdem'i hiç sevmem.

Night_Knight demiş ki:
hiç laf istemem en baba karikatürler yiğit özgürün en baba çizimler ise ersin karabulutun. bunların dışında selçuk erdem ve erdil yaşaroğlu da iyi.
sırf o hiç laf istemem lafını yazdığın için yazıcam sana göre öyle bana göre oğuz aral dır

sezerozhan demiş ki:
ya yapıcı eleştiriler için hakketen teşekkür edrim :))) bişi sorcam bu çizim takımını nerden edinebilirim ya? ben bursada yşıom bana bi yardım eli lütfeaaannnn
benim bir arkadaşım bursa dan aldığını söylemişti mehmet çağçağ das evet orda bulabileceğini söylemişti ama izmir de bulamazsın sanırım demişti bana ve gerçekten bulamıyorum istanbul dan almıştım iki tane ama uçları bozuldu eğer bursa da bulursan banada haber verirmisin bu arada takım derken tarama ucu mürekkep silgi kalem falan alıcaksın birde köşner denilen bir kağıda çiziyor onlar ama ben hiç görmedim izmir de yok anasını satıyım

Kötü Kedi Şerafettin bir efsanedir. Karikatür serisi değil sokakları anlatan romandır. Mutheşemdir kısacası! Çizer'in sürekli dirildiği hikaye, delikanlılığın yeni kitabıdır!!!

Selçuk Erdem'i severim. Basit, belli başlı konuları vardır (Mağara adamları, Osmanlı, Uzaylılar, Penguenler, Çiftlik Hayvanları) ama her seferinde acayip bir yön bulup beni kopartmayı başarır.

Bahadır Baruter ve Memo Tembelçizer'in "Tavşanlar" serileri, ve lombak ciltleri de bana ölüm tehlikesi geçirten şeylerle doludur. Bilhassa sırtına torpido bağlayıp denizaltıya doğru yüzen adama işaret edip, "İntihar komandosu, hemen dalalım!!!" diye bağıran subay beni kopartmıştır.

her yerde söylüyorum yine söylüyorum genel olarak bir espri sıkıntısı yaşıyor bu saydıklarınız(e.karabulut dışında normal olarak), bütün yaptıkları o iğrenç geyiklere dönüyor birilerinin uyarması lazım. adamın biri şoka girmiş karısı da migrosa(misal genç osman)

bende lisede iken fizik hocamında gazıyla lemana birçok yazı dizisi karikatür gönderdim hatta o dönemler profosyonel adamlarlada takıldım ama benim herzaman umudumu kırmak için ellerinden geleni artlarına komadılar

Geri