Türkiye gitar satmak

Selamlar;

7 Yıldır eğitimim için New Jersey'de bulunuyordum. Eğitim bitti ülkeme döneceğim. Bu ülkeye ilk geldiğim yılda okul ve sosyal çevre faktörü ile birlikte gitar çalmayı öğrendim ve başardım. Ülkeme gelmeden önce elimde bulunan gitarlarımı amfilerimi kabinlerimi pedallarımı satmak istiyorum. Bir çok şeyi burada kendim kazanarak aldım. Amerika yaşadığım bölge hep üniversite eğitimi almaya gelen insanlarla var. Eşyalarımı pawnshop ucuza alıyor diğer insanlar bakmak istemiyor bile. Bende ülkeme gelmeden önce bir araştırma yapmak istedim satmak için, 1 haftadır bakıyorum ve çeşitli alanlar gördüm oralarada mesaj yazdım, burasınıda fark edince sormak istiyorum.
Ne sormak istiyorsam ise ben gitarlarımı getirme kararı aldım sadece bendeki gitarların ülkemde olmadığını fark ettim ve daha çabuk bir seven olacağını düşündüm. Ben gitarlarımı aldığımda ki parasını yazacağım acaba bunlar ülkemde kaç dolara satılırım bilmiyorum. Aklımda bulunan para ise getiririm. o yüzden sormak istedim. gitarlarım birileri imzalı ve usa yapımı ama imza ancak ölü ise etkili usa, ülkemde bu nasıl etki edecek bilmiyorum. Pic. koymadım niye şuan türkiyedeyim, sonra usa gideceğim, ve gitarlar kapatıldı paketli, 2 ay sonra yolculuk olacak. usa parası ile aynı para ise ülkemde uğraşmayacağım burada satacağım o yüzden soruyorum.

ESP Arrow Black Andromeda (James Hetfield, Kirk Hammet, Lars Ulrich, Robert Trujillo sing.) 3.500 dolar aldım. 2.000 dolar istedim pawn bana 800 dedi
Fender American Luxe Strat (Jimmy Page, Eric Clapton, Keith Richards sing.) 2.500 dolar aldım. 1.800 dolar istedim. pawn bana 600 dedi
Jackson PC-1 Phil Collen (Scott Ian, Dave Mustaine sing.) 4.500 dolar aldım. 3.000 dolar istedim pawn bana 750 dedi
Martin Reimagined D-28 (Brain Johnson, Angus Young sing.) 3.500 dolar aldım. 2.500 dolar istedim. pawn bana 800 dolar dedi

Artistlerin gitarları imzalama sırasında çekilmiş resimleri var. İmzalar çelişki yaratamaz şekilde original. Bu paralara satmak istiyorum. olur mu ? yoksa burada pawnshop verip geleceğim, kadın olarak taşıma riski alamam, artık müzik yapabilecek zamanım olmuyor,

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biliyorum. ebay ve craiglist aracısı ile pedallar amps. ve cabins sattım çok zor takibi benim için özellikle şu anda. İsteğim daha lokal bir alan içerisinde bunu başarmak. bana sunulan para ile ülkemdeki para aynı ise pawn vereceğim ama değerli araçlar ve imzalar benim için öyle. zor kazandığım ücret ile severek aldım. anne baba istemedim para.
Bana taksime git dediler biraz satıcı adı verdiler onlara gittim 2 gün önce sadece 1 tanesi alırım senden dedi ama 700 usd para teklif etti alet adedine bana zaten pawn o parayı verdi taşıma riskine giremem birde taşıma ve devlete de ücretini ben vereceğim.

Bana taksime git dediler biraz satıcı adı verdiler onlara gittim
Valla doğma büyüme İstanbul'luyum, 2005'ten beri aktif olarak gitarla ilgileniyorum alış satış vs olarak... bana deseler gitmem Taksim'e :) .... kastedilen yer Tünel sanırım ama neyse.

En güzeli USA'da satmak olmuyorsa da bir şekilde buraya nakledip sahibinden.com veya tercihen bu sitede satış denemek bence.

Sahibinden en iyi yol Türkiye'de satış için ama ne zaman satılır o da önemli. Açıkçası o fiyatlardaki piyasayı bilmiyorum ama kolay satılmaz 10.000 tl ve üzeri ilanlar bence. Uzun süre beklerim dersen bir kaç bin tl daha pahalıya satabilirsin ama işte ne zaman satılır ve getirme parasını da çıkarır mı o zor. Benzer gitarların ücretlerini araştır sahibinden' e koyulanlara bak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tünel değildi. Sokaktı. açık hava. Ama Galata kulesinin yanına çıktım. Konu nerede satacağım değil gerçekte. benim istediğim para verilir mi bunu anlamak.
Usa satılır evet ama orda da ancak LA yada LV gidersen hızlı sonuç var. Banliyölerde durum farklı. aracılar ile satmak bana zor. Öğrenmek istediğim bu.

10.000 dolara mı satacağım burada Woooah. Bu gerçek mi ?

10.000 dolar değil 10.000 tl yazmıştım. Hemen satmak istersen hemen satılmayabilir yüksek fiyatlı ürünler onu demek istedim. Sahibinden'de araştır diyorum ordaki ilanlarla kıyasla elbet satılır en kötü ihtimali düşünerek hesap yap. Sen 2500 dolar istediğin gitarı burda belki 1500 dolara satabileceksin. Pawn sana 800 vermiş 700 dolar kar dasın hesap et işte getirme masrafı vs. kendin düşün. Zaten her zaman dükkana satarsan daha ucuza gider. Satılır mı dersen elbet satılır değer mi onu sen araştır.

info için teşekkür ediyorum.
Şimdi burada yaşayan bir arkadaşımda yanımda okuduk birlikte. Usa gibi yap dedi. bana sahibindeni gösteriyor. Söylediki şimdi getir gitarlarını burada satışa sun satılırsa satılır satılmazsa zaten bana 700 usd verdi sokaktaki o satıcı götürürsün oraya veririsin dedi.
Bu riski alacağım sanırım devlete para veririm ama o parayı gitara parasına yansıtamam bu utanç verici olur.
Galiba bunu yapacağım fikrim değişmezse. getireceğim lokal aracıya koyacağım.
TL mi yazmam gerekiyor parayı.

en kısa 2 ay sonra geleceğim. olur mu böyle. para tamam ise arkadaşıma vereceğim numaranızı adınız nedir ?
Gerçek değil mi ?

ESP Arrow Black Andromeda (James Hetfield, Kirk Hammet, Lars Ulrich, Robert Trujillo sing.)
Şu gitarı ABD'de satamamak. Enteresanmış.

ESP'ye bende talibim 05324601525

Açık ve net şekilde 2.000 dolar artı vergi v.s. verirseniz onunda parasını karşılamayı da teklif ediyorum.
İster 2 ay ister 20 ay, ömrüm olduğunca beklerim gelmenizi :)
Konu ciddi ise fark etmez yani.

Getirip SRV'ye bırakın, kondisyonlarına göre bi iki haftada istediğiniz fiyatın biraz altına satılır çoğu. Türkiye'de değerli gitarların ciddi bi alıcı kitlesi var. Fiyatları uygun olunca satılıyor.

Bu arada bu fiyatları veren pawnshopların yanında bizim al-satçıları ve hatta ölücüleri bile öpüp başımıza koymak gerek. 600 - 700 Dolara o gitarın sapını alırlar ancak. 🤣

Şu gitarı ABD'de satamamak. Enteresanmış.

ESP'ye bende talibim 05324601525

Açık ve net şekilde 2.000 dolar artı vergi v.s. verirseniz onunda parasını karşılamayı da teklif ediyorum.
İster 2 ay ister 20 ay, ömrüm olduğunca beklerim gelmenizi :)
Konu ciddi ise fark etmez yani.
Gitarın Avrupa fiyatı 5000 euro, 500 euro da Metallica full kadro imzalarını ekle... 😅

Selamlar;

7 Yıldır eğitimim için New Jersey'de bulunuyordum. Eğitim bitti ülkeme döneceğim. Bu ülkeye ilk geldiğim yılda okul ve sosyal çevre faktörü ile birlikte gitar çalmayı öğrendim ve başardım. Ülkeme gelmeden önce elimde bulunan gitarlarımı amfilerimi kabinlerimi pedallarımı satmak istiyorum. Bir çok şeyi burada kendim kazanarak aldım. Amerika yaşadığım bölge hep üniversite eğitimi almaya gelen insanlarla var. Eşyalarımı pawnshop ucuza alıyor diğer insanlar bakmak istemiyor bile. Bende ülkeme gelmeden önce bir araştırma yapmak istedim satmak için, 1 haftadır bakıyorum ve çeşitli alanlar gördüm oralarada mesaj yazdım, burasınıda fark edince sormak istiyorum.
Ne sormak istiyorsam ise ben gitarlarımı getirme kararı aldım sadece bendeki gitarların ülkemde olmadığını fark ettim ve daha çabuk bir seven olacağını düşündüm. Ben gitarlarımı aldığımda ki parasını yazacağım acaba bunlar ülkemde kaç dolara satılırım bilmiyorum. Aklımda bulunan para ise getiririm. o yüzden sormak istedim. gitarlarım birileri imzalı ve usa yapımı ama imza ancak ölü ise etkili usa, ülkemde bu nasıl etki edecek bilmiyorum. Pic. koymadım niye şuan türkiyedeyim, sonra usa gideceğim, ve gitarlar kapatıldı paketli, 2 ay sonra yolculuk olacak. usa parası ile aynı para ise ülkemde uğraşmayacağım burada satacağım o yüzden soruyorum.

ESP Arrow Black Andromeda (James Hetfield, Kirk Hammet, Lars Ulrich, Robert Trujillo sing.) 3.500 dolar aldım. 2.000 dolar istedim pawn bana 800 dedi
Fender American Luxe Strat (Jimmy Page, Eric Clapton, Keith Richards sing.) 2.500 dolar aldım. 1.800 dolar istedim. pawn bana 600 dedi
Jackson PC-1 Phil Collen (Scott Ian, Dave Mustaine sing.) 4.500 dolar aldım. 3.000 dolar istedim pawn bana 750 dedi
Martin Reimagined D-28 (Brain Johnson, Angus Young sing.) 3.500 dolar aldım. 2.500 dolar istedim. pawn bana 800 dolar dedi

Artistlerin gitarları imzalama sırasında çekilmiş resimleri var. İmzalar çelişki yaratamaz şekilde original. Bu paralara satmak istiyorum. olur mu ? yoksa burada pawnshop verip geleceğim, kadın olarak taşıma riski alamam, artık müzik yapabilecek zamanım olmuyor,

Selamlar,

Bence forumun 2. el sayfasında tüm gitarlar için ayrı fiyatlarla tek bir ilan açın, forumdan mutlaka alıcı çıkacaktır. Bu güzel gitarlar da buradan birilerine gitmiş olur. Kendi adıma da halen bağlanmamışsa birine Fender Luxe Strat'a talibim.

Geri