Amfi üreticileri hakkında

Sorum belki de saçma gelecek lakin bir ekipman değişikliği yapmak istemekteyim.

Bu sebepledir ki bu amfi üreticilerinin mevcuttaki modelleri dışında, yeni çıkaracağı modellerin ve tahmini çıkış tarihleri hakkında bilgi ve içeriğe ulaşılabilme imkanı var mı ?

Niye böyle bir soru soruyorum. Rahmetli dayım 2009 yılında 0 bir araç almıştı. Alırken çok araştırmamıştı, Aracını aldıktan 1 ay sonra aldığı modelin yeni kasası çıkmıştı. Yeni donanımlarla birlikte hem de. Bayide uyarmamış sonrasında bayiye gidip kardeşim niye söylemiyorsun 1 ay beklerdim demişti ama bayide biz bilemeyiz gibi saçma sapan cevap vermişti. Bu sebepten dolayı da aldığı araç 1 ayda eski model ve alt donanıma düşmüştü. (alakasız bir örnek olabilir)

İşte bende gidip bir amfi alırım aldıktan sonra çat diye yeni ve güncel bir donanımlı ürün gelir üzülürüm diye soruyorum.

Sorum belki de saçma gelecek lakin bir ekipman değişikliği yapmak istemekteyim.

Bu sebepledir ki bu amfi üreticilerinin mevcuttaki modelleri dışında, yeni çıkaracağı modellerin ve tahmini çıkış tarihleri hakkında bilgi ve içeriğe ulaşılabilme imkanı var mı ?

Niye böyle bir soru soruyorum. Rahmetli dayım 2009 yılında 0 bir araç almıştı. Alırken çok araştırmamıştı, Aracını aldıktan 1 ay sonra aldığı modelin yeni kasası çıkmıştı. Yeni donanımlarla birlikte hem de. Bayide uyarmamış sonrasında bayiye gidip kardeşim niye söylemiyorsun 1 ay beklerdim demişti ama bayide biz bilemeyiz gibi saçma sapan cevap vermişti. Bu sebepten dolayı da aldığı araç 1 ayda eski model ve alt donanıma düşmüştü. (alakasız bir örnek olabilir)

İşte bende gidip bir amfi alırım aldıktan sonra çat diye yeni ve güncel bir donanımlı ürün gelir üzülürüm diye soruyorum.
Bunun sonu yoktur; aynı şey bilgisayar-donanım dünyası için de geçerli. Ve tabii cep telefonları için de...
Genellikle NAMM show gibi şeylere yaklaşırken yeni modellerin çıkması beklenir. Ama açıkçası, eğer siz ne istediğinizi bilmiyorsanız, bu al-sat işinin sonu gelmez:) Ayrıca, her yeni çıkan şey de iyi değildir. Örneğin, vaktiyle Digitech'in çıkardığı RP-20/21 gibi prosesörlere kıyasla çok daha sonra çıkan RP serileri oyuncaktan farksızdır. O yüzden yepyeni şeyler almaya heves etmek yerine, neye ihtiyacınız olduğunu belirleyip almak ve bir daha da dönüp bakmamak lazım:)
Ne yazık ki pek çoğumuzun aslında enstrümanda çok somut bir amacı yok, hobiciyiz büyük ölçüde, bu yüzden de para harcamanın bahanesi olarak al-sat yapıyoruz ekipmanları. Firmaların en sevdiği müşteriler de biziz o yüzden.

O Zaman lambalı Amfi alabilirsiniz 1950 lerden beri aynı teknoloji :))))
Şaka bir yana bunun sonu yok.
Ama7 Boss markasıysa konu zaten Boss sitesinde bir süre öncesinden paylaşırlar modelleri.
Yada Boss gibi büyük markalar Aylar öncesinden dağıtıcı marketlere çıkacak modelleri içeren gizli tanıtımlarını yaparlar ama siz ulaşamazsınız:)
Kolay gelsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
neymiş usta cevabı ? sitede bulamadım. ben de amfi alacağım. blackstar id core 20 ile boss katana 50 mk2 arasında kaldım
What's New sekmesi altında Boss firmasının ürettiği tüm ürünler için yıllara göre hangi ürünün hangi tarihte ve ne kadar fiyat ile satışa sunulacağı bilgisi paylaşılıyormuş.
Buna piyasa çıkardığı ürünlerin çıktığı tarih ve çıktığı tarihteki fiyatları ile ilk hangi ülkede satışa sunulduğu da dahil.
En azından ben açıklamalı yazayım da herkes bir fikir edinmiş olur. Murphy'e soru sormaya gerek kalmaz.😉

Mesela Boss duyurusuna göre :
The BOSS RC-505mkII Loop Station will be available in the U.S. in January 2022 for $599.99.
The IR-200 and SY-200 will be available in the U.S. in January 2022 for $399.99 and $299.99 respectively.

Şeklinde açık duyuruları var. Ne kadar güzel değil mi ? en azından tüketiciyi ve markanın gediklilerini mağdur etmemeye özen gösteriyor firma. Dürüstlük ilkesine bağlı.

Geri