Yeni başlamak için elektro gitar ve ses kartı.

Gitar olarak Ibanez GRX40 ve ses kartı olarak da behringer UMC 202hd kafama yattı. Önerilerinizi merak ediyorum. Ayrıca kulaklığım da yok. Kulaklık da önerirseniz sevinirim.

Küçük bir anektod paylaşmayı kendime görev bildim.

Yazında belirttiğin ses kartını Hepsiburada üzerinden SESÇİBABA satıcısından alacaksan eğer, bu satıcı bu ses kartının resmi Türkiye distribütörüdür. Cihazı değerinin oldukça altında satışlar yapmaktadır. Fakat indirimli olarak sattığı bu cihazlar kendilerine geri iade edilmiş, kullanılmış ve arızalı ürünlerin temizlenip onarılıp yeniden satışa sunulan cihazlar olduğunu belirtmek isterim. Bu sebeple eğer buradan tercih yapacaksan satın almadan önce ara ve konuş.

Tecrübe ile sabittir.

Okulda kullanmak adına basit bir kart almak istedik. 10 Ekimde HB üzerinde gördük sipariş verdik. Ürünün kargo ambalajı çok iyi idi. Ancak ürün kargo ambalajının içerisinden kutusuz şekilde çıktı. Ürünü incelediğimde kasasında ve ön panelinde çizikler mevcuttu. Kitapçıklar v.s. poşete konulup yollanmıştı. Ürünü denedim sorunsuz çalışıyor sıkıntı yoktu. Ama sinir oldum satıcıyı aradım durumu ve şüphelerimi anlattım ve satıcı dürüst bir şekilde şüphelerimi doğruladı ve istersem iade edip ücretini verebiliriz dediler. Çok basit bir ekipman olduğundan ve okul da önüne gelen herkesin kullanacağından dolayı ve 600-TL için uğraşmamak adına iade etmedim.

Bilgin olsun.

Birde anlamsız farklı fiyat ile satış konusu var tabi.

Behringer UMC202HD Usb Ses Kartı Fiyatı ve Özellikleri | Sesçibaba (KENDİ SATIŞI)
https://www.hepsiburada.com/behring...das-preamfi-2x2-usb-ses-karti-pm-HB00000NPHPH (HB SATIŞI)

Son düzenleme:
Gitar olarak Ibanez GRX40 ve ses kartı olarak da behringer UMC 202hd kafama yattı. Önerilerinizi merak ediyorum. Ayrıca kulaklığım da yok. Kulaklık da önerirseniz sevinirim.
Bütçe ne kadar, 1000 TL mı 35000 TL mı, neyi neye göre önerelim?
GRX besin zincirinin en altındaki modellerden ama bütçe düşükse yapacak bir şey yok... kullanmadım, bilenler yazar.
Ses kartında Behringer gibi plastik telefon kılıfı seviyesi aletlerden neden uzak durman gerektiği bu forumda defalarca konu oldu, bilenlerce anlatıldı. Ses kartı diye ARAMA kutusundan eski başlıkları dolaş biraz derim.
Ve tabi neden ses kartı? Amfileri de araştırdın mı?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçe ne kadar, 1000 TL mı 35000 TL mı, neyi neye göre önerelim?
GRX besin zincirinin en altındaki modellerden ama bütçe düşükse yapacak bir şey yok... kullanmadım, bilenler yazar.
Ses kartında Behringer gibi plastik telefon kılıfı seviyesi aletlerden neden uzak durman gerektiği bu forumda defalarca konu oldu, bilenlerce anlatıldı. Ses kartı diye ARAMA kutusundan eski başlıkları dolaş biraz derim.
Ve tabi neden ses kartı? Amfileri de araştırdın mı?
Bu gerginliğin sebebini anlamadım. Kulaklık için bütçe 300 TL civarı. Ses kartı diye ARAMA kutusundan eski konulara baktım ve behringerden neden uzak durmam gerektiği konusunda bı bilgi bulamadım sen bulduysan lütfen link at. Amfileri araştırmadım çünkü amfi almayı düşünmüyorum. Ses kartı daha mantıklı geldi

Küçük bir anektod paylaşmayı kendime görev bildim.

Yazında belirttiğin ses kartını Hepsiburada üzerinden SESÇİBABA satıcısından alacaksan eğer, bu satıcı bu ses kartının resmi Türkiye distribütörüdür. Cihazı değerinin oldukça altında satışlar yapmaktadır. Fakat indirimli olarak sattığı bu cihazlar kendilerine geri iade edilmiş, kullanılmış ve arızalı ürünlerin temizlenip onarılıp yeniden satışa sunulan cihazlar olduğunu belirtmek isterim. Bu sebeple eğer buradan tercih yapacaksan satın almadan önce ara ve konuş.

Tecrübe ile sabittir.

Okulda kullanmak adına basit bir kart almak istedik. 10 Ekimde HB üzerinde gördük sipariş verdik. Ürünün kargo ambalajı çok iyi idi. Ancak ürün kargo ambalajının içerisinden kutusuz şekilde çıktı. Ürünü incelediğimde kasasında ve ön panelinde çizikler mevcuttu. Kitapçıklar v.s. poşete konulup yollanmıştı. Ürünü denedim sorunsuz çalışıyor sıkıntı yoktu. Ama sinir oldum satıcıyı aradım durumu ve şüphelerimi anlattım ve satıcı dürüst bir şekilde şüphelerimi doğruladı ve istersem iade edip ücretini verebiliriz dediler. Çok basit bir ekipman olduğundan ve okul da önüne gelen herkesin kullanacağından dolayı ve 600-TL için uğraşmamak adına iade etmedim.

Bilgin olsun.

Birde anlamsız farklı fiyat ile satış konusu var tabi.

Behringer UMC202HD Usb Ses Kartı Fiyatı ve Özellikleri | Sesçibaba (KENDİ SATIŞI)
https://www.hepsiburada.com/behring...das-preamfi-2x2-usb-ses-karti-pm-HB00000NPHPH (HB SATIŞI)
Teşekkür ederim. Dikkat edicem. Peki ses kartı iyi midir? 700 TL bütçede daha iyi alternatifler var mı

Ben gerginlik de göremedim ya neyse... ultra hassasiyeti de ben anlamıyorum.

Şimdi özellikle Behringer arayamayacam ama aşağıdaki başlıkları şöyle bir tara... ilk aklıma gelenler bunlar, daha da onlarca kez konuşuldu.. bir fikrin olur neden dikkat etmen gereken bir sürü şey var diye. Elbette ki ARAMA kutusuna neden Behringer olmaz yazarsan cevap çıkmayacaktır, demek istediğim biraz dolanırsan forumda göreceksin ki işi bilenler mazallah kullanmayın diyor.

Teşekkür ederim. Dikkat edicem. Peki ses kartı iyi midir? 700 TL bütçede daha iyi alternatifler var mı
Almak istediğin ses kartı bu ürün pazarında ki olabilecek en uyduruk cihaz.

Şahsi düşüncem TAVSİYEM değil;

Öncelikle üzerinde durman gereken en hassas konu gitarın çalım tekniklerini nota/tab bilgini geliştirmek, Sağ ve sol el senkronuna hakim olmak, klavyeyi kullanacağın elindeki parmak kaslarını geliştirmek ve kuvvetlendirmek üzerine olmalı.

İşte bu yüzdendir ki İlk defa elektrikli gitar kullanacaksan eğer yine basit ve sıradan bir amfi tercihi yapmalısın. Peki hangi amfi dersen başlangıç için oldukça uygun ve sıradan bir amfi olan Blackstar id core serisini öncelikli olarak tercih edebilirsin. Öğrenene kadar seni memnun edecektir. Ayrıca bu markanın bu modeli en çok tercih edilenler arasında olduğundan da ileride satmak istediğinde elinden çıkarması biraz daha kolay olur.

Öğrenim ve çalım kabiliyetine göre 1/2 yıl sonra gerek gitarını değiştirebilir ve istediğin ses kartı/amfi tercihini daha etkin yapabilirsin.

Kısaca yürümesini öğrenmeden koşmaya çalışmak biraz yanlış bir yol tercihi olur senin için, amma velakin yine de tercih sana kalıyor.

Almak istediğin ses kartı bu ürün pazarında ki olabilecek en uyduruk cihaz.

Şahsi düşüncem TAVSİYEM değil;

Öncelikle üzerinde durman gereken en hassas konu gitarın çalım tekniklerini nota/tab bilgini geliştirmek, Sağ ve sol el senkronuna hakim olmak, klavyeyi kullanacağın elindeki parmak kaslarını geliştirmek ve kuvvetlendirmek üzerine olmalı.

İşte bu yüzdendir ki İlk defa elektrikli gitar kullanacaksan eğer yine basit ve sıradan bir amfi tercihi yapmalısın. Peki hangi amfi dersen başlangıç için oldukça uygun ve sıradan bir amfi olan Blackstar id core serisini öncelikli olarak tercih edebilirsin. Öğrenene kadar seni memnun edecektir. Ayrıca bu markanın bu modeli en çok tercih edilenler arasında olduğundan da ileride satmak istediğinde elinden çıkarması biraz daha kolay olur.

Öğrenim ve çalım kabiliyetine göre 1/2 yıl sonra gerek gitarını değiştirebilir ve istediğin ses kartı/amfi tercihini daha etkin yapabilirsin.

Kısaca yürümesini öğrenmeden koşmaya çalışmak biraz yanlış bir yol tercihi olur senin için, amma velakin yine de tercih sana kalıyor.
Evet ne anlatmaya çalıştığını anladım ve amfi biraz daha kafama yattı.

Ses kartı mantıklı derken amfi olur noktasına geldiğine göre birazdan soracaklarının cevabı da şurada:

Evet ne anlatmaya çalıştığını anladım ve amfi biraz daha kafama yattı.
Ses kartı 700-TL kulaklık için 300-TL bütçe var yazdın.
Bu bütçe ile Blackstar id core serisinden bir amfi tercih edebilirsin 2. El. Oldukça temiz durumda olan cihazlar var.
Tavsiyem gerek bu forumlarda gerek se youtube üzerinden amfiyi araştırman.
Almak istediğin ses kartı neden uyduruk dersen
Global anlamda en büyük sorunu driver sorunu olması ve patlama seslerinin çok fazla duyulması. Teknik detaylarda var uzun konu o

Ses kartı 700-TL kulaklık için 300-TL bütçe var yazdın.
Bu bütçe ile Blackstar id core serisinden bir amfi tercih edebilirsin 2. El. Oldukça temiz durumda olan cihazlar var.
Tavsiyem gerek bu forumlarda gerek se youtube üzerinden amfiyi araştırman.
Almak istediğin ses kartı neden uyduruk dersen
Global anlamda en büyük sorunu driver sorunu olması ve patlama seslerinin çok fazla duyulması. Teknik detaylarda var uzun konu o
Amfi aldığım zaman da kulaklık almam gerekmeyecek mi. Evde çalacağım için kulaklıksız calmam sorun olmaz mı

Amfi aldığım zaman da kulaklık almam gerekmeyecek mi. Evde çalacağım için kulaklıksız calmam sorun olmaz mı
Neden kulaklık ihtiyacın olsun ? Neden sorun olsun ki ?

Bizler hepimiz evlerimizde kullanıyoruz bu enstrümanlarımızı. İster ses kartı olsun ister amfi bu kullanıcıların neredeyse %98'i sesi dışarıdan almayı tercih ediyor.

Sonuç itibari ile sahne seviyesinde bir ses seviyesine ulaşmayacaksınız. Kapalı bir oda da veya evin en müsait yerinde makul bir ses düzeyinde ve gece çok geç saatlerde çalmadığınız sürece ailenizi ve çevrenizi de rahatsız etmezsiniz.

Ayrıca kulaklık belirli bir süreden sonra kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Maksimum günde 60 dakika. Bu süreyi aşma durumunda duyu organı ve beyinde hasarlara neden olduğu tıbben kanıtlanmıştır.
Yüksek seviyede ki ses dalgalarından kaynaklı olarak genç veya ileriki yaşlarda parkinson veya alzheimer gelişmesi riski, işitme kaybı, kulak enfeksiyonları ve kronikleşen baş ağrıları gibi sorunlara yol açtığı tespit edilmiştir. Bunlar gerek kulak içi kulaklılar gerek se kafa üstü kulaklıklar için yapılan tespitlerdir.

Tercih tamamen sana aittir.

Gerekmeyecek .... olmaz.

Az üstte bu konuda destan gibi kaynak gösterdim sana kendi yazdığım ama muhtemelen bana gıcık oldun kendince okumuyorsun herhalde. Olsun sen beni cezalandır, mutlaka biri okur işine yarar :)

Ses kartı alacaksan da @GERGE 'nin yazdığı her post'u baştan sona okumanı tavsiye ederim.

Gerekmeyecek .... olmaz.

Az üstte bu konuda destan gibi kaynak gösterdim sana kendi yazdığım ama muhtemelen bana gıcık oldun kendince okumuyorsun herhalde. Olsun sen beni cezalandır, mutlaka biri okur işine yarar :)

Ses kartı alacaksan da @GERGE 'nin yazdığı her post'u baştan sona okumanı tavsiye ederim.
Yok sana gıcık olamdım ve konuya da göz gezdirdim biraz fakat fark etmemiştim öyle bı konu

Blackstar ID:Core 10 Elektro Gitar Amfisi - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 972017890 (10 Watt)
Blackstar ID: Core 20 V2 Dijital Kombo Elektro Gitar Amfi - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 965467543 (20 watt)

Hafızam beni yanıltmıyorsa ayrıca forumda bir kullanıcı yeni versiyonu olan V3 20 watt olan modelini oldukça uygun bir fiyata satıyordu.

Ayrıca forumda alım satım başlığı altında bir mesaj açarsan almak istiyorum ve şu kadar param var diye tahminimce de hızlı bir dönüş alabilirsin.

Grx40 kullaniyorum, baslangic icin guzel gitar alabilirsin. Amfi konusuna gelirsek tercih meselesi, ben gitari ses kartina takiyim onu bilgisayara bagliyim ordan uygulamasini aciyim kulaklik ya da hoparlor takip caliyim diyecek birisi degilim, dumduz adamim. İd core 10 v2, fantezi amfisi olarak boston classic 5, cakma irig ve vox amplug2 im var. İd coreu en son ne zaman fise taktim hatirlamiyorum bile. Amac sadece kulaklikla ses almaksa ya da arada kucuk hoparlorume baglarim diyorsan ve telefonda iphonesa eger irig oneririm. Androidlerde gecikme yapiyor bu cakma olanlar. Telefona da tonebridge uygulamasini indirdin mi ister duman tonu alirsin ister opeth tonu. Gitari irige, irigi telefona, kulakligini irige takarak sadece kablo ve 50 liralik cakma irig masrafiyla istedigin tonun birebir aynisini alamasan da yaklasirsin. Profesyonel degilsen bosuna ses karti almaya gerek yok derim ben.

Geri