Metal Müzik İçin Elektrogitar ve Amfi Tavsiyesi

Amfi 2.El blackstar id core 20 v3
Kalan para ile HH manyetik dizilimli temiz bir gitar.
Mevcut ekonomide bu bütçe ile ya amfiye yatırım yapacaksın ki aslında en önemli ekipmandır amfi. Yada gitara yatırım yapacaksın.

Şu Blackstar' da ne buluyorsunuz anlamıyorum walla😁
Onun yerine Roland Micro Cube yada Vox Mini serisi çok daha iyi.
Asıl öneri kısmına gelince;
Açıkçası son dönem fiyatlar ne alemde bilemiyorum o yüzden önerilerimi bütçenizi çokta göz önüne almadan yaparsam. Gitar olarak Schecter Hellraiser yada SLS serisi (HH dizilimli) olabilir. Amfi için her zaman tavsiyem lambalı olmasıdır.
Bu ürünler birazda geleceğe yönelik aslında, satıp model yükseltmek istediğinizde sorun yaşamazsınız. Ama gidip bir SX ve Boston kombinasyonu yaparsanız elinizde patlar satamazsiniz. Satın alacak olanlar bu konulara çok uzak olan yeni baslayan kişiler olur. Onlar içinde alternatif çok gelip sizden almaları için çok ucuza vermek zorunda kalırsınız. Özetle her halükarda zarar.
Son olarak, önceliğiniz amfi olsun gitar değil. İyi bir amfi ve orta düzey bir gitarla güzel işler çıkar. Fakat amfi kötüyse, önüne 50 bin Dolar lik gitarda taksaniz hiç bişi olmaz rezil berbat bir sonuç çıkar.

Açıkçası son dönem fiyatlar ne alemde bilemiyorum o yüzden önerilerimi bütçenizi çokta göz önüne almadan yaparsam. Gitar olarak Schecter Hellraiser yada SLS serisi (HH dizilimli) olabilir. Amfi için her zaman tavsiyem lambalı olmasıdır.
Bu ürünler birazda geleceğe yönelik aslında, satıp model yükseltmek istediğinizde sorun yaşamazsınız. Ama gidip bir SX ve Boston kombinasyonu yaparsanız elinizde patlar satamazsiniz. Satın alacak olanlar bu konulara çok uzak olan yeni baslayan kişiler olur. Onlar içinde alternatif çok gelip sizden almaları için çok ucuza vermek zorunda kalırsınız. Özetle her halükarda zarar.
Son olarak, önceliğiniz amfi olsun gitar değil. İyi bir amfi ve orta düzey bir gitarla güzel işler çıkar. Fakat amfi kötüyse, önüne 50 bin Dolar lik gitarda taksaniz hiç bişi olmaz rezil berbat bir sonuç çıkar.
Niyeki yerdin ki blackstarı, sx i, bostonu ağbi bu kadar? Ne alalım lambalı mesela?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
15-20 bin liralık gitar önermişssiniz pardon?

Niyeki yerdin ki blackstarı, sx i, bostonu ağbi bu kadar? Ne alalım lambalı mesela?
Öncelikle şunu belirteyim, ton işi zevk meselesidir o nedenle ton olayına ayrıntılı değinmek istemiyorum. Ama kişisel fikrim Blackstar' in tonları çok kötü üstelik lambalı modelleri dahil. ISF nedir ya, sen 3 band eq koyma ISF diye birşey uydur. 🙂
Gelelim sorunuzun cevabına, Blackstar'in doğru düzgün eq su yok, hoparlörü resmen merdiven altı gibi.
SX gitarlarin sapları çok sorunlu, gövde ağaçları o fiyat için iyi olmasına rağmen aldığınızda sap üzerinde işlem gerektiriyor. Köprü, eşik söylemiyorum bile kesin değişmesi lazım artı burgular. O kadar masraf yapılacağına daha iyi bir gitar alınır. Stok haliyle SX kullanmak gitardan soğutur.
Boston ve türevleri (misal Marshall MG serisi gibi) amfi bile değil tamamen çöp.
Arkadaş ortamında da fikirlerimi beyan ederken çok eleştiri alırım 🙂 Elimizdeki para bu kadar Kiesel Diezel kombinasyonu yapamıyoruz ne anlatıyorsun sen, derler bana.
Benim bunları soylemekteki amacım, onu bunu yada şunu almayın değil.
Sadece aldığınızda neye sahip olacağınızı bilin isterim.
Lambalı öneriye gelince, tabi bu para demek herşeyden önce. Ama en azından 1 watt lik hibrit bir amfi bile modellemeliden iyidir.
Fiyat düşünmeden sert tonlar için amfi tercihim, ENGL İronball, Fireball, Peavey 6505 yada Mini, EVH 5150 (şiddetle tavsiye ederim)
Hayalim ise Diezell😁

15-20 bin liralık gitar önermişssiniz pardon?
Son fiyatları takip etmediğimi belirttim, bundan aşağısı maalesef gitar değil, portakal sandığı oluyor. Ülkemizin ekonomisi nedeniyle tabi bunlar. Sizde sonuna kadar haklısınız, o kadar para harcamak insanın kesesi müsait olsa bile sıkıntı 😔 Umarım kısa sürede herşey normale dönerde herkes gönlündeki aslanlara kavuşur.

Hocam o gitarın driverını indirip direk istediğim grubun tonlarını elde edebilecek miyim? BOSS KTN MK2 gibi.
Youtube da tonla inceleme videoları mevcut.
Ayrıca bu forumlarda da çok iyi inceleme yazıları var.
Blackstar gömüp üzerine yine micro ve mini combo amfi tavsiye etmek bilemedim.
Schecter serisi gitarlar fiyat performans ürünüdür. Ama bu tavsiyeyi veren kullanıcı pazar kasasından bahsedip üzerine schecter hellraiser al demesi şahane olmuş.
Bütçenin büyük kısmını amfiye ayır bu benim tek tavsiyem olur.
İyi bir amfi ile güzel işler çıkar ama iyi bir gitar yanında amfi tamamlayıcı olmazsa o sadece iyi bir gitar olarak standda durur

amfi öneririr misiniz

Evet Micro Cube da çok iyidir, katılıyorum bu arada. Hatta ID:Core v3'ten bazı açılardan daha iyi bile diyebilirim.

Amfi için her zaman tavsiyem lambalı olmasıdır.
Bu başlık için geçerli bir durum değil. Teoride doğru olsa da bu devirde "başlangıç" ya da "yeniyim" diye başlık açan insanları yanıltmayalım, hayal peşinde koşturmayalım.

Gelelim sorunuzun cevabına, Blackstar'in doğru düzgün eq su yok, hoparlörü resmen merdiven altı gibi.
Değil. EQ bilgisayarda var hatta Core olmayan büyük modellerde panelde de Tap basılı tutarak yaparsan yine 3EQ var ve ayrıca Silverline'da Celestion var, zımba gibi.

Youtube da tonla inceleme videoları mevcut.
Ayrıca bu forumlarda da çok iyi inceleme yazıları var.
Blackstar gömüp üzerine yine micro ve mini combo amfi tavsiye etmek bilemedim.
Schecter serisi gitarlar fiyat performans ürünüdür. Ama bu tavsiyeyi veren kullanıcı pazar kasasından bahsedip üzerine schecter hellraiser al demesi şahane olmuş.
Bütçenin büyük kısmını amfiye ayır bu benim tek tavsiyem olur.
İyi bir amfi ile güzel işler çıkar ama iyi bir gitar yanında amfi tamamlayıcı olmazsa o sadece iyi bir gitar olarak standda durur
Bence okuduğunuzu anlamamissiniz. Sizin anlayacağınız şekilde daha basite indirgeyip anlatayım.
Birincisi Micro Cube Blackstar'dan iyidir dedim. Micro Cube u tavsiye etmedim. Blackstarin beş para etmez olduğunu yazdım.
Tavsiyelerim sonrasında geldi.

32 senemi bu işe verdim, elimden geçmeyen ekipman yok neredeyse kalkıp burada ergen muhabbetine muhatap oldum istemeden. Ha söylediklerime inanmıyorsanız, ıvır zıvır amaçlı kullandigim mail adresimden bana ulaşın, size kendi ekipmanlarimi göstereyim bildiklerimi anlatayım. Hatta birazda gitar calariz. Video konferans üzerinden.
Bu söylediklerimde yalan çıkarsa buradan ifşa eder benimle dalga geçersiniz. Ha yok siz gerçek ekipman nedir bilmiyorsanız, ekipman tecrübeniz benimkinin yanından geçmiyorsa bende burada sizinle ilgili yazacağım.
Mail adresim için bana özelden yazın.Eğer cevap vermezsem yine burada istediğinizi yazın benimle ilgili.

Ha bu arada başlık açan bilgiye ulaşsın diye linkledim bunları, Blackstar kullanıcı olarak memnun ediyor beni yoksa marka elçisi filan değilim beğenmeyen beğenmesin, elbet tırt yanları da var.

Evet Micro Cube da çok iyidir, katılıyorum bu arada. Hatta ID:Core v3'ten bazı açılardan daha iyi bile diyebilirim.

Bu başlık için geçerli bir durum değil. Teoride doğru olsa da bu devirde "başlangıç" ya da "yeniyim" diye başlık açan insanları yanıltmayalım, hayal peşinde koşturmayalım.

Değil. EQ bilgisayarda var hatta Core olmayan büyük modellerde panelde de Tap basılı tutarak yaparsan yine 3EQ var ve ayrıca Silverline'da Celestion var, zımba gibi.
Teşekkürler hocam aslında baya araştırdım NUX'tan tut BOSS'a Blackstar'a kadar ama metal müzik için hangisi en iyisi cevap bulamadım ne yazık ki. Bu konuda sizce en iyisi hangisi? Ayrıca uygulama üzerinden istediğim grubun tonunu falan ayarlayabilecek miyim yoksa kendim mi bulucam.

Sizce bence yok... farklı fikirler yazılıyor... demlendir bunları bak işte :)
Öncelikle fiyat maalesef en belirleyici şey, yoksa tavsiyeden kolay ne var.
Fiyat ve ses düzeyi sorun olmayacaksa ben kendime Diesel Hagen ya da Randall Satan hadi olmadı 5150 ve 4x12 dizerdim.
Saçmalama abi evdeyiz dersen üstte yazdıklarım arasından Silverline ve TVP bende bir adım önde.
Tavsiye değildir, karar senin.

Sizce bence yok... farklı fikirler yazılıyor... demlendir bunları bak işte :)
Öncelikle fiyat maalesef en belirleyici şey, yoksa tavsiyeden kolay ne var.
Fiyat ve ses düzeyi sorun olmayacaksa ben kendime Diesel Hagen ya da Randall Satan hadi olmadı 5150 ve 4x12 dizerdim.
Saçmalama abi evdeyiz dersen üstte yazdıklarım arasından Silverline ve TVP bende bir adım önde.
Tavsiye değildir, karar senin.
Ne yazık ki fiyatımı aşıyor. Gitar + Amfi 6K'ya alıcaktım. Sanırım 6K'ya ses elde edemeyeceğim. Laptobu 10K'ya satıp BOSS KATANA 50 MK2 alıcam heralde.

Ne yazık ki fiyatımı aşıyor. Gitar + Amfi 6K'ya alıcaktım. Sanırım 6K'ya ses elde edemeyeceğim. Laptobu 10K'ya satıp BOSS KATANA 50 MK2 alıcam heralde.
Laptop satmayin bence 🙂
Acele etmeden biraz daha para biriktirin güzel bir ikinci el amfi alin. Gitar için alternatif bulunur zaten.
Laptop satarsaniz sonra yeniden almak zor, malum döviz kurları.
Yukarıda da yazdığım gibi, amfi en öncelikli ekipman. Ben olsam 5k yi bir amfi için ayırır, mümkünse 2-3k daha biriktirip orta halli 2. El gitar için uğraşırım.
Yani 5k amfi+3-4k gitar= ev için gayet yeterli ekipman ki bu fiyatlara gayet iyi aletler bulunabilir.
Maalesef herşey para, ne kadar pound o kadar sound.
Ben her halükarda lambalı bir amp alın derim, en kotu yine yukarıda yazdığım gibi hibrit amp.(5k aralığında var)
Bence amp dediğin bu işin temeli ve biraz Atadan kalma yöntemler kullanılmalı heleki başlangıçta. Yani gitarı kulaktan akord etmeyi öğrenmek gibi. Amfide eq olacak elinle cevireceksin pot lari, duyacaksın tadına varacaksin 🙂
Ayrıca hayal kurmanın ve peşinden koşmanın zararı yok, faydası var bence.
İyi ekipman almak için süper müzisyen olmaya da gerek yok, imkanların elverdiğince hatta imkanları biraz zorlayarak yapılabilir, tabiki sabır meselesi.
Son karar sizin, şimdiden hayırlı olsun diyeyim.

Laptop satmayin bence 🙂
Acele etmeden biraz daha para biriktirin güzel bir ikinci el amfi alin. Gitar için alternatif bulunur zaten.
Laptop satarsaniz sonra yeniden almak zor, malum döviz kurları.
Yukarıda da yazdığım gibi, amfi en öncelikli ekipman. Ben olsam 5k yi bir amfi için ayırır, mümkünse 2-3k daha biriktirip orta halli 2. El gitar için uğraşırım.
Yani 5k amfi+3-4k gitar= ev için gayet yeterli ekipman ki bu fiyatlara gayet iyi aletler bulunabilir.
Maalesef herşey para, ne kadar pound o kadar sound.
Ben her halükarda lambalı bir amp alın derim, en kotu yine yukarıda yazdığım gibi hibrit amp.(5k aralığında var)
Bence amp dediğin bu işin temeli ve biraz Atadan kalma yöntemler kullanılmalı heleki başlangıçta. Yani gitarı kulaktan akord etmeyi öğrenmek gibi. Amfide eq olacak elinle cevireceksin pot lari, duyacaksın tadına varacaksin 🙂
Ayrıca hayal kurmanın ve peşinden koşmanın zararı yok, faydası var bence.
İyi ekipman almak için süper müzisyen olmaya da gerek yok, imkanların elverdiğince hatta imkanları biraz zorlayarak yapılabilir, tabiki sabır meselesi.
Son karar sizin, şimdiden hayırlı olsun diyeyim.
Yaşım daha küçük (14) olduğu için ne yazık ki o kadar kolay olmuyor. Ailemi de zorlamak istemiyorum o nedenle satsam bile pişman olmam ya.

Yaşım daha küçük (14) olduğu için ne yazık ki o kadar kolay olmuyor. Ailemi de zorlamak istemiyorum o nedenle satsam bile pişman olmam ya.
O zaman başka tabi, ben para kazandığınızı düşünerek o şekilde yazdım.
Aman diyeyim heleki bu dönemde aynen dediğiniz gibi ailenizi zora sokmayın.
Şimdiden müzik hayatınızda başarılar dilerim, inş. en güzel ekipmanlara sahip olursunuz, güzel kardeşim 🙏

Geri