Palm Mute Aşırı Bass Ses Geliyor

Merhabalar, mi telinde palm mute yaparken aşırı bass bir ses geliyor. Özellikle aldığım kayıtlarda beni çok rahatsız ediyor bu durum, herhangi bir çözümü var mıdır? Örnek olması açısından bir ses kaydını ekliyorum:

Dosyalar

• ses sıkıntısı.mp3
    317.4 KB
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
amfi blackstar id core 10 v2, direkt usb ile studio one 5 üzerinden kayıt alıyorum. kayıt temizliği konusunda herhangi bir problem yok diğer tellerde yahut tekniklerde. Sadece mi telinde palm mute yaparken bu şekilde rahatsız edici bir ses almaktayım.

100Hz-200Hz gibi bir HPF kullanmayı dene. Daha temiz bir ton için 10KHz'de LPF kullan ve 4k-6k arasını bir kontrol et, uygun yeri bulup biraz kısarsan ton daha iyi olur gibi.

Kısa bir düzeltme yaptım, sadece EQ ve clipper (-11,6 dB output verdim bunda sadece) var, EQ şu şekilde:

Screenshot 2022-01-16 014601.jpg

O palm mute boom HPF ile oynanarak daha da düzeltilebilir hatta tamamen kaldırılabilir bu arada ama acele yapınca yavan durdu öyle, çok ince ayar da kasmadım tabii.

EQual tavsiye edebileceğim, epey güçlü bir EQ.

PS. Kulağımda Arctis'le ve onboard Realtek'leri kullanarak yaptığımı şimdi fark ettim, kötü ve dengesiz olmuş olabilir yani =) Fikir bu ama, HPF ve LPF kullanarak genel ayar çektikten sonra 4KHz-6KHz arasından tizlerde cızıltıyı azaltırsın, 2KHz'yi biraz karakter katmak için arttırdım ama dediğim Arctis nedeniyle olmuş olabilir o.

Dosyalar

• 153929-88290c41dd0a399b05899cffc30e0e5a-EQ.wav
    1.5 MB
Son düzenleme:
Geri