Prosesor mu amfi mi ses karti mi

Selam arkadaslar ben 9 ay once gitara basladim bir marshall mg 10 amfim var ama tonundan pek memnun degilim prosesor almayi dusunuyorum ama cok bilmedigim icin emin olamadim .Nux mg 300 lere baktim iyi duruyorlar ya da ses karti mi alsama ama onuda hic bilmiyorum nasil kullanilir yardim ederseniz sevinirim

Ses kartı da alsan, prosesör de alsan yanında bir tane de referans monitör alman gerekecek. Eğer bunları MG10'a bağlamayı düşünüyorsan hiç bulaşma, farklı bir sonuç alamazsın.

En ucuz düzgün referans monitör ₺2500. Bunun üzerine en ucuz kullanılabilir ses kartı ₺1000, en ucuz iyi denebilecek ses kartı ₺2000, iyi ses kartları ₺5000'den başlıyor. Prosesör dersen söylediğin MG 300 güzel bir model, alınır rahatça. O da var bir ₺2500.

Ama toplamda ₺4000-5000 vereceksen bir tane BOSS Katana-50 MkII de alabilirsin.

Ses kartını nasıl kullanacağını ve farklı modelleri burada anlattım: Makale/Tutorial - Ücretsiz Amfi Simülasyonları, Efektler, IR'lar ve Sair

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses kartı da alsan, prosesör de alsan yanında bir tane de referans monitör alman gerekecek. Eğer bunları MG10'a bağlamayı düşünüyorsan hiç bulaşma, farklı bir sonuç alamazsın.

En ucuz düzgün referans monitör ₺2500. Bunun üzerine en ucuz kullanılabilir ses kartı ₺1000, en ucuz iyi denebilecek ses kartı ₺2000, iyi ses kartları ₺5000'den başlıyor. Prosesör dersen söylediğin MG 300 güzel bir model, alınır rahatça. O da var bir ₺2500.

Ses kartını nasıl kullanacağını ve farklı modelleri burada anlattım: Makale/Tutorial - Ücretsiz Amfi Simülasyonları, Efektler, IR'lar ve Sair
Bende boss katana almayı düşündüm ancak ev ortamı sesi cok acamayacagım için kotu ton alırım diye korktum .Ses kartını duymak için illa referans monitoru mu lazım laptop hoparlörü veya kartı pc ye takıp, pc ye kulaklık taksam ses vermezmi ?

Laptop hoparlörü ile ses alamazsın. Kulaklık ile olur. Katana 0.5W olarak kısık ses ile çalışıyor bu arada ama amaç kulaklık ise ses kartı ya da prosesör daha iyi çözüm olur.

ev ortamı sesi cok acamayacagım için kotu ton alırım
çok büyük şehir efsanesi .... buyur oku:

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Peki ses kartlı prosesor alsam ve kulaklıkla kullansam .katanaya göre daha ucuz ama cok ton farkı olur mu ?

Bende boss katana almayı düşündüm ancak ev ortamı sesi cok acamayacagım için kotu ton alırım diye korktum .Ses kartını duymak için illa referans monitoru mu lazım laptop hoparlörü veya kartı pc ye takıp, pc ye kulaklık taksam ses vermezmi ?
Ben bu ay içinde aldım boss katana mkii 50. Üzerinde 50 Watt, 25 Watt ve 0,5(yarım) Watt seçenekleri var. Sesi dert etme. Gönlünü rahat tut kardeşim benim.

Selam arkadaslar ben 9 ay once gitara basladim bir marshall mg 10 amfim var ama tonundan pek memnun degilim prosesor almayi dusunuyorum ama cok bilmedigim icin emin olamadim .Nux mg 300 lere baktim iyi duruyorlar ya da ses karti mi alsama ama onuda hic bilmiyorum nasil kullanilir yardim ederseniz sevinirim.
Bütçeni göz önünde bulundurarak 2. el bir Nux Mighty Air almanı öneririm. Prosesöre bağlayacak ses ekipmanların varsa prosesör de tercih edebilirsin fakat eğer elinde ekipmanlar yoksa ve çok masraf çıkartmadan halledeyim diyorsan bu amfiyi al derim. Mobil uygulamasında çoğu efekt vesaire var, neredeyse bir prosesör kadar kullanışlı. Zaten alacağın Nux Mg 300 güzel bir prosesör değil. Fakat şunu da belirtmem gerekiyor bu amfiyle dışarıda hiçbir şey yapamazsın ama evde pratik yapmak için ideal. (İki ürünle de bir süre deneyimim oldu, deneyimlerimi göz önünde bulundurarak yazdm)

Son düzenleme:
Selam arkadaslar ben 9 ay once gitara basladim bir marshall mg 10 amfim var ama tonundan pek memnun degilim prosesor almayi dusunuyorum ama cok bilmedigim icin emin olamadim .Nux mg 300 lere baktim iyi duruyorlar ya da ses karti mi alsama ama onuda hic bilmiyorum nasil kullanilir yardim ederseniz sevinirim
Daha henüz 9 ay olmuş başlayalı. Ben olsam 2. El boss katana mini bakardım. Hem pratik, hem de ekonomik. Zaten bu acemi evrede ton meselesine fazla takılma derim. Katana mini ama tonları gayet yeterli bu arada. Tekniğini ve bilgini iyice geliştirince satıp yeni birşeyler bakabilirsin.

Zaten alacağın Nux Mg 300 güzel bir prosesör değil.
Ben bilgisayarla uğraşmamak için kolay, pratik bir çözüm olarak ev içinde kullanacağım bir prosesör almayı düşündüm. Kulaklık ile çalıyorum zaten. Bu ekonomik durumda en makul prosesör nux mg300 geldi. Ses kartı pratik değil, prosesör daha pratik diye düşündüm. Looper, hazır preset arası geçiş, wah pedalı vs. gibi opsiyonları olması falan cezbetti açıkçası. Yine de ses kalitesi çok mu kötü, alınmaz mı ? Alınmaz ise alternatif çözümü var mı bu bütçede. MG 300'ü ikinci elde 3000tl'ye alabiliyorum. Mesela bir üst modeli mg 400'ler çıktı daha üst model alınması mı gerekir en azından ? Paramı çöpe atmak istemem elbette ama 8-9k bir prosesöre de veremem açıkçası. Edit:ID Core 10v2'ye sahibim ama dediğim gibi footswitchim yok, preset arası geçiş yapabilme imkanım yok(zaten efekt imkanları da kısıtlı), loop imkanım yok ve wah pedalım yok. (Frusciante tarzında kullanmak istiyorum) Prosesörün efektlerinden çok bu gibi imkanları açısından almayı düşünüyordum. Hem de pratik olması açısından. Belki amfiyi taşımadan prosesör+gitar+kulaklık kombosuyla seyahatlerimde de taşıyabilirim. Böyle düşününce bir çok ihtiyacımı giderir diye düşündüm.

Son düzenleme:
Bu konulardaki naçizane düşüncem hep şudur;
Bu işi hepimiz günün sonunda sahnede sergilemek istiyoruz ve sahneye çıktığımızda işimize en çok yarayan alet bunların arasından prosesör olacaktır bence bütçene uygun bir prosesör al gerekirse MG10 ile kullan, aksi durumda ileri bir zamanda bir sahne söz konusu olduğunda elindeki amfi ve ses kartı işlevsiz kalacak bu sefer de analog pedal setup veya prosesör arayışına gireceksin bu da ekstra ekstra maliyettir.

Geri