Ses kartımı bağladım fakat sinyal alamıyorum

Merhabalar. Bugün Behringer UM2 ses kartımı heyecanla aldım fakat driverlerini ve asioyu yükledikten sonra guitar rig 5e girip denediğimde herhangi bir sinyal alamadım. Ayrıca enstrüman girişinin yanındaki sinyal ışığı da yanıp sönmüyor fakat mikrofon girişine taktığımda ışık yanıyor ve programdaki sinyal sesi artıyor. Ek hoparlör bağlamadım bilgisayarın onboard hoparlöründen ses almaya çalışıyorum ondan olabilir mi? Bi fikri olan var mı sorun nerdedir diye

Gitarı enstrüman girişine takıp çaldığında "sig" ışığı yanmalı, mikrofon girişinden taktığında yanıyorsa ama enstrüman girişinde yanmıyorsa iade et, bozuk.

Ayrıca dahili hoparlörlerinden ses alamazsın, önden kulaklık bağlaman ya da arkadaki RCA çıkışlarına hoparlör bağlaman gerekli.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarı enstrüman girişine takıp çaldığında "sig" ışığı yanmalı, mikrofon girişinden taktığında yanıyorsa ama enstrüman girişinde yanmıyorsa iade et, bozuk.

Ayrıca dahili hoparlörlerinden ses alamazsın, önden kulaklık bağlaman ya da arkadaki RCA çıkışlarına hoparlör bağlaman gerekli.
kulaklık bağlamadım dönüştürücüm yok diye. kesin bozuk diyebilir miyiz peki? çünkü önceden de onboard ses kartımla denediğimde yine sinyal alamamıştım

Son düzenleme:
Selamlar,

Aşağıdakileri dener misin?

DAW programı yükle oradan bir bak
Kablonu kontrol et
Farklı gitar varsa onu tak dene
Ses kartı kurulumunu youtube dan izle daha önce kullanmadığım için bu modeli yorum yapamıyorum.

Bunlarda da olmuyorsa ses kartı kanımca bozuktur.

Mikrofon girişinde sinyal lambası yanıyor ama enstrüman girişinde yanmıyor diyorsun. Eğer aynı kabloyu taktığında oluyorsa bu ses kartı bozuk işte. Burada başka çözüm beklemek yerine hemen aldığın yere götür, eğer ürünün bozuk olduğunu belli bir süre içinde söylemezsen sen zararlı çıkarsın sonunda.

Geri