3K-5K arasi elektro gitar tavsiyesi

Merhabalar. Elektro gitar alacagim. Onceligim sifir ama ikinci el de yakinim biraz. Ilk gitarim olacak.

Metal ve rock calmak isterim. Sevdigim gruplar A7X, Megadeth, Metallica, Guns N Roses, Pantera, Nirvana falan.

Gitarda Floyd Rose olmali. Floyd Rose'dan pek anlamam ama zevkli alet. Arka ve one hareket eden bir FR istiyorum.

Shred'e musait gitar olsun. Solo fln aticam.

V kasa severim ama ilk gitarimin standart kasa olmasini istiyorum.

0212 249 85 10 Zuhal
0850 955 77 77 Do Re
0212 244 38 37 Cangöz
0850 305 30 20 Şenkop
0212 293 53 59 Kıvılcım
Şu daha doğru olacaktır:

Camdan kadrana bakıp ohaaa 260 basıyomuş bu arabadan alalım diyen çocuk gibi gitar seçilmez. Forumu ve ilgili konuları birkaç saat karıştır, Floyd'tan da benzer köprülerden de epey anlayacak ve doğru seçimi yapacak kıvama gelirsin. :)
O camdan kadrana bakma hadisesinde direk çocukluğuma gittim🤣 Yaşımızı belli ettin.
Ancak... 15 yaşındayken "solo filan atıcam ben, kaçılın" diyor muydum, emin değilim. Zemin shrede müsait ise atıyordum, orası muhakkak. Attığım şey solo muydu, orası muallak.

Merhabalar. Elektro gitar alacagim. Onceligim sifir ama ikinci el de yakinim biraz. Ilk gitarim olacak.

Metal ve rock calmak isterim. Sevdigim gruplar A7X, Megadeth, Metallica, Guns N Roses, Pantera, Nirvana falan.

Gitarda Floyd Rose olmali. Floyd Rose'dan pek anlamam ama zevkli alet. Arka ve one hareket eden bir FR istiyorum.

Shred'e musait gitar olsun. Solo fln aticam.

V kasa severim ama ilk gitarimin standart kasa olmasini istiyorum.
Gitara ilk başlayan birisi için shrede müsait bir gitarın hiç bir anlamı yoktur. Yapmayın, etmeyin. Size lazım olan şey, öğrenirken size güçlük çıkarmayacak bir gitardır.
Küçükken hangi marka spor ayakkabıyla daha hızlı koşulacağını tartışırdık. Küçükken dediğim, anaokulunda ilken filan.
Pardon. "Fln".

Shrede müsait gitar alınca shred çalabileceğinizi zannediyorsanız büyük hayal kırıklığına uğrarsınız. Biliyorum, çünkü ben uğramıştım.
Shred size ne çağrıştırıyor bilmiyorum, ama on fırın ekmek yemeden olmaz iş. Biraz daha az youtube izleyin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
"Gitara baslar baslamaz Yngwie Malmsteen, Van Halen gibi isimlere gitar calmayi ogretecegim ." demedim ki.

Yavas yavas ogrenip, dinledigim gruplarin sarkilarindaki sololari calmak istedigimi soyledim.

FR gitar istememin sebebi de bir daha gitar alma sansini bulamayabilir olmam. Ekonomik ozgurlugum yok 15 yasinda oldugum icin. Ustelik ekonomisi cokmus bir ulkedeyim.

Son düzenleme:
Bence shred e musait gitar kavramindan ziyade tarzina uygun gitar kavramina odaklanman yeterli. shred kismina gelene kadar zaten epey bir zaman gececek eger yeni basliyorsan gitara. kaldi ki tarzina gore gitar sectiginde zaten istedigin ozelliklerin cogu olmus olur. Yukarida bahsedildigi gibi forumu biraz kurcalarsan bir suru cevap bulabilirsin.

"Gitara baslar baslamaz Yngwie Malmsteen, Van Halen gibi isimlere gitar calmayi ogretecegim ." demedim ki.

Yavas yavas ogrenip, dinledigim gruplarin sarkilarindaki sololari calmak istedigimi soyledim.

FR gitar istememin sebebi de bir daha gitar alma sansini bulamayabilir olmam. Ekonomik ozgurlugum yok 15 yasinda oldugum icin. Ustelik ekonomisi cokmus bir ulkedeyim.
Sizin konumunuzdaki insanların pek çoğunun yaptığı hataya düşüyor ve çok fazla varsayım ile hareket ediyorsunuz. Size lazım olan, öncelikle çalımı kolay bir gitardır. Bu fiyat aralığında kaliteli malzemeymiş, manyetikmiş filan zaten mümkün değil. Belki ikinci elde Harley Benton Fusion filan düşerse diyeceğim ama, o da zor.

Bu fiyat aralığında Türkiye'den alınacak gitarların hiç biri evladiyelik olamaz. Aynı şekilde, üzerinde Floyd filan olması da pek mümkün değil. Olsa olsa ucuz malzemeli bir şey olur, o da hiç bir yere götürmez zaten.

Not: Ben sadece hayallerle gerçekler arasındaki mesafenin çok büyük olacağını anlatmaya çalıştım size başlangıçta.
Gitara başlar başlamaz "Yngwie Malmsteen, Van Halen gibi isimlere gitar calmayi ogreteceginizi" düşünmemiştim zaten. Öyle bir şeyi hiç kimse başaramadı bugüne kadar. İkisi de müzisyen ailelerden gelir, ama ikisi de gitarı kendi başlarına öğrenmişlerdir.

Son düzenleme:

Ahhh Ahh bir zamanlar benim de böyle kanım kaynardı.

E adı üzerinde DELİkanlı.

Gitar ve ekipmanları konusunda başlangıcımdan 10 yıl sonra kendime bir adet fr bridge gitar almıştım. Artık başa çıkabilecek gücüm var dedim kendime. O gün bugündür fr gitarların resmine bile bakmakya korkuyorum. :)

Ahhh Ahh bir zamanlar benim de böyle kanım kaynardı.

E adı üzerinde DELİkanlı.

Gitar ve ekipmanları konusunda başlangıcımdan 10 yıl sonra kendime bir adet fr bridge gitar almıştım. Artık başa çıkabilecek gücüm var dedim kendime. O gün bugündür fr gitarların resmine bile bakmakya korkuyorum. :)
Adina sevindim. Baslangicta hareketli kopru onermemenizin sebepleri nelerdir acaba? Tel degistirmesi zormus o kadarini biliyorum.

Adina sevindim. Baslangicta hareketli kopru onermemenizin sebepleri nelerdir acaba? Tel degistirmesi zormus o kadarini biliyorum.
Floyd rose patentli ucuz köprülerde kullanılan ucuz malzemelerden dolayı kullandıkça bıçakları paslanıyor, eskiyor ve akort stabilitesi gidiyor. Floyd Rose 1000 - OFR - Original Edge gibi köprülerde daha kaliteli malzemelerden dolayı tel değiştir, kullanmaya göre yaklaşık senede 1 köprüyü çıkartıp detaylı bakım uygula fikri varken, ucuz köprülerde bir süre sonra her tel değişiminde detaylı temizlik uygulamak - bıçaklara bakım yapmak gerekebiliyor ki bu gerçekten köprünün mekanizmasından anlamayan bir kişi için zor bir olay. Bir süre sonra bıçakları bakım falan da kurtarmıyor, köprüyü sabitlemek gerekiyor.

İkinci el bir Jackson JS22 filan bak.
Istanbul'da bulamadim. JS11 cok var ama.
Floyd rose patentli ucuz köprülerde kullanılan ucuz malzemelerden dolayı kullandıkça bıçakları paslanıyor, eskiyor ve akort stabilitesi gidiyor. Floyd Rose 1000 - OFR - Original Edge gibi köprülerde daha kaliteli malzemelerden dolayı tel değiştir, kullanmaya göre yaklaşık senede 1 köprüyü çıkartıp detaylı bakım uygula fikri varken, ucuz köprülerde bir süre sonra her tel değişiminde detaylı temizlik uygulamak - bıçaklara bakım yapmak gerekebiliyor ki bu gerçekten köprünün mekanizmasından anlamayan bir kişi için zor bir olay. Bir süre sonra bıçakları bakım falan da kurtarmıyor, köprüyü sabitlemek gerekiyor.
Peki kaliteli, tremolo kolu sadece ileriye hareket eden hareketli kopru gitar alabilir miyim bu butcede?

Herkese tesekkur ederim ilginiz ve alakanizdan dolayi.

Geri