Mono Stero Bağlantı Hakkında Yardım

Merhabalar,
Ses kartımın bir girişine iki tane cihaz bağlayıp aynı anda ikisinden de ses kartıma ses yollamak istiyorum.
Resim 2 de bağladığımda her iki girişten de aynı anda ses kartıma ses geliyor.
Fakat Resim 1 de ki bağlantıda Tabletten bir şarkı açtığımda gitarın sesi kesiliyor. Mono çeviricide eklememe rağmen düzelmedi. Nasıl bir sinyol yolu izlemem gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz?
Niye ses kartının diğer girişini kullanmıyorsun derseniz, orası dolu. Bu şekilde input ikiyi kullanmam gerekiyor.
Başlıksız-2.jpg

Başlıksız-3.jpg

Merhabalar, o kadar uğraşmışsınız görsel falan hazırlamışsınız, cevapsız kalmış. Konuyu biraz araştırdım ama çözümü bulamadım. Diğer arkadaşların da merakını çekerse diye yazmak istedim.

Sorun mono stereo olmasından daha çok gitarın gönderdiği sinyal ile tabletin gönderdiği sinyal farkındandır diye tahmin ediyorum. Buradaki parçalarla başka izlenebilecek sinyal yolu da yok zaten, yani bağlantılar doğru görünüyor. Belki uygun aparatla gitarı tablete bağlayıp tableti ses kartına bağlamak çözüm olabilir ama tabii tablet bu konuda ne kadar işe yarar ya da yeterli olur bilemiyorum. Görseldeki switch'in amacı tam olarak bu değil. Bir gitarı iki amfiye yönlendirmek ve yönü tersine çevirip iki gitarı bir amfiye bağlamak şeklinde çalışıyormuş.

Benim aklıma gelenler bunlar, belki birinin aklına başka bir şey getirirse diye yazmak istedim. Yoksa çözüm olarak bir şey söyleyemedim elbette, baktığımız zaman mantıken çalışması gerek zaten.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar, o kadar uğraşmışsınız görsel falan hazırlamışsınız, cevapsız kalmış. Konuyu biraz araştırdım ama çözümü bulamadım. Diğer arkadaşların da merakını çekerse diye yazmak istedim.

Sorun mono stereo olmasından daha çok gitarın gönderdiği sinyal ile tabletin gönderdiği sinyal farkındandır diye tahmin ediyorum. Buradaki parçalarla başka izlenebilecek sinyal yolu da yok zaten, yani bağlantılar doğru görünüyor. Belki uygun aparatla gitarı tablete bağlayıp tableti ses kartına bağlamak çözüm olabilir ama tabii tablet bu konuda ne kadar işe yarar ya da yeterli olur bilemiyorum. Görseldeki switch'in amacı tam olarak bu değil. Bir gitarı iki amfiye yönlendirmek ve yönü tersine çevirip iki gitarı bir amfiye bağlamak şeklinde çalışıyormuş.

Benim aklıma gelenler bunlar, belki birinin aklına başka bir şey getirirse diye yazmak istedim. Yoksa çözüm olarak bir şey söyleyemedim elbette, baktığımız zaman mantıken çalışması gerek zaten.

Evet maalesef bende değişik şekil ve aparatlarla denedim ama olmadı. Belki mono stero çakıştığından diğerini kesiyor. Gerçi stero mono değiştiricide kullandım ama olmuyor. Teşekkürler yinede.

Biri gitar, biri line, bu şekilde karıştıramazsınız. Tabletten çalacağınızı doğrudan DAW üzerinden çalın.
Yapmak istediğim işleme göre bu şekilde yapmam gerekiyor. Daw üzerinden bir sıkıntı yok.

Cevaplar için teşekkürler yinede, farklı bir method deneyeceğim. Sanırım ufak çaplı bir mikser işimi görür.

Cihazı kapat. (pil ile kullanıyorsan pilleri çıkar) Tabletinin usb bağlantı kablosunu roland cihazının usb girişine tak. Cihazının arkasında bulunan COMPUTER/TAB anahtarını TAB pozisyonuna getir. Cihazı aç. Tabletinde cihazın için SES/MIDI arabirim olarak kullanılması için gerekli olan uygulamayı bul ve yükle.

Cihazın tableti görememe durumu olursa. Cihazın için driver kurman gerekebilir.

Geri