Dimarzio dp102 manyetikte sorun

Arkadaşlar herkese hayırlı günler dilerim. Sizlere dimarzio dp102 manyetikte yaşadığım bi sorundan bahsetmek istedim bi çözüm yolu öneren varmı rica etsem.
Manyetigin OHM değerini ölçüyorum doğru toplamda 15.50 ohm civarinda çıkıyor yani çalışan bi manyetikle ayni değerlere sahip. Fakat problem manyetik montajı yaptıktan sonra manyetikten cok zayif bi ton geliyor. yani diger manyetikle tamamlanmiyor ee haliyle tonlar istediğimiz gibi gelmiyor. Potlar 500k ve sadece o manyetiği açtığımızda diger manyetigi kıstığımızda cok zayif bir volume var oda yeterli olmadığı için gerekli tonu elde edemiyorum. Bu konuda yardim etmek isteyen arkadaşlarıma simdiden teşekkür ederim

Arkadaşlar herkese hayırlı günler dilerim. Sizlere dimarzio dp102 manyetikte yaşadığım bi sorundan bahsetmek istedim bi çözüm yolu öneren varmı rica etsem.
Manyetigin OHM değerini ölçüyorum doğru toplamda 15.50 ohm civarinda çıkıyor yani çalışan bi manyetikle ayni değerlere sahip. Fakat problem manyetik montajı yaptıktan sonra manyetikten cok zayif bi ton geliyor. yani diger manyetikle tamamlanmiyor ee haliyle tonlar istediğimiz gibi gelmiyor. Potlar 500k ve sadece o manyetiği açtığımızda diger manyetigi kıstığımızda cok zayif bir volume var oda yeterli olmadığı için gerekli tonu elde edemiyorum. Bu konuda yardim etmek isteyen arkadaşlarıma simdiden teşekkür ederim

Manyetik dogru ohm değerini veriyorsa her iki coili de calisiyor demektir. Bağlantı semanızda sorun var. Diger manyetigin polarizasyonuna da dikkat edin. Bağlantı semanizda sorun görünmüyor olabilse de diger manyeyigin polarizasyonu ters ise out-of-phase olabilir manyetikler. Elektro gitar elektroniği biraz kapsamlı bilgi ister iş modifikasyona gelince. Hatta bazı gitarlarda secici switch dahi farkli olabiliyor. O nedenle iyi bir araştırma yapın, bağlantıları kontrol edin ve manyetiklerin polarizasyonuna bakin.

Kırmızıyı ve şaseyi pot üzerine, yeşili switch e lehimleyin. Di marziolarda genelde kırmızı, yeşil, siyah ve beyaz çıkışlar vardır. Artı bir de şase (genelde yeşil ve şase aynı yoldadır) vardır. Sanırım tüm manyetikleri söküp tekrar takmak istediniz. Ya bunun ya da diğerlerinin faz ını ters monte ettiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap verdiğiniz icin tsk ederim arkadaşlar. Ters baglanti olmadığından eminim çünkü ayni manyetikten bi tane daha var onu ayni devreye ayni switche bağladığımızda sorun olmuyor. Sadece bu bahsettigim manyetikte sorun oluyor

Geri