Tapping Yapınca Cılız Ses Geliyor

İbanez grg170dx gitarım var ve telleri olması gerekenden bi tık yüksek. Saddle vidası dönmediği için alçaltamadım. Tapping yaparken belli belirsiz bir ses alabiliyorum. Legato yaparken de aynı şey oluyor. Tapping'i elimle yapmasam, penayla yapsam bile o sesi yakalayamıyorum. Sizce tel yüksekliğiyle alakası olabilir mi? Aklıma tek neden bu geliyor.

İbanez grg170dx gitarım var ve telleri olması gerekenden bi tık yüksek. Saddle vidası dönmediği için alçaltamadım. Tapping yaparken belli belirsiz bir ses alabiliyorum. Legato yaparken de aynı şey oluyor. Tapping'i elimle yapmasam, penayla yapsam bile o sesi yakalayamıyorum. Sizce tel yüksekliğiyle alakası olabilir mi? Aklıma tek neden bu geliyor.
Teller çok yakınsa diğer perdelere değer ve titreşimleri engellenir.

Sol el ile sabit bir nota tutup sadece bu notaya tapping yapın. Böylece sol el tekniği ile ilgili sorunları ekarte etmiş olursunuz. Eğer bu şekilde tapping ile bile ses sanki tel tıkalı-kapalı gibi geliyorsa, bu durumda gitarla alakalı bir şey olma ihtimali yüksek.

Bir çok nedeni olabilir.
1-Gitardan kaynaklıysa 12.fret ile tel arasının 1.5 mm i geçmemesi gerekiyor.Bunu da 1.5 mm yakın bir pena alıp tel ile fret arasına sokup ölçebilirsin.
2-Eğer prosesör kullanıyorsa gücü yetmiyor olabilir bazı prosesörler de velocity sorunu var hatta çogunda.tele penayla çok yuımuşak dokun ses gelmiyorsa aletten kaynaklıdır.
3-tapping için biraz güç gerekiyor.Ona da dikkat edersin .
benim aklıma gelenler bunlar

Geri