Neck through metal gitarı anket?

Hangi gitar alınmalı?

• Toplam oy veren
    18
Yani sizin ingilizce seviyesi de fenderı fender yapan broadcaster, esquire, nocaster gibi kasalarda swamp ash kullanıldığını doğruluyor efendim
Yok benim ingilicceme güven me sen.

Ama Fender'in cooort gibi bataklık külü kullanacağız demesi (ki ortada böyle bir söylem olmadığı da gayet açık) daha bir mantıklı geldi bana çohk haklısın üstadım. Kurusa bakma.

Neck-through yazıyor thomann sitesinde
Set Neck bu gitar.

Neck Thru ile Set Neck arasında ne fark var dersen

Set neck gitarlar genel anlamda sapın gövdenin ortasına kuvvetli bir tutkal ile yapıştırılması sureti ile konuluyor

Neck thru ise üreticinin kalitesine bağlı olarak 2 gövde parçasının ortasına mekanik olarak birleştirilerek takılır. Yapıştırılmaz. Daha zor ve maliyetlidir. Ama çok daha sağlamdır. Yapıştıran üreticide var ama yok değil.

ODUNDAN anlayan arkadaşlar daha güzel cevap verir sana

Yok benim ingilicceme güven me sen.

Ama Fender'in cooort gibi bataklık külü kullanacağız demesi (ki ortada böyle bir söylem olmadığı da gayet açık) daha bir mantıklı geldi bana çohk haklısın üstadım. Kurusa bakma.
Güzelce ileri sürdüğüm her şeyi açıkladım, üstüne bir tane ropörtajdan bir kısım ekledim. Sen de gittin, aynı veya benzer bir röportajın bir kısmını türkçe'ye çevirip buraya yazdın. Ben de senin ingilizcene güvendim(Her ne kadar böceklenen ağacı swamp ash sanıp o yüzden kullanmadıklarını düşünsen de... Açıkça belirtiyor kuzeydeki ağaçlar böceklendi, biz kuzeydeki ağaçları ağır diye kullanmayız güneydeki swamp ashi kullanırız diye.) O kısımda da açıkça anlaşıldığı ve birçoğu tarafından bilindiği üzere swamp ash fenderın uzun yıllardır kullandığı ve senin deyişinle fenderı fender yapan modellerde kullandığı bir ağaç. Yukarıda saydığım modeller fenderın ilk modellerinden ve hepsinde swamp ash kullanılmış. Buna rağmen anlamayı reddettiğin için daha fazla bu konu üzerinde seninle konuşmak istemiyorum. İ̇llaki yanlış bildiğim şeyler vardır, ancak bu konuda beni başka bir arkadaş uyarırsa çok iyi olur.

Geri