Tel seçimi hakkında yardım

Herkese iyi forumlar öncelikle. Elimde cort marka elektro gitar var ve tel seçimi yapmakta kararsız kalıyorum. Genel olarak rock ve metal ağırlıklı ama blues ve alternative türlerde çalıyorum. Tavsiyeleriniz nedir?

9 42 veya 10 46 önerilir standart tuning için, markası ise sana kalmış kaplamalı kaplamasız vs vs. uzun gitsin diyorsan elixir alabilirsin.

10 luk tel iyidir, markayi ise cok kafaya takmaya gerek yok deneyerek kendi sevdigini tespit edebilirsin. Ernie ball iyidir ama cabuk eskir, elixir uzun sure gider ama pahalidir, dadario icin son zamanlarda iyi yorumlar okudum o da denenebilir. ton olarak dunya kadar fark etmez ufak tefek farklar olsa bile senin tarzini cok etkilemez. bence asil onemli olan telin sana verdigi hissiyat onu da deneyerek bulabilirsin.

Herkese iyi forumlar öncelikle. Elimde cort marka elektro gitar var ve tel seçimi yapmakta kararsız kalıyorum. Genel olarak rock ve metal ağırlıklı ama blues ve alternative türlerde çalıyorum. Tavsiyeleriniz nedir?
Gitar çalımını ve tekniklerini daha yeni öğreniyorsan ince tel almanda fayda var vibration ve bend kolaylığı için.

Çok çabuk paslanmasın istiyorsan ELIXIR ama en büyük dezavantajı PAHALI olması bunun dışında çok güzel bir tel markasıdır.

Ernie Ball bir çok sanatçının sahne ve stüdyoda kullandığı marka en büyük dezavantajı ÇOK ÇABUK OKSİTLENMESİ.

Bunlar şuan benim için pek önemli değil diyorsan bütçeni zorlamayan herhangi bir tel al.

Geri