Esp Ltd elektro gitar tavsiyesi

Arkadaşlar selamlar. Ara verdiğim elektro gitara geri dönme kararı aldım aklımda bir kaç seçenek var tavsiye istiyorum. 1.seçenek: Ltd kh white zombie (kirk hammett hayranlığımdan dolayı) 2.seçenek: ltd snakebyte 3.seçenek: ESP E-II Horizon NT-II EMG STBCSB Amfi olarak da vox vt20 veya vt40 düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar selamlar. Ara verdiğim elektro gitara geri dönme kararı aldım aklımda bir kaç seçenek var tavsiye istiyorum. 1.seçenek: Ltd kh white zombie (kirk hammett hayranlığımdan dolayı) 2.seçenek: ltd snakebyte 3.seçenek: ESP E-II Horizon NT-II EMG STBCSB Amfi olarak da vox vt20 veya vt40 düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir

Signature gitarları tavsiye etmem, lüzumsuz pahalilar ve kullanan kişiye göre ergonomik sorunlar da yaşanıyor.
Bu listede Horizon u tek geçerim, vaktiyle bir arkadaşta deneme şansım olmuştu, çok beğenmiştim.

Amfi olarak metal ağırlıklı çalacaksın diye düşünüyorum o nedenle vox ta tavsiye etmem, gain yeterli gelmeyebilir.

Bütçene göre (Gerge hocamın dediği gibi) Katana 100 veya Blackstar serilerine bakmanı öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Signature gitarları tavsiye etmem, lüzumsuz pahalilar ve kullanan kişiye göre ergonomik sorunlar da yaşanıyor.
Bu listede Horizon u tek geçerim, vaktiyle bir arkadaşta deneme şansım olmuştu, çok beğenmiştim.

Amfi olarak metal ağırlıklı çalacaksın diye düşünüyorum o nedenle vox ta tavsiye etmem, gain yeterli gelmeyebilir.

Bütçene göre (Gerge hocamın dediği gibi) Katana 100 veya Blackstar serilerine bakmanı öneririm.
Hocam sağ olun düşünceleriniz için. Voxu hibrit olduğu için sevmiştim çok sıcak tonlar geliyor vt20nin gaini başarılı geldi birsürü efekt falan var. Marshall mg30 serileri ve vox arasında kaldım şu anlık marshall nasıldır bir bilginiz var mı

Valla ben başka bir tarafa dikkat çekmek istiyorum.

Almayı düşlediğiniz gitarların neredeyse (aslında hepsi) Türkiye'de YOK.

Yurtdışından alacaksın. Ve yeni gümrük ve vergi uygulaması yüzünden de aldığın gitara 30.000 lira öderken diğer gümrük vergi kdv v.s. içinde aldığın gitarın parası akdar bir para daha ödeyeceksin.

Tamam ben bütün bunları karşılarım gücüm var diyorsan.

Snakebyte al. Münkünse de JH al. Ben yeğenime getirdim. EMG-JH manyetikler oldukça iyi.

Amfi ise en kötü Boss Katana mk2 100 veya Mk2 artist olabilir. Bunun dışında almak istediğin gitarlar için her hangi bir amfi almak ne bileyim yani o enstrümana ihanet gibi bir şey olacaktır.

Valla ben başka bir tarafa dikkat çekmek istiyorum.

Almayı düşlediğiniz gitarların neredeyse (aslında hepsi) Türkiye'de YOK.

Yurtdışından alacaksın. Ve yeni gümrük ve vergi uygulaması yüzünden de aldığın gitara 30.000 lira öderken diğer gümrük vergi kdv v.s. içinde aldığın gitarın parası akdar bir para daha ödeyeceksin.

Tamam ben bütün bunları karşılarım gücüm var diyorsan.

Snakebyte al. Münkünse de JH al. Ben yeğenime getirdim. EMG-JH manyetikler oldukça iyi.

Amfi ise en kötü Boss Katana mk2 100 veya Mk2 artist olabilir. Bunun dışında almak istediğin gitarlar için her hangi bir amfi almak ne bileyim yani o enstrümana ihanet gibi bir şey olacaktır.
Hocam thomanndan getirteceğim. Birkaç kişiyle konuştuğumda oranın vergisi fiyattan düşülüyormuş. Türkiye’ye girişte malın fiyatının %18 vergi alınıyormuş alınmayan Kişiler olmuş şans işi falan dediler. 30klık gitar kargo gümrük dahil 36kya gelicek. Araştırmalarım sonucu bu rakama ulaştım yanlışım varsa düzeltin daha önce hiç yurt dışından bir şey getirmedim .%18 harici bi fiyat binerse yurt içi alternatiflere yöneleceğim

Hocam thomanndan getirteceğim. Birkaç kişiyle konuştuğumda oranın vergisi fiyattan düşülüyormuş. Türkiye’ye girişte malın fiyatının %18 vergi alınıyormuş alınmayan Kişiler olmuş şans işi falan dediler. 30klık gitar kargo gümrük dahil 36kya gelicek. Araştırmalarım sonucu bu rakama ulaştım yanlışım varsa düzeltin daha önce hiç yurt dışından bir şey getirmedim .%18 harici bi fiyat binerse yurt içi alternatiflere yöneleceğim

Şuradan itibaren detaylı okumanı tavsiye ederim. Kafana takılan bir şey olursa oradan soruya devam edebilirsin.

O eskidendi. Mevzuat değişti, o gunler geride kaldı.

Gumruk muafiyet limitinden 1 sıfır atıldı; 1500 euro olan limit 150 Euro oldu. Yeni duzenlemeye göre 150 Euro uzerinde bir sey getirmeyi dusunurken yaklasik yüzde 100 kadar bir ek maliyeti de göz önünde bulundurman lazım. Vegisi, depo ucreti, müşaviri vs derken bir urun bedeli daha gidiyor.

1 mayıs itibariyle o kanal doğrandı malesef, ilgili başlıkta herkes kan ağlıyor. Yüzde 18 i bırak yüzde 100 fazlasını gözden çıkartman gerekiyor thomann dan alışverişlerde. Ne yazık ki…

Gümrük işi harbi deliliğe dönmüş. cangöz belli dönemlerde bu gitarları satışa çıkarıyormuş. Mecbur oradan kovalayacağım artık. Teşekkürler bilgilendirmeniz için

Güzel kardeşim.
Daha önce arkadaşlar sana başlığı paylaşmış.
Nereden kimden araştırdın bilmiyorum ama 36kya buraya gitar getiremezsin. yani şuan ki şartlarda imkansız ötesi.
Cangöz'de ben hiç sanmıyorum artık o gitarları buraya getirsin de satsın. Ha getirse bile ben sana kendi tahmini rakamımı yazayım. 50-55k minimum (kh ve snakebyte) şimdi nereden bu rakama geldin diyeceksin.
En uygun seri olan Fender Player serisi 2021 Ağustosunda 9k iken şuan 22k civarı. Sen hesap et işte.

cangöz belli dönemlerde bu gitarları satışa çıkarıyormuş.
bu ne demek? .... mahzende yıllandırıp aroması, tadı kıvama gelince mi, yoksa hıdırellez, kabotaj bayramı gibi özel günlerde mi?
Cangöz kafasına göre birkaç getirip satıyor, yılın geri kalanı yatıyor. Ben bu kadar gamsız distribütör görmedim.. elimde parayı sallayarak giriyorum dükkana meh meh bir ara gelir sen seneye yine uğra modunda adamlar... ESP Türkiye'de DORE'nin filan elinde olsa 1 numaralı marka olurdu.

Geri