Avrupa Ziyareti Sırasında 2. El Gitar Alımı

Merhabalar. Yeşil pasaporta başvurmam ve yakın zamanda elime geçecek olması nedeniyle tek başıma tamamen turistik amaçlı Avrupa ülkelerine ziyarete gitmek istiyorum. Birden fazla ülkeye gitme ihtimalim var ama kesin diyemiyorum. En azından önümüzdeki 2 ay sonrası için konuşmak gerekirse net olarak 1 ülke gezeceğim. Uçak bileti, kalacak yer zaten ayarlamaya çalışıyorum. Diyelim ki ben Fransa’ya, Yunanistan’a ya da İtalya’ya gittim 1 haftalığına. 2. El olarak bir gitar almak istiyorum. Reverb Fiyatı ortalama 2500-3500 Euro arası diyebiliriz. Gitarı mağazadan değil bir bireyden alacağımızı varsayalım. Uçakta taşınma olayıda çözüldü diyelim. Ama havalimanında ben bu gitarı kendi eşyam olduğunu söyleyip direkt geçebilir miyim? Yoksa sıkıntı fazlasıyla olur mu? Vergi olayı nasıl işler?

'Turkrock' ın Avrupa'yla imtihanı' diye bir başlık açıp orada mı toplasak bu konuyu? 😂

Çok defa soruldu ve cevaplandı özellikle şurada mevcut;

• Konu Sahibi Konu Sahibi
'Turkrock' ın Avrupa'yla imtihanı' diye bir başlık açıp orada mı toplasak bu konuyu? 😂

Çok defa soruldu ve cevaplandı özellikle şurada mevcut;

Konuyu uzun zamandır takip ediyorum. Ama hepsi sıfır alışveriş üzerine. Benim durumuma benzer bir durum göremedim.

Geri