Kemper profiling - axe fx 3 - axe fx 2

Başlıkta belirttiğim üzere bu üç ekipman üzerinde kararsız kaldım kararsız kaldığım hususlar
1- kemper eski bir teknoloji olmasına karşın şuanda hala kullanılmakta mı?
2 - kemper için update ler devam etmekte mi?
3- axe fx 3 ve axe fx 2 arasındaki fark nedir? Aralarında bariz farklar var mıdır? Aralarındaki fiyat farkına değer mi?
Ve bu cihazları kullanmış, kullanmakta olan ve araştırmış kişilerin yorumları nedir tavsiye ederler mi? Teşekkür ediyorum. Herkese iyi forumlar.

IK Multimedia şimdi kendi profilleme ürününü çıkartacak, eli kulağında. Onu da beklemek gerek.

Kemper ve Axe-Fx ama tamamen farklı şeyler, ben Kemper tarzı profillemeyi sevmiyorum. Axe-Fx tarzı parça modelleme tercihim. Helix de düşünülebilir, Line 6 epey iyi işler çıkartıyor.

IK Multimedia için link burada: AI Machine Modeling

Bir de şunu da belirtmek gerek, Kemper'in patent koruması bu yaz sonlandı, şimdi her yerde kopyaları çıkar. Kemper yeni teknoloji ile yeni ürün çıkarmazsa almak anlamsız geliyor bana. Yani anlamsız değil aslında, çok geniş bir profil kütüphanesi var, ama patent korumasının da sonlandığını düşünürsek eski teknoloji diyebiliriz artık. IK'nın çıkaracağı bu işteki en ileri teknoloji olacaktır, çıkmasına da çok az kaldı. Onu bekleyin her şekilde, donanım da çıkarabilirler. Amplitube ile birleşik çalışırsa efekt ve kabin olarak da çok ileri olacağı belli (Amplitube 5'in kabinleri şahane).

Quad Cortex ve AXE FX Türkiye'de kolay ulaşılabilir cihazlar değiller en azından resmi kanallardan. Eskiden thomann dan alınabiliyordu quad cortex fakat artık gümrük mevzuatı değiştiği için o da zor. Anca yurtdışına çıktığında alman ya da gelen birinden istemen gerekecek.

Kemper evet biraz eskidi fakat halen yeni nesil cihazlara kafa tutabiliyor. En büyük artısı topluluğu çok geniş ve profillerine erişim çok kolay. 15-20 dolara beğendiğin anfinin bir kaç versiyonlu profilini bulabiliyorsun. Güncelleme almaya devam ediyor ve devam edecek de gibi. Bir kaç seneye Kemper II gibi bir mevzu gündeme gelebilir çünkü rakipler çoğalmaya başladı.

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler