kolon ses sistemi işe yarar mı

merhabalar umc22 ses kartı aldım elektro gitar için bilgisayar hoporlerimde biraz yetersiz kalıyo ses çıkışı için elimde sonynin kolon ses sistemleri var ses kartıyla bağlarsam iyi bir ses alırmıyım kolonlar bildiğim üzere biraz bas ağırlıklı kaçıyor tizler sıkıntı yaratır mı yeni bi ses sistemi almaya gerek varmı? şimdiden teşekkür ederim

Woofer öcü değil. Enstrüman dünyası ile de pek âlâ ilişkili. Hatta şaşırdım bir de tweeter var bak mesela monitörde.

Elindeki sistem enstrüman çalmak için uygun değil sadece. Çalar mısın? Pek tabii çalarsın fakat günün sonunda aldığın ses tatmin etmeyecek seni.

Dosyalar

• IMG_20220817_150335.jpg
    IMG_20220817_150335.jpg
    159.7 KB · Gösterim: 49
Woofer öcü değil. Enstrüman dünyası ile de pek âlâ ilişkili. Hatta şaşırdım bir de tweeter var bak mesela monitörde.
Hoparlörün içindeki değil de ayrı kutu gibi subwoofer diye düşündüm. !?!?
Ama yorum geçerli, bahsedilen Sony şeyler ufak müzik seti hoparlörü… cıpss cıpss dubuvv müziklere Ok ama gitar çalmak, leş gibi ses olur, tatmin etmez.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hoparlörün içindeki değil de ayrı kutu gibi subwoofer diye düşündüm. !?!?
Ama yorum geçerli, bahsedilen Sony şeyler ufak müzik seti hoparlörü… cıpss cıpss dubuvv müziklere Ok ama gitar çalmak, leş gibi ses olur, tatmin etmez.
knk ufak dediğinin tanesi gövdem kadar daha büyüğü sahnede zaten amfi takmayı düşünüyodum bu kolonlaar ama kötü ses gelicek sanırım

kolonlara bağlamak için 100w amfi devresi alıcaktım öylede olmaz mı
Cık, olmaz.

Neden olmaz, çünkü alacağın sesin çıkış gücü (volume gibi düşün kabaca) yükselecek tonu etkilemeyecek.

Alacağın tonu da @solitude71 hocam söylemiş zaten.

Senin ihtiyacın olan (eğer kayıt işleri, mix.ler vs yapmayacaksan) hi-fi speaker veya tavsiye edildiği üzere referans monitör ve/veya ben çok ses istiyorum bangır bangır diyorsan da FRFR denilen kabinler gerekli.

Yeterli bütçen yoksa eğer paranı biriktirmeye bak amfi devresine vb şeylere heba etme.

Bu konuyla alakalı tonla mesaj döndü biraz da site içerisinde arama yap, yanıtlar hep aynı. Pek çoğumuz bu sistemler üzerinden gitar çalıyoruz, kayıt alıyoruz.

Cık, olmaz.

Neden olmaz, çünkü alacağın sesin çıkış gücü (volume gibi düşün kabaca) yükselecek tonu etkilemeyecek.

Alacağın tonu da @solitude71 hocam söylemiş zaten.

Senin ihtiyacın olan (eğer kayıt işleri, mix.ler vs yapmayacaksan) hi-fi speaker veya tavsiye edildiği üzere referans monitör ve/veya ben çok ses istiyorum bangır bangır diyorsan da FRFR denilen kabinler gerekli.

Yeterli bütçen yoksa eğer paranı biriktirmeye bak amfi devresine vb şeylere heba etme.

Bu konuyla alakalı tonla mesaj döndü biraz da site içerisinde arama yap, yanıtlar hep aynı. Pek çoğumuz bu sistemler üzerinden gitar çalıyoruz, kayıt alıyoruz.
kayıt yapıcam ses kartım zaten var o zaman ben refarans monitörü bakayım sağolasın

Geri