Ev kullanımı için amfi önerisi

Sizce?

• Fender Mustang LT25

Oylar: 0 0.0%
  • Orange Crush 20RT

Oylar: 0 0.0%
  • Marshall Code 25

Oylar: 1 25.0%
  • Blackstar ID Core 20

Oylar: 3 75.0%

• Toplam oy veren
    4
  • Anket kapandı .
Merhabalar,
Klasik bir evde amfi önerisi başlığıyla karşınızdayım. Gitarım fender strat clasic player 50s.. Müzik türü olarak blues ve rock çalıyorum. Clean tonlar ön planımda ama overdrive a geçtiğimde de patlama yapmayacak rahatsız etmeyecek ve genel olarak gerçekçi, canlı ve parlak tonlar verecek bir amfi arıyorum. İkinci el amfi işi sıkıntı olduğu için hiç girmek istemiyorum. Bütçem 2500tl civarı.
Önümdeki 5 yıl boyunca beni tatmin edecek bir amfi olmasını istiyorum ama dediğim gibi genel olarak sadece evde çalacağım.

Voxlara baktım ve birbirine benzer 3 model buldum: Vox Vt20x, Vox Av15, Vox Ac15 Vr.

Bu amfiler hakkındaki yorumlarınızı ve başka amfi önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

2. el amfi işi sıkıntı değil. Hatta yıllar geçtikçe görüntüsünde pek birşey değişmediğinden dolayı 2. el gitar işinden daha temiz denilebilir. Kargo için diyorsan o ayrı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Son yılların en başarılı ürünü....? Cansız derken...?

Hassas...? İyi durumda o kadar güzel amfiler el değiştiriyor ki hayret edersin.
Evet iyisini bulmak lazım.
2. el amfi işi sıkıntı değil. Hatta yıllar geçtikçe görüntüsünde pek birşey değişmediğinden dolayı 2. el gitar işinden daha temiz denilebilir. Kargo için diyorsan o ayrı.
Tabi olabilir.

Amfiler konusunda bana fikir verebilecek var mı peki?

Evet iyisini bulmak lazım.

Tabi olabilir.

Amfiler konusunda bana fikir verebilecek var mı peki?
Ben metal çalıyorum, blackstar'ın 5 wattlık lambalı amfilerini kullanıyorum son 4 yıldır, çok da memnunum. Apartmanda da yazlıkta ferah ortamda da verim aldım. Blues ve rock türleri için olan amfilerde deneyimim pek yok ama şunlar sıklıkla bu türler için bahsi geçen amfiler:
- Laney Cub serisi,
- Marshal DSL,
- Fender Blues Jr,
- Vox Classic miydi neydi
Araştırın, youtube'dan dinleyin ve sonra bütçenize uyan bir tanesini canlı dinleyin ve karar verin.

Çeşit çeşit amfi denemiş birisi değilim ama ara ara internette araştırdığım oluyor ve ben de daha çok temiz ton kullanıyorum. Roland Cube olabilir gibi geldi, çünkü farklı modelleriyle bütçenize uygun olanı bulmak kolay olur ve temiz ton için önerildiğini gördüğüm yorumlar oldu. İkinci el piyasası var, beğenmezseniz ilerde satmak çok zor olmaz herhalde, Roland da malum çok kaliteli ve popüler bir marka zaten.

Cube dışında temiz ton için önerildiğini duyduğum amfilerden hiçbirinin sıfırını 2500 civarına almak mümkün değil gibi. Bazıları yukarda yazılmış (örn., Fender Blues Jr). Benim bildiğim diğerleri: Tech21 TM30 veya TM60, Peavey Valveking, Peavey Bandit, ve Roland Jazz Chorus'lar tabii ki.

Çeşit çeşit amfi denemiş birisi değilim ama ara ara internette araştırdığım oluyor ve ben de daha çok temiz ton kullanıyorum. Roland Cube olabilir gibi geldi, çünkü farklı modelleriyle bütçenize uygun olanı bulmak kolay olur ve temiz ton için önerildiğini gördüğüm yorumlar oldu. İkinci el piyasası var, beğenmezseniz ilerde satmak çok zor olmaz herhalde, Roland da malum çok kaliteli ve popüler bir marka zaten.

Cube dışında temiz ton için önerildiğini duyduğum amfilerden hiçbirinin sıfırını 2500 civarına almak mümkün değil gibi. Bazıları yukarda yazılmış (örn., Fender Blues Jr). Benim bildiğim diğerleri: Tech21 TM30 veya TM60, Peavey Valveking, Peavey Bandit, ve Roland Jazz Chorus'lar tabii ki.
Evet ya aradığım özellikler temelde lambalı özellikleri ama lambalı alamayacağım için hibrit bakıyorum; hibrit olarak da vox'un bahsettiğim 3 ürünü öne çıkıyor ve herkes aynı zamanda bass katana tavsiye ediyor ama dediğim gibi dijital bir şey değil daha lambaya yakın bir şey istiyorum.

Bu üç modeli (Vox Vt20x, Vox Av15, Vox Ac15 Vr) gözüme kestirdim en yakın zamanda gidip deneyeceğim. Sadece bu amfileri kullanan varsa onlardan yorum veya başka fikirleri olan insanlardan öneri bekliyorum.

Hibrit ile yine de lamba tadını tam alamayacaksın. Lamba alamam diye hibrit alacağım diye bir argüman olamaz. Neden dersen hibrit tam da bu işte, lamba alamamış buna razı olmuş amfisi. Katana'yı boş geçme derim, kullanım kolaylığı, ses seviyesi yönetme vs bir sürü açıdan şaşırtabilir seni - öyle dediğin gibi "dijital bir şey" değil Katana.
Vox'lar da iyi, onlara da bak elbet. Bizzat clean ve hafif crunch hastası arkadaşım (sahne de alıyor) evde Vox hibrit sesi çok yüksek geldiğinden egzersiz vs için Katana aldı.

Merhabalar evde kullanmak için ikinci el veya sıfır amfi arayışındayım. Daha henüz 1-1.5 yıllık deneyimim var. Bir kaç model arasında kaldım. Şimdiye kadar küçük 3wattlık bir amfi kullanıyordum. Aslında en çok Orange' ın tonları çok hoşuma gitti. Diğerlerinin ise efektleri ve modellemeleri kendine çekiyor. Biraz crunch tonlar hoşuma gidiyor. Bunlar dışında da öneriler yapabilirsiniz.

Önce bu makaleden başlayalım.

Seçenekler arasında Marshall Code 25'ten ziyade Boss Katana MKII modeline bakmanı daha çok tavsiye edebilirim.

Geri