Mooer ge300 mü headrush gigboard mı ?

Sen bilirsin. Ben fazla paraya değecek bir fark olduğuna inanmadığım için ve de aynı firma farklı marka olduğu için Alto aldım. Headrush da iyi, lüksüm olsun şu hayatta dersen o da olur.
Lüks değilde prosesör headrush olunca hoparlörü de o olsun madem diye düşündüm, 12 taksite alıp geçiyorum o zaman. Birde ikisi birbirine trs kablo ile mi bağlanıyor normal ts ile mi ?

Marka bütünlüğü diye bir şey yok... hani işletim sistemi uysun filan... beğendiğini al .... ben fark göremedim sadece headrush logosuyla filan daha karizmatik itiraf edeyim.

Bağlantı için internet resim ve specsheet dolu, bilmiyorum ezbere .. Alto TRS ama farketmez dönüştürücüm var Gigboard'a 1/4, Mooer'e XLR ile her türlü bağlıyorum, almadan bak da kabloyu da doğru sipariş ver

Alto övmemin bir sebebi de TX210 için geçerli daha büyükleri değil... fan yok yani ısınıp arkasında vısss diye ses çıkmıyor, büyük cihazlar genelde fan ile soğur, evde odada kötü olur o ses. TX210 pür sessiz. headrush alacaksan ona da bak, fan olayı var mı... ben de önce bir büyük Alto'ya hallenmiştim ama araştırınca fan sesi bozdu işi. Sahnede monitor olarak iyi de evde gece vakti konuşma sesiyle çalarken eski kasa bilgisayar gibi voanssss diye başlarsa olmuyor.

Marka bütünlüğü diye bir şey yok... hani işletim sistemi uysun filan... beğendiğini al .... ben fark göremedim sadece headrush logosuyla filan daha karizmatik itiraf edeyim.

Bağlantı için internet resim ve specsheet dolu, bilmiyorum ezbere .. Alto TRS ama farketmez dönüştürücüm var Gigboard'a 1/4, Mooer'e XLR ile her türlü bağlıyorum, almadan bak da kabloyu da doğru sipariş ver

Alto övmemin bir sebebi de TX210 için geçerli daha büyükleri değil... fan yok yani ısınıp arkasında vısss diye ses çıkmıyor, büyük cihazlar genelde fan ile soğur, evde odada kötü olur o ses. TX210 pür sessiz. headrush alacaksan ona da bak, fan olayı var mı... ben de önce bir büyük Alto'ya hallenmiştim ama araştırınca fan sesi bozdu işi. Sahnede monitor olarak iyi de evde gece vakti konuşma sesiyle çalarken eski kasa bilgisayar gibi voanssss diye başlarsa olmuyor.
Eyvallah, konunun başından beri ayrıntılı cevap veriyorsun, sağolasın.

Prosesör model yükseltmek istediğimde karar verdiğim başlıktır burası.😊

Mooer G300 mü HeadRush mı derken ,yeğeniminde cihaz ihtiyacı ile ikisinide aldık .İkisinide denedikten sonra Mooer in bende kalması,HeadRush ı hala getirmemesi de karşılatırma sonucu gibi sanki🤨

Nedir artısı-eksisi sizce?

Hocam kısa bir zaman için ikisini yan yana denedik,Gördüğüm kadarı ile hepte söylendiği gibi ,HeadRush Mx5 ton kalitesi olarak daha önde duruyor,kullanım rahatlığı ve teknik olarak Mooer i biraz daha kullanışlı buldum (synth özelliği ,30 dakika looper,tone capture vs gibi)

Mooer ile ilgili en büyük eksim win 11 de güncelleme inmiyor,şu an 4.01 verildi,mac den indirip hesabımla win de kurabildim.

Headrush mx 5 i de getirirse yeğen daha ayrıntılı kullanacağım 😊

Alto övmemin bir sebebi de TX210 için geçerli daha büyükleri değil... fan yok yani ısınıp arkasında vısss diye ses çıkmıyor, büyük cihazlar genelde fan ile soğur, evde odada kötü olur o ses. TX210 pür sessiz. headrush alacaksan ona da bak, fan olayı var mı... ben de önce bir büyük Alto'ya hallenmiştim ama araştırınca fan sesi bozdu işi. Sahnede monitor olarak iyi de evde gece vakti konuşma sesiyle çalarken eski kasa bilgisayar gibi voanssss diye başlarsa olmuyor.l
lüzumsuz bir soruysa affola ses kartıyla kayıt değil de gitar çalmak için referans monitörü mü frfr alto gibi aktif hoparlör/kabin mi mantıklı ? (frfr yi ses kartıyla kullanan birini görmediğim için pratikte nasıl bir sonuç verdiğini- vereceğini bilmediğim için soruyorum stereo mono hoparlörün ne gibi sonuç vereceğini az buçuk araştırmaya çalıştım yoksa)

lüzumsuz bir soruysa affola ses kartıyla kayıt değil de gitar çalmak için referans monitörü mü frfr alto gibi aktif hoparlör/kabin mi mantıklı ? (frfr yi ses kartıyla kullanan birini görmediğim için pratikte nasıl bir sonuç verdiğini- vereceğini bilmediğim için soruyorum stereo mono hoparlörün ne gibi sonuç vereceğini az buçuk araştırmaya çalıştım yoksa)
FRFR'yi ses kartıyla kullanmak diye ayrı bir şekil yok... ha ses kartı, ha prosesör hatta ve hatta direkt pedal bile bağlayabilirsin. Sonuçta ALTO mesela aktif hoparlör her türlü aynı sesi veriyor. 2 ALTO ya da herhangi PA speaker'ı yan yana koymakla 2 monitor aynı şey zaten :)

FRFR'yi ses kartıyla kullanmak diye ayrı bir şekil yok... ha ses kartı, ha prosesör hatta ve hatta direkt pedal bile bağlayabilirsin. Sonuçta ALTO mesela aktif hoparlör her türlü aynı sesi veriyor. 2 ALTO ya da herhangi PA speaker'ı yan yana koymakla 2 monitor aynı şey zaten :)
FRFR'yi ses kartıyla kullanmak diye ayrı bir şekil görmediğim için sormuştum zaten :D internette görmeyince referans monitör kullanmak daha mantıklı olduğu için veya ses kartıyla kullanıma uygun olmadığı için bulamamış olabileceğimi düşündüm ciddiye alıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim

Geri