Ses kartından ses gelmiyor

Arkadaşlar cahilligim için kusura bakmayın fakat ilk defa ses kartı aldim nasıl çalışacağını bilmiyorum resimlerini attım ne yapmalıyım bias FX ayarlarından hangisini secersem seçeyim ses gelmiyor output testte ses geliyor fakat gitar sinyali gitmiyor. Gitar bağlantısı YouTube da böyle gözüküyordu. Mikrofon kısmına taktigimda jak ı kirli bı ses de olsa geliyor fakat gitar girişinde hiç ses yok

Dosyalar

• IMG_20221015_163026.jpg
    IMG_20221015_163026.jpg
    4.9 MB · Gösterim: 154
  • IMG_20221015_163010.jpg
    IMG_20221015_163010.jpg
    2.3 MB · Gösterim: 107
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar cahilligim için kusura bakmayın fakat ilk defa ses kartı aldim nasıl çalışacağını bilmiyorum resimlerini attım ne yapmalıyım bias FX ayarlarından hangisini secersem seçeyim ses gelmiyor output testte ses geliyor fakat gitar sinyali gitmiyor. Gitar bağlantısı YouTube da böyle gözüküyordu. Mikrofon kısmına taktigimda jak ı kirli bı ses de olsa geliyor fakat gitar girişinde hiç ses yok
Muhtemelen jaki yanlış yere takıyorum ama anlamadım youtubedaki eleman öyle yapiyordu

Burada bir kaç sorun var, aslında doğru yapılmış tek şey kulaklığın takıldığı yer.

Input 2'deki gain indirilmezse clipping yapar, o sıfır olmalı başlangıçta.

Output üzerinde Direct seçilmiş, bu sesi doğrudan çıkışa ver, bilgisayara yollama demek. USB yap onu. USB ile bağlısın sonuç olarak.

Gitar yarım takılmış görünüyor. Kaç cm kısım girdi? TS olacak o, normal gitar kablosu amfiye takılan.

Program üzerine stereo input seçilmiş, o mono input 2 olacak.

512 sample aşırı çok, 128 olsun o en fazla.

Phantom power niye açık, onu kapatabilirsin.

Bir de input 2 de gitarı taktığın bir switch var gitar ayarına alabildiğin, onu gitar ayarına al istersen.

Ses kartının kullanma kılavuzunu okumanızı öneririm, yaptığınız her şey hatalı görünüyor.

Burada bir kaç sorun var, aslında doğru yapılmış tek şey kulaklığın takıldığı yer.

Output üzerinde Direct seçilmiş, bu sesi doğrudan çıkışa ver, bilgisayara yollama demek. USB yap onu. USB ile bağlısın sonuç olarak.

Gitar yarım takılmış görünüyor. Kaç cm kısım girdi? TS olacak o, normal gitar kablosu amfiye takılan.

Bir de input 2 de gitarı taktığın bir switch var gitar ayarına alabildiğin, onu gitar ayarına al istersen.

Ses kartının kullanma kılavuzunu okumanızı öneririm, yaptığınız her şey hatalı görünüyor.
Merhaba teşekkür ederim fakat ingilizcem olmadığından okuyamıyorum :(
önerilerinizi deneyeceğim lakin gerçekten tam girmemiş gibi görünüyor cekınce direkt çıkmıyor fakat yine de hayli kolay çıkıyor. Cm vermek gerekisrse 2 3 cm ama yarısı girdi diyebilirim.

Ses kartının kullanma kılavuzunu okumanızı öneririm, yaptığınız her şey hatalı görünüyor

bu arada döndürünce tam girdi şu an şok oldum ne kadar ittirirse mittireyim girmiyordu

1. Gitar jakını sonuna kadar sok, korkma, iyice it.
2. Condenser mikrofon kullanmıyorsan o phantom power tuşunu kapat, ışık sönsün.
3. Kartında iki girişi var; 1 ve 2. Sen gitarı direk ses kartına takacaksan ve fotodaki gibi 2 no'lu girişe takıyorsan, ses kartı ayarlarında inputu mono ve 2 numara olarak ayarla.

1. Gitar jakını sonuna kadar sok, korkma, iyice it.
2. Condenser mikrofon kullanmıyorsan o phantom power tuşunu kapat, ışık sönsün.
3. Kartında iki girişi var; 1 ve 2. Sen gitarı direk ses kartına takacaksan ve fotodaki gibi 2 no'lu girişe takıyorsan, ses kartı ayarlarında inputu mono ve 2 numara olarak ayarla.
Sağolun gerçekten de tam girmemiş çevirince girdi 🙏

Geri