VST Plug'inler hk. yardım

Konuyu dağıtmış gibi olacağım ama ben de high gain amp sim'leri ile bire bir olarak aşağıda paylaşacağım sorunu yaşıyorum. Bu arada ses kaydı bana ait değil ama sorun aynı. Yayların, eşik üstünde kalan tellerin bu soruna neden olabileceğini söylemişler ancak sorun bunlarla ilgili değil. Önerilerinizi almak çok mutlu eder.

Konuyu dağıtmış gibi olacağım ama ben de high gain amp sim'leri ile bire bir olarak aşağıda paylaşacağım sorunu yaşıyorum. Bu arada ses kaydı bana ait değil ama sorun aynı. Yayların, eşik üstünde kalan tellerin bu soruna neden olabileceğini söylemişler ancak sorun bunlarla ilgili değil. Önerilerinizi almak çok mutlu eder.

Bir tür "enterferans" gürültüsünü andırıyor bana; vaktiyle tüplü ekranlar/monitörler açıkken filan da buna benzer bir gürültü çıkardı.

Monitörden uzaklaşmayı, açıyı değiştirerek çalmayı da denedim ama gözle görülür bir değişiklik olmadı maalesef.
Yok, zaten bu yeni kuşak montörlerde o gürültü olmaz diye biliyorum. Ama neticede gürültü üreten bir kaynak var. Ne yazık ki böyle şeyleri tespit etmek çok zor olabilir, deneme-yanılma ile her bir unsuru test etmek gerekiyor, başka çare gelmiyor aklıma.

Yok, zaten bu yeni kuşak montörlerde o gürültü olmaz diye biliyorum. Ama neticede gürültü üreten bir kaynak var. Ne yazık ki böyle şeyleri tespit etmek çok zor olabilir, deneme-yanılma ile her bir unsuru test etmek gerekiyor, başka çare gelmiyor aklıma.

Çok haklısınız. Sanırım kablo değişimi ile başlayıp sonuca göre diğer seçenekleri de kontrol etmem gerekecek. İlginiz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Her zaman çaldığınız pozisyonu değiştirmeyi dener misiniz. Bu gürültüyü ben de alıyorum. Bilhassa bilgisayara dönük çaldığım zaman, manyetikler kasanın içinde çalışan sistemin gürültüsünü temiz sinyale karıştırıyor. Drive arttıkça gürültü de katlanıyor. Ancak bilgisayara sırtımı döndüğüm zaman ya da uzun bir kabloyla odanın bir başka köşesinde çaldığım zaman gürültü hatırı sayılır miktarda azalıyor.
Merhaba, ses kartını gitarı pc den uzaklaştırıp denedim sonuç aynı maalesef.

Ses kartının garantisi devam ediyorsa ilgilenmeleri gerekir. Kartı kendi sistemlerinde deneyip gürültü yapıp yapmadığına bakabilirler an azından. Mesele kartın kalitesizliğinden ziyade arızalı olması ise en azından bunu tespit etmiş olursunuz. Çünkü gerçekten de çıkan gürültü dip gürültüsü gibi değil.
Faturası yok garantisi bitmiş olabilir, bugün dore müzik ile görüştüm, web üzerinden teknik servis formu doldurmamı söylediler sonrasında döneceklermiş,bir umut bakalım.

Buarada gitar ses kartı bütün ekipmanları söküp kenara koydum, o derece soğudum hakikaten.

Ses kartı kullanmadan önce amfiye bağlıyken aynı hata yok muydu? Gitar veya kablodan kaynaklandı diye düşündüm. Clean tonunda da aynı problem var mı? Eğer yoksa o zaman kullandığınız plugindeki distortion ayarlarından kaynaklanıyor olabilir diye düşündüm naçizane

Illegal yollardan edinilmiş vst lerden kaynaklanıyor bu sorun.

Neural DSP nin neredeyse tüm yazılımlarını illegal olarak indirip denedim ve aynı sorunu yaşadım.
Sahibi olduğum omega granophery de sorun yok. Ek olarak mercurial ampbox ta hiçbir sorun yaşamıyorum.

Dore müzik ilgilenmek istemedi, software desteği istemedim, yokuş mode.

Merhaba, Maalesef bu şekilde bir software desteğimiz bulunmamaktadır. Ses kartınızın kanallarını ilgili pluginleri kullanmadan denemenizi rica ederiz. Eğer bu süreçte herhangi bir dip gürültüsü ya da istenmeyen ses almıyorsanız yaşanan problem kullandığınız software programlar ile alakalı olacaktır. İlgili programlar için satışımız ve uzmanlığımız bulunmadığı için bu konu hakkında maalesef bir yönlendirme yapamıyoruz. Saygılarımızla.

Dore müzik ilgilenmek istemedi, software desteği istemedim, yokuş mode.

Merhaba, Maalesef bu şekilde bir software desteğimiz bulunmamaktadır. Ses kartınızın kanallarını ilgili pluginleri kullanmadan denemenizi rica ederiz. Eğer bu süreçte herhangi bir dip gürültüsü ya da istenmeyen ses almıyorsanız yaşanan problem kullandığınız software programlar ile alakalı olacaktır. İlgili programlar için satışımız ve uzmanlığımız bulunmadığı için bu konu hakkında maalesef bir yönlendirme yapamıyoruz. Saygılarımızla.
Ses kartının garantisi dolduğuna göre, alalı bayağı olmuş aslında. Peki sorun daha önce yok muydu?
Açıkçası, kulağa gelen şey hiç de software sıkıntısına benzemiyor.

Ses kartı kullanmadan önce amfiye bağlıyken aynı hata yok muydu? Gitar veya kablodan kaynaklandı diye düşündüm. Clean tonunda da aynı problem var mı? Eğer yoksa o zaman kullandığınız plugindeki distortion ayarlarından kaynaklanıyor olabilir diye düşündüm naçizane
Bu gitarı ses kartı ile birlikte aldım, buarada deneme için ist avrupa yakasında oturan gönüllü bir arkadaş var mı? :)

Bu gitarı ses kartı ile birlikte aldım, buarada deneme için ist avrupa yakasında oturan gönüllü bir arkadaş var mı? :)
Maalesef Mersin'de yaşıyorum. Elektro klasik gitar çalıyorum. Clean tonda da aynı problem var mı yoksa sadece distortionda mi o sorun var? Eğer her durumda da sorun varsa sorun kabloda veya gitardadir bence. Suçu baştan ses kartına atanlar ayıp etmişler bence. Steinberg demek Yamaha demek bu da kalite ve uygun fiyat demek, Yamaha yanıltmaz her zaman yüksek kalitelidir.

Maalesef Mersin'de yaşıyorum. Elektro klasik gitar çalıyorum. Clean tonda da aynı problem var mı yoksa sadece distortionda mi o sorun var? Eğer her durumda da sorun varsa sorun kabloda veya gitardadir bence. Suçu baştan ses kartına atanlar ayıp etmişler bence. Steinberg demek Yamaha demek bu da kalite ve uygun fiyat demek, Yamaha yanıltmaz her zaman yüksek kalitelidir.
Böyle meselelerde "ayıp etmiş" filan diye bir şey olmaz. Tüketici deneyimi paylaşıyoruz. Audient kartları için kim bilir ne parayla yazılmış bilmem kaç tane review var, ama sorun yaşayan kullanıcılara sorun, anlatsınlar kaliteyi. Marka ile filan olmuyor o iş sadece. Ben bilirim o Id14 Mark I'den neler çektiğimi.
Ayrıca, "kalitesiz" başka şey, arızalı kart başka şey. Şu an için halen hangisinin söz konusu olduğu da belli değil.
Ama çok kalbiniz kırıldıysa bir dahakine size ayıp olmasın diye özelden yazarız. Maksat Yamaha'nın gönlü hoş olsun.
Not: Teklifimde ciddi değilim. Ayıp etmek umurumda değil; ne deneyimim varsa yazarım. Kimse kusura bakmasın.

@baran33
Clean tonda biraz output açmazsan pek belli olmuyor ama yok değil, hafif crunch tonlarda hemen belli ediyor.
Buarada kafama takılan bir şey var @GERGE üstat ses kartından Gain'i kapat 0 olsun dedi ama(açtıkta gürültü coşuyor o ok) o durumda da plug in den Gain'i köklesen bile ton alamıyorsun sanki ses kartından açmak mecburmuş gibi geldi bana.
Bu kartı da çok satıldığı ve çok fazla iyi yorum okuduğumdan aldım açıkçası pek marka adamı değilim ama kartta sorun olmadığına bi şekilde emin olabilsem de değiştireceğim bir kez midem bulandı çünkü.
Teknik servis cevabıma geri dönüş bile yapmadı, çevrede birilerini bulamazsam gitarı ekipmanları sırtlanıp tünelde bütün mağazalara girip ücreti karşılığında bana bir çözüm şeklinde yalvarıcam herhalde.

@baran33
Clean tonda biraz output açmazsan pek belli olmuyor ama yok değil, hafif crunch tonlarda hemen belli ediyor.
Buarada kafama takılan bir şey var @GERGE üstat ses kartından Gain'i kapat 0 olsun dedi ama(açtıkta gürültü coşuyor o ok) o durumda da plug in den Gain'i köklesen bile ton alamıyorsun sanki ses kartından açmak mecburmuş gibi geldi bana.
Bu kartı da çok satıldığı ve çok fazla iyi yorum okuduğumdan aldım açıkçası pek marka adamı değilim ama kartta sorun olmadığına bi şekilde emin olabilsem de değiştireceğim bir kez midem bulandı çünkü.
Teknik servis cevabıma geri dönüş bile yapmadı, çevrede birilerini bulamazsam gitarı ekipmanları sırtlanıp tünelde bütün mağazalara girip ücreti karşılığında bana bir çözüm şeklinde yalvarıcam herhalde.
Ses kartından gaini sıfırladığımda aynı sorun eski kartta bende de oluyordu. Ton alamıyordum gaini ellemeden.
Oysa yeni kartımda (SSL 2+) bunu rahatlıkla yapabiliyorum. Hi-Z input seçeneği son derece verimli çalışıyor çünkü. Gain ise sıfırda. Bu da yine kart ve kalite sorununu gündeme getiriyor. Çok satılmasının nedeni ucuz olması muhtemelen.
Ama ben yine de sizin sinyal yolunuzda bir sorun olabileceğinden şüphe ediyorum.

Gain 0 iyi çalışmıyorsa barrios'un dediği gibi Hi-Z'de bir sorun var demek. Steinberg'in ses kartlarına da zaten hiç bir zaman çok kalitelidir dendiğini duymadım zaten. 24 bit kart olmasına rağmen dinamik aralık speclerde bile 100 dB yazıyor, vasat yani.

Son bir çare harici güç vermeyi deneyebilirsiniz, USB'den beslemeyin, arkasında power supply switch olması gerekli.

Gain 0 iyi çalışmıyorsa barrios'un dediği gibi Hi-Z'de bir sorun var demek. Steinberg'in ses kartlarına da zaten hiç bir zaman çok kalitelidir dendiğini duymadım zaten. 24 bit kart olmasına rağmen dinamik aralık speclerde bile 100 dB yazıyor, vasat yani.

Son bir çare harici güç vermeyi deneyebilirsiniz, USB'den beslemeyin, arkasında power supply switch olması gerekli.
Bu benim eski kartımda işe yaramıştı. Müthiş bir dip gürültüsü oluyordu sadece USB'den besleyince. Adaptörle besleyince düzeldi; ben de bir başka forumda aynı sorunu olan bir kullanıcıdan öğrenmiştim. Ama herkeste de aynı sorun olmuyordu işin garibi.

Adaptörden beslemeyi denedim maalesef yine hüsran

Geri