Gitarın jack girişi bozuldu

Arkadaşlar gitarın jack girişi dönüyor mönüyor ses gitti ilk başta kablodan sandım yeni kablo aldım ama ses hala olmayınca fark ettim o jack girişini ne kadara yaparlar yada o 2 vidayı açsam ben bişiler denemeyemi yeltensem.

İçindeki kablolar döne döne kopmuş olabilir. Lehim yapmayı biliyorsanız 5 dakikada halledersiniz.

Kopma sorunu yoksa problem jack soketindedir. Yeni bir tane alabilirsiniz, ucuz bir parça o.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İçindeki kablolar döne döne kopmuş olabilir. Lehim yapmayı biliyorsanız 5 dakikada halledersiniz.

Kopma sorunu yoksa problem jack soketindedir. Yeni bir tane alabilirsiniz, ucuz bir parça o.
içeri doğru flaşh tutuğumda kablonun biri boş duruyor büyük ihtimalle dediğiniz gibi kopmuş peki bunun tamiri falan ne olur öğrenciyim öyle hobilik çalıyordum ondan dolayı canımı sıktı.

Hobi olarak elektronik işiyle uğraşan arkadaşınız varsa @Emrahd 'nin dediği gibi 5 dklik işi var. Uğraşır ederim derseniz havya ile lehim parçası ile kolay şekilde yapılabilir.

Lehim yapmayı bilmiyorsanız :

Jack girişinin yedek parçalarını ucuza internetten bulabilirsiniz, hem kaliteli bir parça alıp takmak uzun vadede kafanızı rahat ettirir. Takma meselesine gelince, daha önce lehim vs. yapmadıysanız bir elektrikçiye götürüp 10-20 lira karşılığında 3 dakikada yeni parçayı taktırabilirsiniz.

Geri