Amerikadan BC Rich Mockingbird getirtmek

arkadaşlar uzun zamandır hayalim olan BC Rich Mockingbird legacy st alacağım fakat bildiğiniz gibi high end bc rich gitarlarını buralarda bulmak zor ve sıfır (veya sıfıra yakın bi gitar istediğimden dolayı ikinci el araştırma seçeneği de yok (çok çok temiz olanlar dışında) uzun lafın kısasıkısa bi süre sonra kararımı verdim ve yıllardır tartışma konusu olmuş “ben bunu amerikadan mı getirsem abi ya” çukuruna düştüm fakat gümrükte kalma gibi olaylar pek gözümü korkutuyor iyi bilen birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim amerikada tanıdık bir iki yüzler ve dostlar vardır nasıl yapmalıyım detaylı bir bilgiye ihtiyacım var (alırsam hard case’i ile birlikte alacağımı da belirteyim)
teşekkürler :)))

Dosyalar

• 275D595C-5D95-4882-B3A0-00ADB96C0FB3.jpeg
    275D595C-5D95-4882-B3A0-00ADB96C0FB3.jpeg
    1,000 KB · Gösterim: 120
  • B909F03B-4220-41ED-AF5B-5A24BB1D680E.jpeg
    B909F03B-4220-41ED-AF5B-5A24BB1D680E.jpeg
    45.4 KB · Gösterim: 80
Bu başlık altında 2 yada 3 defa Amerika'dan yaptığım alış verişlerde şahsım olarak yaşadığım tecrübeleri yazdım. Değişen bir şey olmuş mu ? bilemem. Şans mı ? bunu da bilemiyorum. Ama tecrübelerim burada yazdım 2022 yılına aittir.

Belirtmiş olduğun model şu an Kore üretimi olarak var.BC Rich uzun süredir seri üretim yapmıyor ABD'de. Amerika'da sadece custom shop üretimi var. Bu sebeple eğer custom shop özel üretim almayacağın sürece illa ABD'den almana gerek yok. Avrupa'dan da olabilir

Belirtmiş olduğun model şu an Kore üretimi olarak var.BC Rich uzun süredir seri üretim yapmıyor ABD'de. Amerika'da sadece custom shop üretimi var. Bu sebeple eğer custom shop özel üretim almayacağın sürece illa ABD'den almana gerek yok. Avrupa'dan da olabilir
Ayrıca Kore üretimi olarak hak ettiği fiyatın çok üzerinde bir etikete satıldığını da belirtelim. Aynı kalitede Kore yapımı LTD gitarlar neredeyse yarı fiyatına satılıyor, ilginç.

Ayrıca Kore üretimi olarak hak ettiği fiyatın çok üzerinde bir etikete satıldığını da belirtelim. Aynı kalitede Kore yapımı LTD gitarlar neredeyse yarı fiyatına satılıyor, ilginç.
Katılıyorum sana fiyat cidden yüksek ama yeni seri Korelerle öncekiler çok farklı. Tamamen premium malzeme, manyetik (Fishman Fluence) kullanılıyor artık. 2000 li yıllardaki gibi düşük kalite ve ucuza kaçmıyorlar artık. Artık ucuz BC Rich yok (yeni üretim). Şirketin yeni sahibi ve CEO su açıklama yapmıştı bu konuda (binden fazla gitarın son kalite kontrolünü ve bazı parçaların montajını bizzat kendisi yapmış-Youtube'da DragonForce gitaristi Herman Li ile röportajı &gitar düeti var). USA olarak sadece custom shop var onların da ortalama fiyatı 5 bin USD

Geri