X2N yanına EMG aktif mi yoksa HZ serisi mi?

Merhaba, BC Rich assassin nj neck-thru gitarıma köprü manyetiği olarak kullanmak üzere X2N aldım. Chuck Schuldiner tonunu seviyorum, bu sebepten X2N tercih ettim. Gitarda şu an sap manyetiği aktif bir emg. 81 veya 85 sanırım, hangisi olduğu hakkında bir fikrim yok. Benden önceki sahibi modifiye etmiş. Köprüde ise emg hz var. Köprüye yeni aldığım x2n'i taktıracağım. Sapta bunun yanına aktif emg ile devam mı edeyim yoksa çıkarttığım emg hz'yi mi kullanayım aktifi çıkartıp.
Hangisi daha uygun, uyumlu olur sizce? Düşüncelerinizi bekliyorum.

EMG 85 81 filan aktif manyetik X2N pasif manyetik . Aynı gitarda hem aktif hem pasif manyetik kullanabileceğinden pek emin değilim farklı değerde potans istiyorlar en başta ama pratikte gördüğümü hatırlamıyorum. X2N genellikle köprüde kullanılan manyetik ve aslında Death çalacaksan başka köprü manyetiğine de pek ihtiyacın yok o da kullanmıyordu zaten. Ama en uyarı zannımca Dimarzio Paf pro olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
EMG 85 81 filan aktif manyetik X2N pasif manyetik . Aynı gitarda hem aktif hem pasif manyetik kullanabileceğinden pek emin değilim farklı değerde potans istiyorlar en başta ama pratikte gördüğümü hatırlamıyorum. X2N genellikle köprüde kullanılan manyetik ve aslında Death çalacaksan başka köprü manyetiğine de pek ihtiyacın yok o da kullanmıyordu zaten. Ama en uyarı zannımca Dimarzio Paf pro olur.
Hocam ben pek anlamam ama benim gitarda yukarıda bahsettiğim gibi köprüde pasif sapta aktif emg'ler var, yani sıkıntı olmadan çalışıyorlar bir aktif bir pasif. Başka manyetik almayıp bunlardan birini sapta tutacağım, yanına x2n'i köprüye taktıracağım da hangisini tutayım asıl sorum bu. Yeni almayacağım yani. Ben de genel olarak köprü manyetiğini tek başına kullanıyorum, diğerine gerek olmayacak ama eldekilerden hangisi daha uyumlu ses verirse o dursun, diğeri boşa çıksın diye uğraşıyorum.

Ben benzer olayla karşılaşmıştım, emg nin 25k lık potunu ortak olarak kullanıyordu ama bana göre verimsizdi, naçizane fikrim x2n yi takıp sap kısmını boş bırakabilirsiniz zaten bildiğiniz gibi direkt Chuck Schuldiner replika olur gitar.

Ben benzer olayla karşılaşmıştım, emg nin 25k lık potunu ortak olarak kullanıyordu ama bana göre verimsizdi, naçizane fikrim x2n yi takıp sap kısmını boş bırakabilirsiniz zaten bildiğiniz gibi direkt Chuck Schuldiner replika olur gitar.
Şimdiki durumu koruyup sapta aktif emg'yi tutup köprüye x2n'i taktırsam (emg hz yerine) x2n'in performansı düşer mi diyorsunuz? O zaman sapa da köprüden çıkarttığım hz'yi taktırsam boş kalmasa daha mantıklı olmaz mı?

Şimdiki durumu koruyup sapta aktif emg'yi tutup köprüye x2n'i taktırsam (emg hz yerine) x2n'in performansı düşer mi diyorsunuz?
İşin doğrusu bu tür değişimlerde çıkacak sonuçlar tamamen kişiseldir, belki sonuç sizin hoşunuza gidecektir.
O zaman sapa da köprüden çıkarttığım hz'yi taktırsam boş kalmasa daha mantıklı olmaz mı?
Bu da kişisel tercih :) Bence her durumu deneyin hangi sonuç sizin için daha iyiyse oradan devam edersiniz.

Pasifleri kullanırken humbucker manyetik olduğundan ötürü 500K'lık pot kullanılması tavsiye ediliyor işi bilenler tarafından.
Ama sizin durumunuzda ben olsam sadece X2N ile devam zaten sap ve orta manyetik kullanan biri değilim boş kalsa da benim için sorun değil. Gerçi kullandığım bir çok gitar frankenstrat gibi :D ağırlık olmasın diye söküyorum kullanmadığım şeyleri :D

Bence her durumu deneyin hangi sonuç sizin için daha iyiyse oradan devam edersiniz.

Kendim sök tak yapamayacağım için ustaya götürüp taktıracağım. Deneme şansım olmaz gibi. Zaten sapı nadir kullanıyorum, usta teknik olarak yönlendirir herhalde, ona göre bir tercih yaparım. Ben aslında x2n ile emg hz mi yoksa emg aktif manyetik mi daha iyi anlaşır diye merak etmiştim. Aktif ile devam edesim var eğer usta performans düşer demezse.

Benim BC Rich Warlock (89 model USA üretimi) gitarimda EMG 81/85 var. Memnun değilim EMG den. Ben de tarz olarak Death severim. Bu yüzden diğer gitarima (Ibanez RG) köprü manyetiği olarak X2N taktırdım ve sonuç mükemmel.
BC Rich deki EMG leri söktürüp BC Richin kendi orjinal pasif manyetiklerini taktırmak için luthiere bıraktım gitarı. Potanslarin da değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Bu şekilde EMG setini (potanslari, kablo, pil...) Komple satmayı düşünüyorum ileride. Bana sorarsan aktif ve pasif beraber mason manyetikler. Kullanmadigin aktif EMG yi komple satarsın

Benim BC Rich Warlock (89 model USA üretimi) gitarimda EMG 81/85 var. Memnun değilim EMG den. Ben de tarz olarak Death severim. Bu yüzden diğer gitarima (Ibanez RG) köprü manyetiği olarak X2N taktırdım ve sonuç mükemmel.
BC Rich deki EMG leri söktürüp BC Richin kendi orjinal pasif manyetiklerini taktırmak için luthiere bıraktım gitarı. Potanslarin da değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Bu şekilde EMG setini (potanslari, kablo, pil...) Komple satmayı düşünüyorum ileride. Bana sorarsan aktif ve pasif beraber mason manyetikler. Kullanmadigin aktif EMG yi komple satarsın
Teşekkürler cevap için. Bence aktif emgler tonu öldürüyor. Daha düşük çıkışlı manyetik lazım gitarın gerçek tonunu almak için. Ben daha götürmedim gitarı ustaya. Şimdilik emg hz ile devam.

X2N yüksek çıkışlı bir manyetik. Aktif EMG takılsa sanki daha iyi gibi.
Kararsızım, aktif emg'nin clean performansı daha iyi, distortion için zaten köprü manyetiği tercihim. O yüzden sapta aktif emg kalabilir diye düşünüyorum. X2N ile çıkış olarak uyumlu olur dediğin gibi. Zaten sap manyetiğini kullanmıyorum genelde, böylece sadece köprüyü değiştirip diğerine dokunmamış da olurum, iş azalır. Ama luthier derseki biri aktif biri pasif performans kaybı olur, o zaman emg hz'yi sapa almayı düşünebilirim.

Geri