Kulaklık ve Interface seçimi hakkında sorular

Merhaba,

Uzun zaman sonra bir dargın bir barışık olduğum Elektro Gitar ve Bass Gitar maceramı tekrar sürdürmek için akşamları tekrar pratik yapmaya başladım. Ancak apartman ortamında çalmak gebirçekten zor oluyor. Beste yapmak gibi bir amacım yok. Çalma becerim harika seviyede değil, bu nedenle sık sık guitar pro gibi bir uygulamadan nota okuyup pratikler yaparak, aynı bölümleri tekrar deneyerek çalıyorum. Bu noktada yapmak istediğim şey gitarımı veya bassımı amfilerinden çıkış alıp bir ses kartı ile bilgisayarıma aktarmak, ardından backtrack veya guitar pro'yu paralelde açıp eşlik etmek istiyorum. Bu noktada Scarlett Solo 3rd Gen'in işimi göreceğini tahmin ediyorum. Ses kartı üzerinden çıkış almak için ortalama seviyede olan bir referans kulaklık almam gerektiğini tahmin ediyorum. Forumu araştırdığımda çok güzel örnekler olduğunu gördüm, özellikle @GERGE 'nin mesajları çok faydalı oldu ancak bütçem muhtemelen AKG K72, ATH M30X tarzı, 1500 - 2000 TL aralığında olabilir diye düşünüyorum. Bu noktada "şu ses kartı + bu kulaklık güzel bi kombodur" diyebileceğiniz ürünler var mı ?

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
M-Audio Air 192-4 ve Audio Technica ATH-30X ikilisi ile yoluma devam ediyorum. Referans kulaklıklar hakkında deneyimim yok, ancak ATH-30X'in oldukça flat bir kulaklık olduğunu, hem bass hem de gitarda çok dengeli tonlar verdiğini ve 1-2 saatlik aralıksız çalımda bile kulakları rahatsız etmediğini söyleyebilirim.

Geri