Fiyatlandırma Konusunda Destek

Başka bir başlığın altına yazdım ilk önce ancak bir forum kullanıcısı yeni başlık aç tavsiyesinde bulunduğu için bu başlık açılmıştır.

Sizden ricam işi goy goya çevirmeden, tartışmayı başka yönlere çekmeden, piyasa içerisinde (piyasayı sıkı takip eden hatta piyasanın içerisinde olan kullanıcılar olduğunu görüyorum) olan forum kullanıcıları durum hakkında bir yorumda bulunursa memnun olurum.

Amerika'da yaşayan bir arkadaşım depo satışına katılmış ve satın aldığı depodan 4 adet gitar çıkmış. Depoyu toplam 600 dolara aldığını söylüyor. Resim v.s. istedim ama depo satış yönetmeliği bilmem nesinden dolayı depo sahibinin ürünlerini geri alabilme ihtimali karşısında 15 gün beklenecek falan diye bir şeyler söyledi. Aralık başında Türkiye'ye geleceğini ve gitarları satmak istediğini söylüyor. Ona Amerika'da her bir gitarı 300 dolara çok daha rahat satabileceğini ve depo için verdiği parayı 2 katına çıkarabileceğini söyledim ama Türkiye'ye 6 yıllığına gelecekmiş şirketi yollamış, burada çok daha iyi fiyata satabileceğine inanıyor. Benden 2. el piyasasından örnek fiyatlar bildirmemi istedi (gitarları duyduğumda burada o gitarlara ulaşmak zaten imkansız olduğunu söyledim ve her hangi bir örnek 2. El emsali olmadığını söyledim ama çok ısrarcı). Buradan bir sormak istiyorum aşağıda ki gitarları sizce adet başı ne kadara satmalı. Sonra bizim ilanlar " Abartılı veya Yaran ilanlar " başlığında paylaşılmasın :)

2 Adet ESP Arrow1 Andromeda ve Rusty miş.
1 Adet Jackson Usa Jeff Loomis Kelly signature
1 Adet 1958 Gibson Explorer (ben pek inanmadım ama gitarı elime alabilirsem paylaşacağım. Ama çok iddia etti. 1958 olduğuna)

Gitarlara bak.

Tanesini 1.000 dolara rahat rahat satar. Bu durum gerçekse ve cidden bu gitarlara sahipse ben Gibson'un talibi bile olurum şimdiden.
Ama makineleri görmek gerek.

En son manyağın birisi buna benzer bir şey yapmıştı. Yok amerigadayım okuyom ben v.s. Ama arada sövülen ben olmuştum. Yemezler bu sefer. Malı görelim güzel abim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
En son manyağın birisi buna benzer bir şey yapmıştı. Yok amerigadayım okuyom ben v.s. Ama arada sövülen ben olmuştum. Yemezler bu sefer. Malı görelim güzel abim.
Güzel kardeşim farkındaysan bende konuya temkinli yaklaşmışım. Arkadaşım olmasa ve onu tanımasam zaten baştan konuyu buraya taşımadan sallama lan diyerek konuyu kapatırdım. ilk 3 gitar eyvallah ta Gibson için 1958 ısrarı zaten bende de soru işareti. Benim anladığım kadarı ile durum itibari ile fazla para kazanma amacında ki bunu da açık dille bana söyledi. Amerika'da 300-500 dolara vereceğime yanımda getirir daha fazlaya satarım derdine düşmüş. Ama buradaki ekonomik sorunları anlattım ama anlamamakta yada inanmamakta ısrarcı. Yaşayarak öğrenecek artık. Hepimiz gibi.

600 dolara "depo" almış yani çatısıyla, kapısıyla filan içinde de muhtemel eski bisiklet, saksı filan olan bildiğimiz depo.... ve bu depodan 4 tane kalburüstü gitar çıkmış. Türkiye'de kaça satar, satabilir mi geçtim sırf şu kısmı bile merak konusu. Ormanda ot bürümüş evi satın aldık garajından Nazi'lerden kaçırılan tablolar, antika arabalar çıktı haberleri çok modaydı bir ara. İlgiyle izliyoruz, birisi o gitarlara dokunana kadar geyik harlanır ... :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
600 dolara "depo" almış yani çatısıyla, kapısıyla filan içinde de muhtemel eski bisiklet, saksı filan olan bildiğimiz depo.... ve bu depodan 4 tane kalburüstü gitar çıkmış. Türkiye'de kaça satar, satabilir mi geçtim sırf şu kısmı bile merak konusu. Ormanda ot bürümüş evi satın aldık garajından Nazi'lerden kaçırılan tablolar, antika arabalar çıktı haberleri çok modaydı bir ara. İlgiyle izliyoruz, birisi o gitarlara dokunana kadar geyik harlanır ... :)
Gitarları görme konusunda bende hem fikirim zaten. Çok ısrar edince de bende sanki bir suçluluk duygu oluştu yapmazsam ayıp olacak diye bende başlık açtım :)

Ama depo satın alma konularını bende biliyorum.

Sırf bu işleri kovalayıp ciddi para kazanıp meslek haline getirmiş bir çok insan var Amerika'da.

Depoya giremiyorsun, dokunamıyorsun, dışarıdan bakıyorsun işine gelirse de açık arttırma usulü satışı yapılıyor sanırım 5 dakika kadar sürüyor en yüksek teklifi veren kazanıyor. Artık içinden otta çıkabiliyor b@k ta tamamen şans meselesi.

Buyurun bir kaç örnek

Online Self Storage Unit Auctions - StorageAuctions.net | StorageAuctions.net

Başka bir başlığın altına yazdım ilk önce ancak bir forum kullanıcısı yeni başlık aç tavsiyesinde bulunduğu için bu başlık açılmıştır.

Sizden ricam işi goy goya çevirmeden, tartışmayı başka yönlere çekmeden, piyasa içerisinde (piyasayı sıkı takip eden hatta piyasanın içerisinde olan kullanıcılar olduğunu görüyorum) olan forum kullanıcıları durum hakkında bir yorumda bulunursa memnun olurum.

Amerika'da yaşayan bir arkadaşım depo satışına katılmış ve satın aldığı depodan 4 adet gitar çıkmış. Depoyu toplam 600 dolara aldığını söylüyor. Resim v.s. istedim ama depo satış yönetmeliği bilmem nesinden dolayı depo sahibinin ürünlerini geri alabilme ihtimali karşısında 15 gün beklenecek falan diye bir şeyler söyledi. Aralık başında Türkiye'ye geleceğini ve gitarları satmak istediğini söylüyor. Ona Amerika'da her bir gitarı 300 dolara çok daha rahat satabileceğini ve depo için verdiği parayı 2 katına çıkarabileceğini söyledim ama Türkiye'ye 6 yıllığına gelecekmiş şirketi yollamış, burada çok daha iyi fiyata satabileceğine inanıyor. Benden 2. el piyasasından örnek fiyatlar bildirmemi istedi (gitarları duyduğumda burada o gitarlara ulaşmak zaten imkansız olduğunu söyledim ve her hangi bir örnek 2. El emsali olmadığını söyledim ama çok ısrarcı). Buradan bir sormak istiyorum aşağıda ki gitarları sizce adet başı ne kadara satmalı. Sonra bizim ilanlar " Abartılı veya Yaran ilanlar " başlığında paylaşılmasın :)

2 Adet ESP Arrow1 Andromeda ve Rusty miş.
1 Adet Jackson Usa Jeff Loomis Kelly signature
1 Adet 1958 Gibson Explorer (ben pek inanmadım ama gitarı elime alabilirsem paylaşacağım. Ama çok iddia etti. 1958 olduğuna)
Arkadaşınıza 300 dolardan sat mı dediniz? Ya ben gitarları değerlendirme konusunda pek tecrübeli değilim, ya da siz kötü bir arkadaşsınız. 😄

Arkadaşınıza 300 dolardan sat mı dediniz? Ya ben gitarları değerlendirme konusunda pek tecrübeli değilim, ya da siz kötü bir arkadaşsınız. 😄
Adamın derdi gitar değil ki. Adamın derdi parasına para ekleye bilmek. :) 4 gitar 300 dolardan 1200 dolar yapar e buda 600 dolar vermiş ikiye katlar işte parasını :)
O zaten 100 kere araştırma yapmıştır. Mutlaka birilerine sormuştur. Yoksa beni arayıp demez di abi orada fiyat durumları piyasası nedir ? diye. Benim için sor araştır demezdi.
Hoş bu başlığı da açtığıma da pişmanım ya neyse artık. Piyasaya bilgin varsa yaz bir rakam da bare forumun linkini göndereyim o da okusun yazılanları. Ama ortada ne gitar var ne birşey henüz bende resmi olarak bir kanıt göremedim o da ayrı

Su asamada kimse bu piyasa da her hangi bir seye fiyat bicemez. Ulker cikolatali gofret bile 6 ay icinde %100 zam gordu.

Bu durumda mesela aklima su soru geldi " ne zaman gelecek?? " Geldigi gune gore de fiyat degisecektir.
Ben olsam, gitarlari sirtlayip getirdiginde avrupa fiyatlari uzerinden bir degerleme yaparim diye dusunuyorum.

Adamın derdi gitar değil ki. Adamın derdi parasına para ekleye bilmek. :) 4 gitar 300 dolardan 1200 dolar yapar e buda 600 dolar vermiş ikiye katlar işte parasını :)
O zaten 100 kere araştırma yapmıştır. Mutlaka birilerine sormuştur. Yoksa beni arayıp demez di abi orada fiyat durumları piyasası nedir ? diye. Benim için sor araştır demezdi.
Hoş bu başlığı da açtığıma da pişmanım ya neyse artık. Piyasaya bilgin varsa yaz bir rakam da bare forumun linkini göndereyim o da okusun yazılanları. Ama ortada ne gitar var ne birşey henüz bende resmi olarak bir kanıt göremedim o da ayrı
Piyasa bilgisine gerek yok. Arkadaşımın sırf zamanında kendisine pahalıdan satmaya çalışanlar, fiyat belirleyip satmayanlara gıcıklık olsun diye 35ten koyduğu pro moda durmadan teklif geliyordu. O yüzden satılacağını düşündüğü herhangi bir fiyattan koyabilir.

Laaan. Bu arrow violet mi ? telefonunu at bana. 3.000 dolar hemen. Delirtmeyin beni bu gitarı yazıp çizmeyin. Ruh sağlığım iyi değil. Lyrica kullanmaya başladım bu yüzden.

O gitarları Amerikada da çok iyi fiyatlara çok rahat satar ayrıca uçakla yurtdışından 2 adet gitar getirdim.Neler çektiğimi bir ben biliyorum 4 adet gitar getirmek ayrı bir dert ve masraf olur.Gitarların hepsinin alıcısı burada belliyse ve amerikadan daha yüksek fiyat veriyorlarsa mantıklı.Ama burada hemen alıcı bulacak diye bir durumda yok.Ekonomi belli halkın alıcıların durumu belli.Piyasa durgun o kadar zahmet çekip buraya getirip burada indirimlerle daha uygun fiyata satmak zorunda da kalabilir.Yani para hırsına yenik düşmesini ve zararlı çıkmasını pek önermem.Iyi bir araştırma yapmalı artısı eksisiyle

Laaan. Bu arrow violet mi ? telefonunu at bana. 3.000 dolar hemen. Delirtmeyin beni bu gitarı yazıp çizmeyin. Ruh sağlığım iyi değil. Lyrica kullanmaya başladım bu yüzden.
Arkadaşım az sakin.

Ortada gitar olduğuna dair sadece benim arkadaşımın söylemi var. Gitarlara ait ne bir video ne de bir fotoğraf elime ulaşmadı. Ne rengi belli ne ruhsarı. Burasının linkini yolladım. Kendisinin bir üyelik açmasını ve konuyu artık kendisinin takip etmesini. Gitarları eline alınca da detaylı resim ve video yollarsa daha çok yardımcı olacağımı da söyledim.

Ama bu gitara ulaşmanın başka yolları var. Amerika'da rehinci dükkanlarını araştıracaksın.

Bu zamana kadar bu gitarla ilgili attığın mesajlara göre bakacak olursak, maddi imkanların buna izin veriyor gibi. Özellikle California ve Nevada (Las Vegas) bölgesinde bulunan rehincilerde bulma imkanın çok yüksek.

Sırf gitar alım satım ve kiralaması yapan rehinciler dahi var. Araştırmalısın.

Geri