Black Country Communion

Forumda başlığı olmadığını görünce şaşırdım.
Baştan aşağı efsane 4 üyeden kurulu, gerçek anlamıyla bir süper grup Black Country Communion (BCC).
Glenn Hughes (bas-vokal), Joe Bonamassa (gitar-vokal), Derek Sherinian (klavye), Jason Bonham (davul).
Oldukça modern (çatır çatır...) bir blues-rock-klasik rock kafası ile biraz Zeppelin, biraz Purple, ama en çok da kendileri gibi şarkıları var. Uptempo bangır bangır da çalıyorlar, akustiğe yakın tınılarla da.
Bana Bonamassa'yı sevdiren grup oldu bu; çünkü çalışını çok sevsem de solo albümlerinden sıkılıyorum. Ama BCC'de döktürüyor herifçioğlu.

Dört stüdyo albümü var, en son albüm 2017'de çıktı; o kadar çok iyi şarkı vardı ki, hangisi dinleyeceğimi şaşırıyordum.
Canlı performanslar efsane; Deep Purple coverladıkları zaman DP'ye ders verir gibi çalıyorlar. Sinir bozucu derecede iyiler. Hem bu kadar iyi şarkı yazıp hem de bu kadar iyi çalan başka bir klasik rock grubu yok artık.

2023'de yeni bir albüm gelecek diyorlar.

Bir sürü iyi şarkıları var ama, Cold bence çok başka bir yerde... Bu devirde kim 7 dakikalık şarkı yapıyor ki artık? Hele ortadaki soloda tempoyu katlayıp sonra yeniden şarkıya dönmeleri yok mu...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir diğer inanılmaz şarkı da aşağıda...
Titanik'in ölen müzisyenlerine ithafen yapılmış. 8 dakika, ama dinlemeye doyum olmuyor. Bonamassa bu kez vokalde de döktürmüş ki, gruptaki diğer vokalist Glenn Hughes (bilmeyenler için adamın lakabı: "The voice of rock") olunca büyük cesaret gerçekten. Glenn de geri vokalde döktürüyor elbette:)

Bu grubu bir gün tesadüf eseri One Last Soul adlı şarkılarıyla tanıdım. Çalanın Bonamassa olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım çünkü Joe Bonamassa'yı sevmeme rağmen solo albümlerinde bir iki şarkıdan öteye geçemiyorum ben de maalesef. Ancak bu grupla birlikte bence müthiş bir sinerji yakalamışlar, hiç sıkılmadan dinleyebiliyorum. Mesela Slash konusunda da aynı şeyi hissediyorum: adam GNR'de ne kadar kendini dinletse de solo albümlerinden sıkılıyorum. Bazı gitaristler gerçekten bir grup dahilinde çok daha iyi performans sergiliyorlar.

Bu grubu bir gün tesadüf eseri One Last Soul adlı şarkılarıyla tanıdım. Çalanın Bonamassa olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım çünkü Joe Bonamassa'yı sevmeme rağmen solo albümlerinde bir iki şarkıdan öteye geçemiyorum ben de maalesef. Ancak bu grupla birlikte bence müthiş bir sinerji yakalamışlar, hiç sıkılmadan dinleyebiliyorum. Mesela Slash konusunda da aynı şeyi hissediyorum: adam GNR'de ne kadar kendini dinletse de solo albümlerinden sıkılıyorum. Bazı gitaristler gerçekten bir grup dahilinde çok daha iyi performans sergiliyorlar.
Slash konusunda hem fikir değilim. Kendi reputasyonuyla kurduğu bir gruba bağlı hareket ediyor(Snakepit, Velvet Revolver vb). Çeşitli sanatçılarla yaptığı albümünde "keşfettiği" Myles ile de oldukça iyi bir sinerji yakaladı ve oradaki grup da iyi. Ben keyifle dinliyorum kıvırcığı.

Son düzenleme:
Geri