Başlangıç seviyesi için dijital piyano/klavye tavsiyesi

Merhabalar,
Konular biraz güncelliğini kaybetmiş, malum piyasa da değiştiği için yeni bir konu açmak istedim. Bütçemi yaklaşık 10 bin lira olarak belirledim ama tavsiyeler üzerine esnetebilirim. Duvar piyanosu veya taşınabilir olmasının bir önemi yok, marka bilgim sınırlı olduğu için fikir almak istedim.

Terimlere çok aşina değilim ama anlatabileceğimi umuyorum, tuşların altı boşluklu olduğundaki hissiyatı sevemiyorum. Çok basit olmasını da istemiyorum açıkçası. Genelde klasik çalıyorum türüne göre de değişiyorsa. Tempo tutsun, kayıtlı beatler olsun umrumda değil; olabildiğince minimal olursa çok daha işimi görür.

Şu modeldeki casio'lar çok önüme çıkıyor. Sıfır almak tercihimdir ama ikinci el şu model daha iyi olur derseniz de bakarım. Şimdiden teşekkürler.

@huseyinkadioglu bütçeniz bir hayli düşük kalıyor günümüzde. Bu bütçe ile biraz ele gelir sıfır cihaz almanız hemen hemen imkansız. Mesela belirlediğiniz Casio modeli çok uyduruk bir model. Bu nedenle önceliği temiz ikinci el daha üst düzey bir cihaz bulmaya verin bence. Biraz önce sizin için sarı siteden arattım. En azından aşağıdaki cihazlar ayarında bir şeyler olursa sizin açınızdan daha iyi olur. Tabii başka alternatifler de olabilir. Bunlar ilk karşıma çıkanlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:
Teşekkür ediyorum, dediğiniz gibi yapacağım.

Enteresan bir şekilde attığınız Roland'ın daha uygununu zuhalmuzik sıfıra satıyor; set değil sadece.
Yıl sonu indirimine denk geldiği için , doğal olarak fiyatlar şu anda daha uygun. Ayaklı model stokta olsa imiş iyi olurmuş. Eğer ayak sorununu çözebilirseniz Zuhal'den indirimli almanız tabii ki daha mantıklı. Ancak özellikle 88 tuşlu dijital pianolarda ; stabilite oldukça önemli ve sağlanması zor olduğu için , ayak konusunda çalışan bir çözüm bulmanız lazım.
Not : Tuşların boyutunu ben resimlerden anlayamıyorum. Eğer tuş boyutları standart altı ölçülerde ise ( yani küçük ise ) bu modeli direk eleyip başka bir modele bakın bence. Çünkü piano çalımında tuş boyutlarının standart ölçülerde olması , çok önemli bir konudur. Tabii piano çalma işini ciddi olarak düşünüyorsanız....

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yıl sonu indirimine denk geldiği için , doğal olarak fiyatlar şu anda daha uygun. Ayaklı model stokta olsa imiş iyi olurmuş. Eğer ayak sorununu çözebilirseniz Zuhal'den indirimli almanız tabii ki daha mantıklı. Ancak özellikle 88 tuşlu dijital pianolarda ; stabilite oldukça önemli ve sağlanması zor olduğu için , ayak konusunda çalışan bir çözüm bulmanız lazım.
Not : Tuşların boyutunu ben resimlerden anlayamıyorum. Eğer tuş boyutları standart altı ölçülerde ise ( yani küçük ise ) bu modeli direk eleyip başka bir modele bakın bence. Çünkü piano çalımında tuş boyutlarının standart ölçülerde olması , çok önemli bir konudur. Tabii piano çalma işini ciddi olarak düşünüyorsanız....

Stabilite konusu problem değil, standı kendim de yaptırabilirim. Tuş boyutlarına bakıp, dediğiniz gibiyse modeli alacağım.

İkinci elde çok ucuza bulduğum için casio cdp 135 kullanıyorum halen ama arkadaşta kawai kdp 75 var bayağı güzel alet, temiz ikinci el uygun fiyatlı direk kawai kdp 75 öneririm o bütçeye.

Merhaba umarım iyisinizdir. Ben de piyanoyu yeni öğreniyorum yani org çalabilirim biraz dan şu anda kullandığım korg marka orgum da gayet üst model ve kaliteli ancak 61 tuşu var ve piyanoyu daha iyi kavramak için 88 tuşlu piyano almayı düşünyorum araştırdığım kadarıyla alabileceğim marka ve model casio cpd s 110 biraz üst modeli cdp s 350 ve ya da Donner dep 20 ama üçünün arasında kaldım siz hangisini tavsiye edersiniz? Donner in avantajı iki kulaklık çıkışı olması hoparlörleri 25 w gücünde. Ya da bunların dışında taksitle peşin fiyatına alabileceğim başka marka ve model var mı en fazla 16500 TL civarı.

Merhaba umarım iyisinizdir. Ben de piyanoyu yeni öğreniyorum yani org çalabilirim biraz dan şu anda kullandığım korg marka orgum da gayet üst model ve kaliteli ancak 61 tuşu var ve piyanoyu daha iyi kavramak için 88 tuşlu piyano almayı düşünyorum araştırdığım kadarıyla alabileceğim marka ve model casio cpd s 110 biraz üst modeli cdp s 350 ve ya da Donner dep 20 ama üçünün arasında kaldım siz hangisini tavsiye edersiniz? Donner in avantajı iki kulaklık çıkışı olması hoparlörleri 25 w gücünde. Ya da bunların dışında taksitle peşin fiyatına alabileceğim başka marka ve model var mı en fazla 16500 TL civarı.
geçen sene de yazmışım halen casio cdp 135 kullanıyorum , ama bütçenize ikinci el kawai kdp serisi alınır az zorlayınca , örnek ilan atıyorum halen satılık ve temizse alınabilir.

Geri