Orta seviye elektro gitar önerisi

Merhabalar, yaklaşık 4 yıldır elektro klasik gitar çalıyorum ve bir elektro gitar setupına geçiş yapacağım. Gitar için 12.000 tl civarı bir bütçem var. Dediğim gibi orta seviye, işimi en az 5 yıl görebilecek bir gitar arayışındayım. Yoğunlukla mor ve ötesi, duman, U2, Linkin Park gibi grupların şarkılarını çalmayı planlıyorum. Bu gruplar için hss mi daha iyi olur yoksa sss mi? Bir de 5 bin tl altı bir amfi arıyorum yaklaşık tonlar verebilecek. Sıfır almaya daha sıcak bakıyorum çünkü bu elektro işinde yeniyim çok teknik bilgiden anlayamayabilirim 2. elde.

Alabileceğin en iyi gitarı al gitsin. Öyle orta seviye, az bilen seviye, üstad seviye, boss fight level filan yok. Alet işler el övünür... 5 sene de kullanmazsın asla zaten, değiştirirsin. Bu konu binlerce kere konuşuldu forumda... 10, 100 değil binler... sağ üstte ARAMA kutusu var.
Hele Duman tonu filan dersen ciddi artık baydı forum bu mevzudan... tona takılma, güzel ton verecek kaliteli ekipman diye odaklan.... zırt grubu tonu filan kolay hepsini alırsın.
HSS, SSS vs de binlerce kez konuşuldu, daha dün açılmış muhabbet var ana sayfada.... düzgün satıcıdan ikinci el de alabilirsin, öyle aman aman teknik bilgi vs gerekmez, çalışıyorsa, temizse sıkıntı çıkmaz zaten. Bak, araştır, karıştır, buraya sor ama gözünü seveyim Duman tonu için ne almam lazım deme...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Alabileceğin en iyi gitarı al gitsin. Öyle orta seviye, az bilen seviye, üstad seviye, boss fight level filan yok. Alet işler el övünür... 5 sene de kullanmazsın asla zaten, değiştirirsin. Bu konu binlerce kere konuşuldu forumda... 10, 100 değil binler... sağ üstte ARAMA kutusu var.
Hele Duman tonu filan dersen ciddi artık baydı forum bu mevzudan... tona takılma, güzel ton verecek kaliteli ekipman diye odaklan.... zırt grubu tonu filan kolay hepsini alırsın.
HSS, SSS vs de binlerce kez konuşuldu, daha dün açılmış muhabbet var ana sayfada.... düzgün satıcıdan ikinci el de alabilirsin, öyle aman aman teknik bilgi vs gerekmez, çalışıyorsa, temizse sıkıntı çıkmaz zaten. Bak, araştır, karıştır, buraya sor ama gözünü seveyim Duman tonu için ne almam lazım deme...
tam duman tonu değil ona yakın tonlar demiştim.Biraz araştırma yaptım ama tam olarak uygun bir yanıt alamamıştım o yüzden sorma gereği duydum ama yine bir bakayım. teşekkürler.

İbanez s570.Fender Amerika Pro II min yanısıra kullandığım hard rock ve metal gitarımdır.Bir arkadaş için detayları yazmıştım buraya da paylaşacağım.Şiddetle tavsiye ederim

Dosyalar

• 7D55567B-B885-40BB-9772-1953DEDF4428.jpeg
    7D55567B-B885-40BB-9772-1953DEDF4428.jpeg
    1.2 MB · Gösterim: 442
Artıları ve eksileri düşünülünce öncelikle artısı üretimi olmadığından ve 2.el olduğundan piyasa fiyatları uygun

Rock,Hard Rock soundları verir.Boss MT-2,ML-2 ya da MXR Fullbore Metal pedallarıyla çaldığımda edindiğin tecrübeyle thrash,death gibi metal tonlarını gönül rahatlığıyla kamyon gibi verir.

İnce klavyesi ile sweep picking,tapping gibi tekniklerde çok rahattır.

Dezavantajları ise single coili bile pop soundu vermez.Yani rock,Hard rock ve metal çalabilirsiniz ama Berkay,Demet Akalın gibi pop çalamazsınız sert gelir

Floydroseu özeldir şaşırtıcı derecede akort kaçırmaz.cogu gitarda olmayan bir özellik ise arkasındaki bir aksam ile köprü ayarı çok kolay yapılabilir.

Dosyalar

• 64A499AF-90FC-4E6B-8967-1D77B5012381.jpeg
    64A499AF-90FC-4E6B-8967-1D77B5012381.jpeg
    1.5 MB · Gösterim: 323
Geri