40-50k arası elektro gitar önerisi

Selam dostlar 1-2 aya kadar çok yakın bir arkadaşım amerikaya gidecek bende fırsattan istifade gitarı değiştirmeye karar verdim. Türkiye fiyatıyla 25-30k arası ( Amerikadan getirtireceğim 15-20k türk lirası tutuyor ) elektro gitar önerilerniz nelerdir ? Siz olsanız ne alırdınız ? Aklımda 2-3 gitar var ama bilemedim aklımda olan gitarlarıda belirteyim :

IBANEZ S61AL-BML​

Fender Player Stratocaster HSH Pau Ferro​

Schecter Hellraiser C-1 FR​

veya 2 gitar alacağım ama biraz daha ucuz fiyatlı olucak birisi klasik clean strat tonu için diğeri ise saf metal amaçlı

Squier Classic Vibe 70s Stratocaster​

Schecter Demon-6 FR SBK​

sizce hangisini almalıyım ? tek gitar alıp güzel marka güzel model gitarmı almalıyım yoksa 2 gitar daha düşük marka model gitarmı seçmeliyim ?
Tek tür çalsam kesin bir karar verirdim ama her türden şarkı çalarım. Yeri gelir Drop C de çalarım yeri gelir Standart akortu 1 oktav yükseltip clean çalarım veya jazz çalarım.Bu yüzden benim için karar vermek zor size sormak istedim

Schecter C-1 SLS Elite(Fishman Fluence ile gelenler) + Fender Strat Player 2021 üstü (yeni seri ciddi anlamda iyi potlar ve manyetikler fiyatları tam bilmiyorum Amerikan yeterse olabilir). Yurtdışı fiyatları hakkında bilgim yok ama TRde 28k+24k.
Strat da HSH hayatta almazdım. Strat HSS veya SSS. En az 1 gitarda güzel single coil tonu şart totalde 2 gitar olacaksa. Tek gitarım olacaksa HSS,2 gitarım olacaksa SSS veya bir tele. Tabi benim tercihim.
Floyd Rose ise üstüne para verseler bile almam. Hele metal çalacağım bir gitarda asla,drop inmek falan tam bir bela.

Son düzenleme:
Ben bu tip başlıkları troll buluyorum ya da vizyon eksikliği diyeyim.
Yav 40-50 kTL hala çok iyi para, bu seviyede gitar alacak adam kusura bakmayın buraya sormaz, sorarsa da çok spesifik sorar. Mesela ben dahil zaman zaman Strandberg veya Suhr gibi soranlar oluyor ama Schecter ve Ibby… ESP bile…. Yani buraya gelmiyorsa yapacak bir şey yok ama 40-50’si olan adam hangi mağazada ne var bilir zaten….

Yav 40-50 kTL hala çok iyi para, bu seviyede gitar alacak adam kusura bakmayın buraya sormaz, sorarsa da çok spesifik sorar. Mesela ben dahil zaman zaman Strandberg veya Suhr gibi soranlar oluyor ama Schecter ve Ibby… ESP bile…. Yani buraya gelmiyorsa yapacak bir şey yok ama 40-50’si olan adam hangi mağazada ne var bilir zaten….
Nokta atışı tespit derim.
"Standart akortu 1 oktav yükseltip clean çalarım veya jazz çalarım" 🤣
Standart akortu 1 oktav yukarı alırsan elinde hangi teller kalır bilmem:)
Ne istediğini bilmediği gibi, bence bildiğini sandığı şeyleri de yanlış biliyor.
Strat sadece clean ton için çalınmaz, aktif manyetikli metal gitarı ile feriştahını alırsın tertemiz tonun. Ayrıca Stratın kendine has ve oldukça parlak bir temiz tonu vardır ve herkese gelmez. Dahası, Strat'ın switch ile ara pozisyonlarda verdiği bir tonal yelpaze vardır ki, bu daha çok düşük-orta gainle (kırçıllı, "breaking up" soundu) çalan adamın kulağına hitap eder.
Diğer alternatifi metal olan gitaristin ise (hele de düşük akortlarda çalacak kadar "metal" ise...) bu sularda genellikle işi olmaz; o kafalarda ton genellikle tertemiz ve tümüyle hi gain şeklinde sınıflanır. "Strat temiz tonu" belli ki bir heves veya kulaktan duyma bir şey. "Caz" gibi.

3.5 kg üzeri 2 Les Paul yerine 2.8'lik 3 LTD filan alınabilir belki...

arkadaş hay size soru sorana diyor belki ama kusura bakmasın lüks araba alan Katar zengini kafasıyla gitar alınmaz, alınırsa cevaplar böyle olur :)

Gerçekten de bu tip soru ve yazılar hem saçma hem de komik oluyor.

1- Kişinin kendine olan güveninin olmadığı
2- Kişinin enstrüman bilgisinin hiç olmadığı ve gelişmediği

Apaçık görünüyor bu tip yazılarda.

Drop C demiş. onu demiş bunu demiş. Ama hala Amerika'dan gitar getirebilme potansiyeli varken onumu alayım bunumu alayım derdinde. Hem de iyi bir para ile.

Her zaman klasiklerden şaşmayın, aşağıdaki 5 adet ürünü ola kişi bu dünyadaki en kral kişidir.
Eğer mutlu değilse kendisinde bozukluk aramalı :)
Fender Strat/telecaster
Gibson Les Paul
ESP M2
Fender Reverb amfi
Mesa Mark V

40, 50k gitar için bütçe ayırmaya karar verdiysem kimse kusura bakmasın da ne istediğimi herhangi birine soracak değilim. Zaten bu çok kişisel bir şey. Biri geleneksel strat sever başka birisi Musicman Jp gibi modern bir gitar. Yani böyle ciddi bir mebla ayırıyorsam işi biliyor olmalıyım değil mi?
Sen bence gitar filan alma.

Geri