2023 Ekonomisinde Elixir Optiweb mantıklı mı?

Dostlar daha önce hiç Elixir Optiweb kullanmadım ancak ekonomik şartlar epey zorlaştı ve bir yıl rahatlıkla kullanacaksam bu telleri almayı düşünüyorum. Sizce mevcut şartlarda (Şuan 335 TL) bu teli almak mantıklı mı? Bir de eğer tavsiye ederseniz orijinalini nereden temin edebiliriz?

Bir yıl kullanmak şartlara bağlı, iyi bakarsan kullanırsın ama mevsim değiştikçe ısı farkları vs ve tabi kullandıkça tel zamanla bozulur. Amaç olabilecek en yüksek gün sayısı kullanmak olmamalı. İdeali senede birkça kez en az tel değişmektir ... bunu ucuz telle mi pahalı telle mi tercih edersin ayrı konu.
Mantıklı. ... şu an xxx tele göre 2 kat pahalıya mesela 6 ay önce de öyleydi, seneye de öyle olacak. Sen 335 vermek istiyor musun asıl soru...
Dore sanırım distribütör... mydukkan'dan alıyorum ben genelde.

1 ay dolmadan kararan Ernie Ball gibi tellere göre daha uzun ömürlü,daha parlak bir tonu var.orta ve uzun vadede bence daha karlı.
Aynen. Çok doğru söyledin. Ben hayatımda ilk kez Ernie Ball kullandım bu sene. Hay almaz olaydım. Hiç rahat değil. Kararmayi geç, çalarken bile üst teller vıcık vıcık ses çıkarıyor perdeler arası geçişlerde ve klavyede gezinirken. Fiyat performans olarak en mantıklısı D'addario, Nyxl modeli gayet iyi.
Elixir olarak en son aldığım ESP M-II Urban Camo' da alırken telleri yeni defismisti 10-52 Elixir takılı idi.
Çalımı çok rahat, konfor olarak D'addario XL veya Exl serilerinden 2 tık, Nyxl serisonden ise bir tık daha iyi. Ne kadar uzun gider konusuna çok takmayın bence kafa.

en iyimser şekilde 2 ayda 1 paslanan tellere 100-200 TL arası vereceksin. Ortalama 2 ayda değiştirdiğini varsayalım. yılda 6 defa tel değişimi demek. 150-TL den hesaplasak 900-TL gibi bir rakam yapar 1 yılda.

Elixir ne kadar ? 320-350-TL arasında. Her kullanımdan sonra telleri ve fretleri temiz ve kuru bir bezle temizlersen. Doğru bakımı uygularsan 6 ay götürür (1 yılda olabilir. Bu senin enstrümanını kullandığın süre ile bağlantılı). Tabi burada senin çalım tarzında önemli. En kötü 6 ay desek 1 yılın sonunda ödeyeceğin tel parası maksimum 700-TL

Rakamlar ve ay süreleri gelişi güzel yazdım. Bu paralar ucuzda olabilir pahalıda. Tel ömürleri 6 ayda olabilir 3 ayda 1 yılda. Ama bir gerçek var ki Elixir piyasada en uzun ömürlü teldir.

Otur kar zarar hesabını kendin yap.

Samsunda sahil kıyısında oturuyorum, nemden dolayı gitar hardcasede olmasına rağmen Ernieball tel 4 5 günde kararıyor, 15 günde çöp oluyor dokunamıyorsun bile elini kesecek gibi. Ama şuan ağustos ayında taktığım elixir aynı sağlam duruyor en kötü 2 ay daha gider. Geçenlerde 3lü paket kampanyası da vardı öyle denk gelirse sakın kaçırmayın derim, özellikle benim gibi sade evde çalıyorsanız

ne kadar yoğun çalınıyor bilmiyorum ama elixir'deki kaplama fretlerdeki aşınmayı hızlandırdığına dair video görmüştüm nette. yani fret erimesi konusu da göz ardı etmemek gerek.

Şöyle bir pakette alırsan paketi 170 lira civarına (bazen daha ucuza) geliyor. Forumdan bir arkadaş, sanırım mamichulo idi, geçen yazmıştı indirim olduğunda ben de hemen Amazon'dan sipariş etmiştim.

Açıkçası son tel değişiminin üstünden 1 sene geçti. Evet çok çalmadım falan ama nokta kadar pas yok Elixir setin üzerinde. Ernie Ball vs diğer teller 1-2 ayda zaten pasa boğuluyor. Şu an evde ara sıra çalan, solitude abimizin tabiriyle "tıngırdatan" ev kullanıcıları için en iyi seçim Elixir bence. Polywebden memnunum bir de nanoweb aldım onu da deneyeceğim. Ses entonasyon falan halen bir ev kullanıcısı için nispeten kabul edilebilir sınırlarda.

Şöyle bir pakette alırsan paketi 170 lira civarına (bazen daha ucuza) geliyor. Forumdan bir arkadaş, sanırım mamichulo idi, geçen yazmıştı indirim olduğunda ben de hemen Amazon'dan sipariş etmiştim.

Açıkçası son tel değişiminin üstünden 1 sene geçti. Evet çok çalmadım falan ama nokta kadar pas yok Elixir setin üzerinde. Ernie Ball vs diğer teller 1-2 ayda zaten pasa boğuluyor. Şu an evde ara sıra çalan, solitude abimizin tabiriyle "tıngırdatan" ev kullanıcıları için en iyi seçim Elixir bence. Polywebden memnunum bir de nanoweb aldım onu da deneyeceğim. Ses entonasyon falan halen bir ev kullanıcısı için nispeten kabul edilebilir sınırlarda.
Paylaştığınız linkteki ürün sanırım yurtdışından geliyor. Kaç günde size ulaştı teller? Bir de amazonun belirtmiş olduğu "ithalat ücreti depozitosu" dışında vergi, kargo ücreti vb. bir ücret ödediniz mi ?

Paylaştığınız linkteki ürün sanırım yurtdışından geliyor. Kaç günde size ulaştı teller? Bir de amazonun belirtmiş olduğu "ithalat ücreti depozitosu" dışında vergi, kargo ücreti vb. bir ücret ödediniz mi ?
Selamlar.

Yurtdışından gelir gibi gelmedi süre olarak. Satıcı Amazon Almanya idi. Siparişten 10 gün sonra elimdeydi.
Ben Ekim ayında aldım, 481TL'ye. Fiyat çok değişmemiş.
Kargo ve gümrük miktarları ayrı ayrı yazıyor satın alırken. Onun dışında ekstra bir ödemem olmadı.

Geri