Hangi gitarı almalıyım? Sizlere danışmak istiyorum.

Öncelikle merhaba dostlarım. Yaklaşık 1 2 senedir gitarla uğraşıyorum. Düzenli egzersiz yapıyorum, kendimi, parmaklarımı geliştirmeye çalışıyorum. Fakat gitarlar hakkında fazla bir bilgim hala bulunmamakta. Buradaki dostlarımın konularını okudum biraz bilgi edindim teorik ve mekanik olarak. Bunlardan yola çıkarak 2 yeni gitar beğendim. Sizlere de hangisi diye sormak istedim. Çaldığım ve çalmaya çalıştığım, egzersizlerini yaptığım müziklerin türleri genelde metal ve rock ağırlıklı. Anlayacağınız üzere kirli tonlar yani. Kısacası bunlardan yola çıkarak dediğim gibi 2 gitar aklıma yattı ve sizin de fikrinizi almak istedim hangisini almalıyım diye. Gitarlar şunlar:

u.jpg

IBANEZ GRX70QA-TBB Transparent Blue Burst Elektro Gitar​

4.948,47 TL
112700grg121dx-mgs-1.jpeg

IBANEZ GRG121DX-MGS GRG Purpleheart Klavye Elektro Gitar​

4.967,21 TL

Birinde H-S-H birinde de H-H manyetik dizilimi var sizin de anlayacağınız üzere. Aslında ikisi arasında nasıl bir fark var bilmiyorum. Nasıl etkisi olur bu dizilimlerin müziğe bir fikrim yok. Buradaki bilgi eksikliğim yüzünden yorumu size bırakıyorum. Şimdiden okuduğunuz için ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Müzikle kalın. \m/

fazla manyetik daha fazla ton seçeneği sunar. sanırım gitarların kalitesi aynı.
birinde sabit köprü ve 3 manyetik, diğerinde tremolo sistemi ve 2 manyetik var.
tremolo kullanacaksan ilkini al.
peşin para verecek isen bu fiyatlara 10k civarı sıfırı satılan gitarları da sarı siteden bulabilirsin.

yukarda arkadaş yazmış. giriş seviyesi gitar. hangisini istersen onu al

yeminlen yıldım... aynı 2 gitar için haftada bir aynı başlık açılıyor... ibanez'in GR modellerini icat ettiği güne lanet olsun....

genç dostum kusura bakma.... 1-2 senedir gitarla uğraşmışsın, zor olmayacaksa 1-2 saat de şu forumu hızlıca tarasan bütün sorularına cevap bulursun, inan 157 kere soruldu aynı gitar
🍿 Ben patlamış mısır hazırladım, hangi Anfiyi alsam diye yeni bir başlık daha açılmasını bekliyorum 🤓

Geri