Lag T70D alınır mı?

Merhabalar. Yakın zamanda ilk gitarımı almayı düşünüyorum ve geçtiğimiz günlerde bir gitar mağazasını ziyaret etme şansım oldu. Oradaki görevliye belirlediğim fiyat aralığını söylediğimde (yaklaşık 7000) bana gösterdiği ilk gitar Lag T70D oldu. Bu gitarla beraber aynı fiyat aralığında diğer markalardan da 1-2 gitar çaldı ve ses kalitesi olarak açık ara öne geçtiği kolayca anlaşılabiliyordu.
Sorularım ise şunlar;
1) Lag gitarları önerir misiniz? Kronik bir problemi var mıdır?
2) Bütçemi biraz esnetip T88D veya T170D / T118D almaya değer mi? Gitar çalmaya yeni başlıyorum ve beni 2-3 yıl idare edecek bir gitar arıyorum.
3) Lag dışında bir marka önerir misiniz?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

LAG denemedim ama satış danışmanı sana 9000'e kadar gitar gitar gösterdiyse;

İlk elde Takamine, Cort, Epiphone, Fender, Yamaha gibi markalara da bakabilirsin. Tavsiyem alış verişi bilinen mağazalardan(Dore, Zuhal vb) yapman yönünde olur.
2. elde de temiz kullanılmış yukarıda saydığım markaların üst modellerine de bakabilirsin 9000'e kadar. Ama yeni başlayacaksan 2. elde alırken yanında kesinlikle bilen biriyle al(bilenden kastım gitar kozmetiğinden ve kondisyonundan anlayan anlamında, sadece çalan anlamında demiyorum).

Yalnız sana önerilen tüm LAG'lara baktım da ilginç ağaçlar kullanılmış hepsinde. Okoume ağacı daha önce kullandığım traveler gitarımın klavyesinde vardı. İdare eder. Khaya ağacını ise ilk defa duyuyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
LAG denemedim ama satış danışmanı sana 9000'e kadar gitar gitar gösterdiyse;

İlk elde Takamine, Cort, Epiphone, Fender, Yamaha gibi markalara da bakabilirsin. Tavsiyem alış verişi bilinen mağazalardan(Dore, Zuhal vb) yapman yönünde olur.
2. elde de temiz kullanılmış yukarıda saydığım markaların üst modellerine de bakabilirsin 9000'e kadar. Ama yeni başlayacaksan 2. elde alırken yanında kesinlikle bilen biriyle al(bilenden kastım gitar kozmetiğinden ve kondisyonundan anlayan anlamında, sadece çalan anlamında demiyorum).

Yalnız sana önerilen tüm LAG'lara baktım da ilginç ağaçlar kullanılmış hepsinde. Okoume ağacı daha önce kullandığım traveler gitarımın klavyesinde vardı. İdare eder. Khaya ağacını ise ilk defa duyuyorum.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Youtube'daki demoları biraz izledim. Sanırım Lag T88D alacağım.
Gitarla beraber yedek bir tel almayı düşünüyorum. Üretici sayfasında tel olarak "Bronze 80/20 Light 12-53" olarak verilmiş. Kısa bir araştırma sonucu ernie ball ve fender tellerini bulabildim. Önerebileceğiniz bir tel var mıdır? Yoksa baştan almayıp sonradan teller yıpranınca mı almalıyım?

Lag GLA T170 DCE kullandım. Bir gün bile pişmanlığım olmadı. Lag almanı tavsiye ederim. T170 DCE kullandığım için öncelikli tavsiyem olabilir. Lag dışında bir gitar önermiyorum. Fiyat/performans olarak tüm markalardan çok önde.

Lag Tramontane'in limited edition premium bir elektro akustik gitar var evde. Harika bir işçilik ve performansı var aletin. Şimdi tam modeli bulamadım ama muhtemelen orta segment bir modelini de alsaydık yine memnun kalırdık. Gözüm kapalı tercih ederim. Hakkını veriyor adamlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Son bir sorum olacak. Küçük bir şehirde yaşıyorum ve bulunduğum yerin yakınlarında pek gitar mağazası yok. Bu sebepten dolayı gitarımı zuhal müzik ve ya mydukkan internet sitesi üzerinden sipariş etmeyi planlıyorum. Anladığım kadarıyla internet üzerinden enstrüman sipariş etmeye çok sıcak bakılmıyor. Sizce güvenebilir miyim?

Son düzenleme:
Geri