BOSS GT8 Lambalı Amfi uyumu?

Merhabalar. Forumda birçok başlığı inceledim fakat istediğim cevabı alamadım. İkinci el bir amfi almayı düşünüyorum. Elimde BOSS GT8 prosesör var ve bu prosesörü de kullanmak istiyorum malum dolar kurumdan ötürü şuan için analog bir setup yapamıyorum. Amfi için maks 6000 TL civarı bütçem var. Çok fazla amfi araştırdım ama hiçbiri konusunda emin olamadım. Fx loop özellikli lambalı amfiler bakıyordum Blackstar Ht5 Combo düşünmüştüm fakat onda da bazı serilerinde humming ve bazı kapasitörlerinde sıkıntı olabiliyormuş. İlla lambalı diye bir şartım da yok aslında evde gitar çalarken prosesör ile kullanımın esnasında beni genel anlamda tatmin edecek bir ses istiyorum. Ht1 kafa kabin setim vardı prosesörle pek verim alamadım gt8de preampı devre dışı bırakabiliyor olmama rağmen. Sizin öneriliriniz ne olur acaba amfi konusunda?

Son düzenleme:
Merhabalar. Forumda birçok başlığı inceledim fakat istediğim cevabı alamadım. İkinci el bir amfi almayı düşünüyorum. Elimde BOSS GT8 prosesör var ve bu prosesörü de kullanmak istiyorum malum dolar kurumdan ötürü şuan için analog bir setup yapamıyorum. Amfi için maks 6000 TL civarı bütçem var. Çok fazla amfi araştırdım ama hiçbiri konusunda emin olamadım. Fx loop özellikli lambalı amfiler bakıyordum Blackstar Ht5 Combo düşünmüştüm fakat onda da bazı serilerinde humming ve kapasite sıkıntısı olabiliyormuş. İlla lambalı diye bir şartım da yok aslında evde gitar çalarken prosesör ile kullanımın esnasında beni genel anlamda tatmin edecek bir ses istiyorum. Ht1 kafa kabin setim vardı prosesörle pek verim alamadım gt8de preampı devre dışı bırakabiliyor olmama rağmen. Sizin öneriliriniz ne olur acaba amfi konusunda?
GT8 çok eski kuşak bir cihaz. Düzgün bir amfi ile 4 kablo yöntemi denenebilir. Böylece amfinin preamfisini kullanıp efektleri GT8'den alabilirsiniz. Ancak bunun için amfide effects loop olmalı. EFfects loop olmayan bir amfi ile zaten hiç bir şekilde amfi modelleme cihazından verim alınmaz. Ama en kötü ihtimalle şu olabilir: Amfinin önüne prosesör girecekseniz, amfiyi temiz tonda tutup, prosesör üzerinden de her türlü amfi-kabin simülasyonunu kapatıp, pedal simülasyonları kullanılabilir.
Bunun dışında çok bir şey önermeyi anlamlı bulmuyorum, çünkü GT8 zaten amfi simülasyonu konusunda çok başarısız olmuş bir cihazıdr. Efektleri beğenilir, ama amfi konusunda çok sabıkalıdır. Pek çok insanın GT8 serisinden nefret etmesinin sebebidir bile diyebilirim. Boss GT1000 serisine geçene kadar bu önyargıyı yıkamadı zaten ki, bazıları halen sevmez.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Demek istediğim şu aslında. GT8in amfi modellemesini kullanmadan sadece efektlerini kullanmak adına fx looplu önerebileceğiniz ikinci el fiyatı maksimum 600ü civarı olan amfi var mıdır? Varsa marka modeli nedir?

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Demek istediğim şu aslında. GT8in amfi modellemesini kullanmadan sadece efektlerini kullanmak adına fx looplu önerebileceğiniz ikinci el fiyatı maksimum 600ü civarı olan amfi var mıdır? Varsa marka modeli nedir?
Behringer Ultratwin ve GMX gibi modelleri bu açıdan son derece kullanışlıdır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Behringer Ultratwin ve GMX gibi modelleri bu açıdan son derece kullanışlıdır.
Evet behringerler çok güzel amfiler fakat elden çıkartmak biraz zor oluyor. Ben genel olarak ikinci el al sat yapa yapa model yükseltiyorum bu nedenle çok şey istediğimin de farkındayım ama daha kolay elden çıkarabileceğim aklınızda bir modele var mıdır acaba? Şuan sıkıntıları olsa bile en aklıma yatan Blackstar Ht5 Combo gibi duruyor bu bağlamda

Evet behringerler çok güzel amfiler fakat elden çıkartmak biraz zor oluyor. Ben genel olarak ikinci el al sat yapa yapa model yükseltiyorum bu nedenle çok şey istediğimin de farkındayım ama daha kolay elden çıkarabileceğim aklınızda bir modele var mıdır acaba? Şuan sıkıntıları olsa bile en aklıma yatan Blackstar Ht5 Combo gibi duruyor bu bağlamda
Yok ne yazık ki; sonuçta her tercihin bir dezavantajı da var illa ki:)

Geri