Elektro gitara kaç yaşında başlanır?

Grup kurma hayalim var bundan dolayı konu açmıştım, çoğu popüler grupta çalanlar çok küçük yaşta başlamış.
Grup kurma hayali, grup için doğru insanları bulmanıza bağlıdır. O çok farklı bir konu ve bunu siz kontrol edemezsiniz. Sizin kontrol edebileceğiniz tek şey kendi yeteneğiniz-hevesiniz doğrultusunda enstrümanda ilerlemektir.
Ayrıca, enstrüman öğrenmekle grup kurma hayali arasında çok doğrudan bağlantı da yoktur. Bkz: Şarkıcılar:) Dünyanın en tembel müzisyenleridir genellikle:) O yüzden oyuncudan-mankenden bozma şarkıcı olur, ama gerisi pek olmaz.

Grup kurma hayali, grup için doğru insanları bulmanıza bağlıdır. O çok farklı bir konu ve bunu siz kontrol edemezsiniz. Sizin kontrol edebileceğiniz tek şey kendi yeteneğiniz-hevesiniz doğrultusunda enstrümanda ilerlemektir.
Ayrıca, enstrüman öğrenmekle grup kurma hayali arasında çok doğrudan bağlantı da yoktur. Bkz: Şarkıcılar:) Dünyanın en tembel müzisyenleridir genellikle:) O yüzden oyuncudan-mankenden bozma şarkıcı olur, ama gerisi pek olmaz.
Peki, şu an bütçeme göre elektro gitar alıp öğrenmeye bakmalıyım sanırım

Elbette. Enstrüman işi rayına girdikçe, birlikte çalacağınız potansiyel kişilerle de tanışacaksınız. Grup kurma işi öyle başlar.
Anladım bide sormak istediğim bir şey var, bütçem çok kısıtlı eğer alırsam çok başlangıç seviyesi bir elektro alabilirim. Onun yerine kaliteli bir klasik gitar alıp çalmayı öğrenmek mi daha mantıklı olur yoksa elektro mu almalıyım? (asıl çalmak istediğim elektro)

Anladım bide sormak istediğim bir şey var, bütçem çok kısıtlı eğer alırsam çok başlangıç seviyesi bir elektro alabilirim. Onun yerine kaliteli bir klasik gitar alıp çalmayı öğrenmek mi daha mantıklı olur yoksa elektro mu almalıyım? (asıl çalmak istediğim elektro)
Elektroyu nereye bağlayacaksın. Amfin falan var mı yoksa ona ayrı bütçe ayırdın mı?

Klasik değil de akustik gitar (metal telli olanı yani...) düşünün derim. Akustik gitarla başlamak gayet iyi bir tercih olur; parmakları kuvvetlendirmek için idealdir bence. Çok düşük bütçedeki elektro gitarlar zaten çok kalitesiz oluyor, o bütçede nispeten düzgün bir akustik bulabilirsiniz.

Elektroyu nereye bağlayacaksın. Amfin falan var mı yoksa ona ayrı bütçe ayırdın mı?
Babamdan rica edeceğim ikinci el 10W'lık bir amfi düşünüyordum.
Klasik değil de akustik gitar (metal telli olanı yani...) düşünün derim. Akustik gitarla başlamak gayet iyi bir tercih olur; parmakları kuvvetlendirmek için idealdir bence. Çok düşük bütçedeki elektro gitarlar zaten çok kalitesiz oluyor, o bütçede nispeten düzgün bir akustik bulabilirsiniz.

Bu nasıldır sizce? Tüm masraflarıyla 2500 TL civarına geliyor.

Kaliteli klasik veya akustik gitarlarin başlangıç seviyesi elektro fiyatında olduğu fikrine nereden kapıldıniz?
Kaliteli klasik gitarlar elektronlardan çok daha pahalıdır.

İkinci el fiyatlarına baktığımda öyleydi benim herhangi bir bilgim yok tabii siz daha iyi bilirsiniz.
Ben daha iyi bilirim diye birşey yok.
Ne istediğinizi sizin bilmeniz lazım öncelikle. Yoksa biz ne dersek diyelim yardım etmiş olmaz size. Thomannla, ithalatala gumrukle.ugrasacaginiza uygun fiyatli bir ikinci el elektro veya Barrios Abi'nin de belirttiği gibi elektro akustik bir gitar. Cort, Ibanez, Washburn, Schecter gibi markaların çift humbucker veya HSS- HSH manyetik dizilimli gitarlar işinizi rahatlıkla görecektir.

Son düzenleme:
Amfi gitar bütçesinin dışında bir meblağ ise id core 10 vb bir model için yine bir gitar parası kadar daha bütçe lazım.
Hocam bu gidişle biraz zor duruyor okul harçlığımdan harcamayıp biriktirmeye çalışıyorumda çok pahalılar ya.
Ben daha iyi bilirim diye birşey yok.
Ne istediğinizi sizin bilmeniz lazım öncelikle. Yoksa biz ne dersek diyelim yardım etmiş olmaz size. Thomannla, ithalatala gumrukle.ugrasacaginiza uygun fiyatli bir ikinci el elektro veya Hakan Abi'nin de belirttiği gibi elektro akustik bir gitar. Cort, Ibanez, Washburn, Schecter gibi markaların çift humbucker veya HSS- HSH manyetik dizilimli gitarlar işinizi rahatlıkla görecektir.
Anladım hocam teşekkürler

Dostum slash 15 yaşında başlamış 2 yıldan bir şey değişmez bence zaten güzel bir disiplin ve azimle 2 3 yılda çok iyi bir gitarist haline gelebilirsin.

bir iki haşır neşirliğim çok amatörce kurcalamışlığım vardı ama kendi paramı ödeyip ne yaptığımı bilerek ve planlayarak seçtiğim ilk elektroyu alıp eve geldiğimde çoluk çocuk sahibi yıllardır evli barklı adamdım.... hiçbir şeye başlamak için hiçbir zaman geç değildir eğer isteğin oysa

Geri