Marshall Amfi müşteri hizmetleri kepazeliği

Aralık ayında thomann'dan Marshall MG50 amfi aldım. Şimdilik sorun yok. Geçenlerde aklıma esti, siteye kayıt olayım dedim. Ürün seri numarasını girince ne göreyim? Meğer benim amfi 15'miş. Hemen mail attım, resimler, fatura filan. Cevap gelmedi. Başka adresten aynı maili attım, yine ses yok. En sonunda telefon ettim, maillerde sorun var diye geveledi personel. Birkaç gün sonra gelen mailde aynen şu yazıyor: yanlış ürün kodu çıktığına göre seri numarasını yanlış girmiş olabilirsiniz, foto seri numarasını görebileceğim kadar net değil. Bu sefer etiketi manda gözü gibi çekip yolladım, aha yanlış filan yok diye. Yine ses yok. Bu sefer thomann'ı aradım, etraflıca anlattım. Çalışan export mail adresine durumu anlatan mail at, direk fabrikaya soralım dedi. Bakalım ne çıkacak.

Ama öyle bir markadan böyle bir geri zekalılık hiç ummazdım.

Herkesin ihtiyacı farklı olabiliyor. Thomann’dan MG50 almak bence de biraz saçma ancak kişinin kendi bileceği iş. Ama bu segmentte bir ürünün seri numasının derdine düşmek çok abartılı olmuş. Kutusu MG50 içi MG15 olacak hali yok. Alındığı yer sebebiyle sahte olacak değil.

Bir benzerlik olarak, Çin’den gelen Bc Rich gitarların neck platelerinde seri no yazılacak kabartma alan bulunuyor ama seri no bile işlenmiyor. Bu da o hesap.

Elbette müşteri haklıdır, velinimettir ama şurada yaşanan gerginlik firmanın pek umurunda olmaz, yorulduğunuzla kalırsınız. Amfi Mg50 işte, en son raddede “seri no yanlış vurulmuş” der geçerler. Seri nosu doğru yazılmış başka bir MG50 yollayacak halleri yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Herkesin ihtiyacı farklı olabiliyor. Thomann’dan MG50 almak bence de biraz saçma ancak kişinin kendi bileceği iş. Ama bu segmentte bir ürünün seri numasının derdine düşmek çok abartılı olmuş. Kutusu MG50 içi MG15 olacak hali yok. Alındığı yer sebebiyle sahte olacak değil.

Bir benzerlik olarak, Çin’den gelen Bc Rich gitarların neck platelerinde seri no yazılacak kabartma alan bulunuyor ama seri no bile işlenmiyor. Bu da o hesap.

Elbette müşteri haklıdır, velinimettir ama şurada yaşanan gerginlik firmanın pek umurunda olmaz, yorulduğunuzla kalırsınız. Amfi Mg50 işte, en son raddede “seri no yanlış vurulmuş” der geçerler. Seri nosu doğru yazılmış başka bir MG50 yollayacak halleri yok.
Doğru olabilir ama teknolojisine yabancıysanız aklınıza başka şeyler de gelebilir. Örneğin içlerinde ana kart gibi bir şey vardır. 50'lik ilk 15'lik olanlar karışır, seri no da bu zımbırtıyla eşleşmistir, v.b.

Kimse ürün alırken o kadar kültürlü ve bilgili olmak zorunda değil. Şirketin bu şekilde kıllanmış bir müşteriyi teskin edeceğine böyle geri zekalılık yapması kabul edilebilir bir şey değil elbet.

Doğru olabilir ama teknolojisine yabancıysanız aklınıza başka şeyler de gelebilir. Örneğin içlerinde ana kart gibi bir şey vardır. 50'lik ilk 15'lik olanlar karışır, seri no da bu zımbırtıyla eşleşmistir, v.b.

Kimse ürün alırken o kadar kültürlü ve bilgili olmak zorunda değil. Şirketin bu şekilde kıllanmış bir müşteriyi teskin edeceğine böyle geri zekalılık yapması kabul edilebilir bir şey değil elbet.
Kabul edilirliği ve devamında müşteri tarafından alınacak aksiyonlar tabi ki özneldir. İçiniz rahat etmezse iade etme hakkınız veya yasal süreç başlatma hakkınız bile olabilir.

Benim dikkat çekmeye çalıştığım konu, atılan taş ve ürkütülen kuş meselesi.

2 sene önce bosch'tan online blender siparişi vermiştim. Ürün ha geldi ha geliyor falan derken gelmek bilmedi. Müşteri hizmetleri v.s. derken ürün Almanya'da üretildiğini geç geleceğini söyledi. Bunu söyleyen de bizzat bosch müşteri temsilciliğiydi. O zaman sipariş iptal yapalım dedim tamam dediler.

Sipariş iptal ettim 1 gün sonra ücret kredi kartıma iade oldu. İptalden 2 gün sonra kapım çaldı kargo. Bir baktım Blender. İmzaladım teslim aldım. Aradım firmayı. Durumu anlattım. Aaa iptal diye yeni sipariş girilmiş ama size ücret iadesi de yapılmış dediler. E ne olacak dedim. Ücreti ödeyeyim bare sonuçta istediğim bir üründü dedim. Yeniden bir işlem yapıldı. kart bilgilerimi verdim. Ücreti tahsil ettiler.

Aradan 1 hafta geçti kapı çaldı açtım yine kargı ve yine aynı BLENDER. E ananızın daniskası dedim. Aldım ürünü. Anneme hediye ettim. Kadın nasıl sevindi.

2 yıldır ne arayan var ne soran.

Kısacası GLOBAL ve büyük ölçekli firmalarda her türlü saçmalık olabiliyor. Elinde ki ürün doğru ise sağlam ise dert etme. Kullan gitsin.

Abi bu bosch cidden saçma bir firma.

Ben 2022 Eylül ayında bir alış veriş merkezinde ki bayisinden çamaşır kurutma makinası aldım. Ertesi günü horoz lojistik getirdi. Kontrol ettik. Darbeli çıktı makina. Resimlerini çektiler ve biz bunu iade alıp götüreceğiz yenisi gelecek dediler. Aynı gün kurulum kaydı olduğundan serviste geldi. O da gördü o da resim çekip form doldurdu lojistik firması alacak dedi. Ertesi günü gerçekten geldi firma ama aldığımız ürün bosch depoda olmadığı için getirememişler stoklara girince gelecek dediler. Teslim tutanağı v.s. derken aldılar gittiler. Bende hemen bayiye gittim durumu anlattım. Ücret iadesi işlemi başlattın dedim. Bayi de ancak kurulum yapılıp memnun kalınmazsa ücret idesi yaparız gibi bir şey söyledi.

Bosch aradım durumu anlattım. Evet bilgilerinizi ve iade alındığını görebiliyoruz dediler. 1 ay uğraştım. 1 ayın sonunda ücret iadesini aldım. Gittim paraya kıydım miele aldım.
Bu olaydan 3 gün sonra horoz lojistik kapımı çaldı abi makinanı getirdik diye. Kardeş ben ücret iadesi aldım niye yolladılar ki dedim. Adam ürünü geri taşımamak için al sen işte abi bunu aradıklarında durumu anlat gelir alırlar dedi. Üzüldüm adamlara aldım makinayı. 20 gün sonra aradılar bir hata olmuş diye.🤣

Kepazelik demeyeydin iyiydi :)
Hâlâ Marshall'ın yaptığının kabul edilebilir olmadığını düşünüyorum. Ne kadar aptalca olursa olsun, gelen şikayeti böyle yanıtsız bırakmaları tam bir saygısızlık. Ben de hizmet sektöründe çalışıyorum ve cahil insanları, anlayışsız, kaba ve ön yargılı insanların sayısız talep ve tepkileriyle karşılaşıyoruz. Böyle davranmayı aklımızdan bile geçirmeyiz.

Şunu belirtmesem olmaz. Zamanında Marshall Minor 1'e sahiptim. Yeni kulaklıklar derken bir kenara attım duruyordu. 2019'da şans eseri buldum.bunların üretimi 2011 de başlamış ve çoktan üretimden Minor 2 derken artık Minor 1 üretilmiyordu.

Kulaklık kulakçıkları ve kapağı kaybolmuştu ne yaptıysam ettiysem aylardır bulamadım. Sonrasında Marshall'a bir mail attım. Kulaklığın resmini gönderdim ücreti karşılığında göndermelerini rica ettim kulaklığımı çok sevdiğimi söyledim. Sadece adres istediler. 3 hafta içinde Kanada dan istediğim parçalar geldi bir ücret almadılar.

Marshall MG50GFX 50 Watt.
Marshall MG15GFX 15 Watt.
Ben olayı tam anlamadım. Umarım müşteri hizmetleri anlamıştır. Sizde şimdi üstünde MG50GFX yazan MG15GFX mi var?

Şunu belirtmesem olmaz. Zamanında Marshall Minor 1'e sahiptim. Yeni kulaklıklar derken bir kenara attım duruyordu. 2019'da şans eseri buldum.bunların üretimi 2011 de başlamış ve çoktan üretimden Minor 2 derken artık Minor 1 üretilmiyordu.

Kulaklık kulakçıkları ve kapağı kaybolmuştu ne yaptıysam ettiysem aylardır bulamadım. Sonrasında Marshall'a bir mail attım. Kulaklığın resmini gönderdim ücreti karşılığında göndermelerini rica ettim kulaklığımı çok sevdiğimi söyledim. Sadece adres istediler. 3 hafta içinde Kanada dan istediğim parçalar geldi bir ücret almadılar.

Marshall MG50GFX 50 Watt.
Marshall MG15GFX 15 Watt.
Ben olayı tam anlamadım. Umarım müşteri hizmetleri anlamıştır. Sizde şimdi üstünde MG50GFX yazan MG15GFX mi var?
Etiketteki D yerine 0 girince MG15 model diye çıktı. Doğrusunu girince düzeldi. Yanlışımı thomann düzeltti.

Geri