Metaroth

''domalın lan '' deseniz daha iyi bir orjinal coşma ortamı yaratsanız ?? şaka bir yana self torture gibi sizinde albümünüzü 666 gözle bekliyorum.konserinize ferdi tişörtü ile gelmeyi düşünüyorum :)

yok, ben duydum gelen küfürleri merak etmeyin. sahnedeyken duymadığımız şeyler değil küfürler. alkışların yanı sıra küfürlere de alışığız. hatta olayı daha da ileri götürerek bunları hiç iplememeyi de öğrendik. edilen her küfüre dönüp bakacak olsak vay halimize. size de bunu öneririm. sahneden edilen küfürleri fazla dikkate almayın.

müzik konusuna gelince, dışardan gelen tepkiler ortak bir noktada birleşiyor ve ben de buna katılıyorum. ses karmakarışıktı, iğrençti falan filan. soundcheck için 4 (dört) bilemedin 5 (beş) saat bekledik. n'oldu bu 4-5 saat içinde? yeni yetme bir grup babalardan birine kafa tuttu, posta koydu. sorun ne? "davulun yeri" ! tam olarak egoların çarpışmasına tanık olduk sahne arkasında. sonunda n'oldu? "abi siz soundcheck alamayacaksınız. sahneye cıkmadan önce linecheck ile idare edeceksiniz artık". hmmm. bize ayrılan süre toplasan 40 dk. ve linecheck sırasında gitarın tellerine dokundugumuz an bu süre başlatıldı.
gitar solosunu da muhtemelen bu ayarsızlık yüzünden duyamamışsındır.

grubun şarkılarında solo kullanmaması karşılıgında bir müzik grubu olup olmadıgı yargısına varman da beni ayrı bir güldürdü. sahnedeki grubu, kollarını birbirine baglamış izlerken,"aha lan bak sıçtı herifler ahaha!! bi bok bilmiyo olm bunlar!" şeklinde çılgınca yorum yapan insanlara benzettim bunu.

bütün bu olumsuzluklara karşılık sahneye çıkmayabilirdik (öyle değil mi?). egoysa ego, g*t kalkıklıgıysa g*t kalkıklıgı! ama nedir? orada organizasyonda çalışan insanlar var. onların emekleri var. (hayır hayır.. çadır alanında sahne arkasında, otelde vs. yerlerde çalışan insanlardan bahsediyorum. gün boyu elinde cep telefonu, telsizle gezen koca kafalar değil!) böyle bir g*t kalkıklığı onlara saygısızlık olurdu değil mi?? neyse konu çok fazla dağılmış gitmiş..

bunları bilmenizi istedim. hiçbir şey dışardan görüldüğü gibi değil. küfür olayını yine kafana takma derim. benim saygısızlığım olsun bu da. günlük hayatta çok fazla küfür eden biri olduğum için (ki eminim insanımızın çoğu da böyledir) sahnede de küfretmeyi normal buldum. şarkı sözlerimde de küfür kullanıyorum. afferin bana. bravo. ahahah

ya rock konserlerinde şarkı aralarında atılan gitar ve davul soloları konsere guzellik katar yoksa yaptığınız turde solo olmadığını bende biliyorum neyse sonuçta soundcheck yapma fırsatınız yokmuş e sure de kısıtlı

buzz demiş ki:
sound666 demiş ki:
kafa sallamayani sikiyim
dediyseniz sahsen iyiymis ya :D:D
ya biz de toplu halde cevap wermiştik ama gurultuden duyulmadı galiba sayın metarotha ya kufur etçeklerine bi gitar solosu falan atsalardı inancaktım bi muzik grubu olduklarına ama

ya niye oyle yaptiniz ki slipknot olsun diger baska gruplar olsun seyircilere kufur ediyolar hatta slipknot u bilen varsa 2002 london konserinde dj(sid) seyircilerin arasina dalmis ve onune geleni pataklamisti yani diger gruplar da asagi kalmiyo tabi ama bunu niye yadirgadiniz anlamadim adamlara ana avrat soy sop duz gitmemisler ki

ya biri bana kufur ederse kafa goz dalarsa kim olursa olsun karşılık veririm yani + bu tip sahne şovlarını da gereksiz bulurum sonuçta burda muzik yapılıyor

yanlis hatirlamiyorsam eski konserlerinde baya bi yapiyolar bu isi gitaristin anlatmak istedigi su hangimiz kufur etmiyoruz ki anemi var biliyosundur tak sarkilarinda da kufrediyolar yani bence hic bir eksiklik doldurma deil o an insan gaza galiyor ve ya kufur ediyo ya da seyircilerin arasina daliyo

Ben de muhabbete bir yerden katılmak istiyorum.

Sahnede kufur ettik, aman kufur etmişiz. Sahnede kafa sallamadık, aman sahnede hareketsizmiş. Sahnede kıyafet - kostum olayına girdik, aman birilerine benzemişiz.... Ya ne kasıntı memleket burası !

Bu ulkede kimse bir bok gormemiş desem; internet var; artık herkes herseye ulasabiliyor, farkında olmalı artık. Gercek sektor nedir ne degilidir gruplar ne yapar ne yapmaz, işte bunun farkında olanlarının sayısı arttıkca bir seyler cıkabilir.

En onde yüzlerce insan vardı, bir coguna kan fıskırttık !!! (Sanırım arkadan kasıntı olup seyredenler fark edememiş) Herkes orgazmatron seklindeydi. Küfür de ettik, kafa da salladık, show da yaptık! Sahnenin m*na koyduk!

Kopek gibi de eglendim, Eglenen yüzlerce insan gordum, baska daha ne olabilir ki? Bir daha ki sefere gürz bulup bizimle eglenenlerin arasına da dalarım ayrıca ...

Diger yandan grubun gitaristi olarak sunu da soylemeliyim; Sololar duyulmamıs sanırım. (ki artık yaptıgımız muzikte gitar soloları fazlası ile var eskiden de oldugu gibi) Ben calarken, organizatorler ve Yüksek Sadakat sagolsun, hiç bir sey duyamadım. Iyi ki dısarıdaki ses, sahnede de olandan daha güzelmiş.

Yine de eglendim! Ve bence en onemlisi bu ! Muzik yapıyoruz; Sahne bir seyleri ispatlama arenası degil ki :!: Ama bizde herkes o gozle bakıyor orası ayrı, bu yeni bir sey de degil.

Kafa sallayanlara helallı hos olsun.
Sallamayanlarında canı sag olsun anam, ne yani ?

Kopek gibi de eglendim, Eglenen yüzlerce insan gordum, baska daha ne olabilir ki? Bir daha ki sefere gürz bulup bizimle eglenenlerin arasına da dalarım ayrıca ...

bu kisma koptum ya :D:D:D

vokalist arkadaşa boş zamanlarda brutal çalışmasını oneririm zira sesi cumlelerin sonuna kadar inceleşiyo ilk halini muhafaza edemiyor bu yuzden roots da vokaller eksik kaldı zeytinlide

ülkedeki çoğu gruba göre daha büyük bir hedefi olan ve ticari kaygı gütmeyen bir grup bence...cQc biraz daha çalışırsa süper bir grup olucak emin olun metaroth...ayrıca küfür olayına da çok güldüm :) gidin kıraç konserine o zaman.küfür istemiyorsan da çeker gidersin bu kadar basit.zorla çağırmıyorlar.yaptıkları müzikte ot tan böcekten aşktan bahsetmiyorlar.ama kan fırlatmayın be abi yazık milletin kıyafete.sahnenin a*ına koyan başka kaç grup varki...ülkemizin de böyle gruplara ihtiyacı var.

Ne olursa olsun Metaroth ülkemizdeki sağlam gruplarından biridir...

Sahne şovu uğruna koyun patlatıp civciv ezenleri de biliyoruz...Büyütmeyin bi küfürü...Ayrıca kafa sallanacak bir grupturda kendilerini...Bir olay olmuş eleman yaptığından özür de diliyor büyütmeyelim yahu...

Ülkemizde her üç insandan ikisi bunların beşbeteri küfürler ediliyor.Ama hiçbiriniz gidipte yolda küfür eden bir adama karşı çıkmazken tamamen müziğin coşkusuna kapılmış ve bir anda ağızdan çıkan sözlere mi kafayı taktınız...

Geri