Nux Trident

Cerberus kasasında bir processor. Muadillerine göre sound hariç özellikler daha eski kafa, tonları görcez.

İlginç bir şey denemiş Nux.
İsimlendirmede Yunan mitolojisinden esinlenmeyi sürdürüyorlar sanırım. 3 başlı köpek Cerberus, Poseidon'un 3 başlı mızrağı (Trident).
Ama efektleri dijital olarak çeşitlendirip preamfiyi analog yapmak yerine, tam tersini yapmışlar. Efektlerde çeşitlik olmayınca bu kasanın bir anlamı kalmıyor ki?
Pek anlayamadım yapmaya çalıştıkları şeyi. Tam boyutlu prosesör kasasına yarım prosesör koymuşlar?

demo videosu gelmiş
tam benim kafamda bir alet olmuş, dokunmatik ekrandansa knobları çevirerek anında ayar yapmak herzaman tercihim. Boss Me serisini de o yüzden severdim fakat tonları leş gibiydi tabi, bence dijital preamp - kabin + analog efekt işi mantıklı olmuş. Çok deneysel takılmayacaksanız efektler de minimal yeterli geldi bana.

demo videosu gelmiş
tam benim kafamda bir alet olmuş, dokunmatik ekrandansa knobları çevirerek anında ayar yapmak herzaman tercihim. Boss Me serisini de o yüzden severdim fakat tonları leş gibiydi tabi, bence dijital preamp - kabin + analog efekt işi mantıklı olmuş. Çok deneysel takılmayacaksanız efektler de minimal yeterli geldi bana.

Cerberus kullanmış birisi olarak efektler yeterli değil diyebilirim. Böyle bir kasaya doğru düzgün bir pitch modülü, wah vs koymayıp dijital amfi simülatörü koymak neyin kafası bilemedim. Herhalde sadece spesifik bir demografik hedeflenmiş.
En büyük sorun şu bence: Efektler bu kadar sınırlı iken çıkacak tonlar da sınırlı olacağından, orijinal Cerberus, hatta Mooer Red Truck-Black Truck'ın bile yerterli olacağı senaryolarda bunu kim ne yapsın?
Laf ola beri gele ürün tasarlamışlar.

Buyur buradan yak. Videodaki tonlar canavar gibi. Altında elemanın biri Headrush Prime'dan çok daha iyi geliyor demiş ???

Cihazı o kadar gömdüm, halen de tasarımına akıl erdiremiyorum, bu devirde böyle tuğla gibi prosesörün efektör kısmı nasıl birer blokla sınırlı mod-delay-reverbden ibaret olur; şaka gibi.... bunlar bir kere kullanılabiliyor, muhtemelen sırası da sabit, modeller sınırlı , pitch-synth-envelope namına hiç bir şey yok.... Ama tonlar iyi geliyor şimdi...
Edit: Düzeltiyorum; efektlerin yerleri değişiyormuş ve ekstra bir FX modülü de var anladığım kadarıyla pitch-envelope bazlı şeyler için. Ama yine de çok kısıtlı geliyor blok sayısı.
Gerçi vintage tınılarda ne yapabiliyor onu da duymak lazım.

Son düzenleme:
Bulmuşken soralım; Trident soundları nasıl geldi Mooer'e kıyasla? Adamlar bu konuda iddialı olmaya çalışmış gibiler, çünkü efektör kısmında çok da bir şey yok cihazın.
Abi aleti incelemedim ama işin dijital kısmında takip etmeyi o kadar bıraktım ki; Arşimetin "Bana bir dayanak noktası verin" demesi misali, bana düzgün bir IR ve EQ verin iyi ton çıkartırım noktasındayım artık işin. Eminim üzmez, eminim potansiyeli vardır. Fiyatı da rekabetçi ise şükela. Olur yollarlarsa ama her zaman Welcome to the Wrath Vault yaparız. :D

Piyasaya çıkmasından 1 YIL SONRA, Nux Trident buralara da gelmiş... Hayret.
13.500 TL fena bir fiyat değil. Özellikle de sunduğu kontrol opsiyonları açısından. Bu anlamda çok cazip geliyor.
Gel gelelim, adamlar STEREO EFEKT KOYMAMIŞ cihaza. Bu devirde???
Bir işi de düzgün yap be Nux...

Son düzenleme:
fikir ve tasarım nerd'ler ve geek'ler olunca böyle....
otomobilde de klima düğmeleri dokunmatik ekrana taşındı... hayatında araba kullanmamış app bağımlısı nerd kafası bu... araba sürerken içgüdüsel olarak bakmadan klima ayarlarsın, settings, presets filan diye ekrandan aramaya kalkarsan öndeki kamyona girersin bodoslama... en uyuz olduğum akım bu arabaların tabletleşmesi

fikir ve tasarım nerd'ler ve geek'ler olunca böyle....
otomobilde de klima düğmeleri dokunmatik ekrana taşındı... hayatında araba kullanmamış app bağımlısı nerd kafası bu... araba sürerken içgüdüsel olarak bakmadan klima ayarlarsın, settings, presets filan diye ekrandan aramaya kalkarsan öndeki kamyona girersin bodoslama... en uyuz olduğum akım bu arabaların tabletleşmesi
Bu arkadaşlar dokunmatik işine de girmedi burada ama, neyin kafasını yaşadıklarını anlayamıyorum.
İkinci elde aynı fiyat bandında Mooer GE300 Lite var. Nux Trident denilen cihaz güya çok daha yeni, ama halen sunduğu çeşitlilik açısından Ge300 Lite ile kapışamıyor.
"Dead on arrival" dedikleri bu olsa gerek. (Türkçesi: Ex-duhul).
Aptal bu herifler. Başka bir açıklaması yok.

Geri