lambalı kombo amfi prosesör bağlantısı

merhabalar
benzer konular illaki mevcut fakat amfinin lablamı kombo olması birseyi değiştirirmi diye merak ettim .
amfi : Blacstar ht40 mkıı
prosesör : headrush prime

soru 1-) doğru bağlantı çeşidi 4 k metodumu olmalı ( naısl yapılacagı heryerde yazıyor zaten :) )
soru 2-) prosesörün ayarlarına girip de fx loopu+ default yapmak mutlaka gereklimi

değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

merhabalar
benzer konular illaki mevcut fakat amfinin lablamı kombo olması birseyi değiştirirmi diye merak ettim .

soru 1-) doğru bağlantı çeşidi 4 k metodumu olmalı ( naısl yapılacagı heryerde yazıyor zaten :) )
soru 2-) prosesörün ayarlarına girip de fx loopu+ default yapmak mutlaka gereklimi

Lambalı combo olması bir şeyi değiştirmez, fx loop olması yeterli.

1- Bu seçenekte amfinin preampını kullanıp power ampten önce de prosesörden efektleri alıyorsunuz. Mesela ben prosesörümün preamplerini kullanıyorum, sendden çıkıyorum kafa amfinin returnune giriyorum, amfinin de lambalı power katını kullanıyorum sonra kabine gidiyor.

2- Cihazdan cihaza değişir ama değişmeyen şey fx seçeneğinin açık olması tabi.

merhabalar

Tek kablo ile sadece fx return(amfi) - left mono out (yani Processordeki hoparlör çıkışı) bağlayarak da olur, o zaman amfideki preamp kısmını kullanmadan.
4 kablo yönteminde ise Headrushdaki rig'e ekstra bir fx.loop pedalı ataman lazım, yoksa ses gelmez.
Ben de lambalı amfi ile kullanıyorum, hem 4 kablo hem de tek kablo fx return ile, her ikisi de güzel. Çok kablo
kalabalığı olmasin dediğim zamanlar
sadece fx return ile kullanıyorum ben

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tek kablo ile sadece fx return(amfi) - left mono out (yani Processordeki hoparlör çıkışı) bağlayarak da olur, o zaman amfideki preamp kısmını kullanmadan.
4 kablo yönteminde ise Headrushdaki rig'e ekstra bir fx.loop pedalı ataman lazım, yoksa ses gelmez.
Ben de lambalı amfi ile kullanıyorum, hem 4 kablo hem de tek kablo fx return ile, her ikisi de güzel. Çok kablo
kalabalığı olmasin dediğim zamanlar
sadece fx return ile kullanıyorum ben
dostum selam kafam az bıraz karıstı simdi asagakı olaydakı headrush takı ring e fx loop atama olayı prosesorun içindeki bir ayarmı yoksa harıcı bır pedal alaıp prosesore extra seri baglama olayımı ?
(Tek kablo ile sadece fx return(amfi) - left mono out (yani Processordeki hoparlör çıkışı) bağlayarak da olur, o zaman amfideki preamp kısmını kullanmadan.
4 kablo yönteminde ise Headrushdaki rig'e ekstra bir fx.loop pedalı ataman lazım, yoksa ses gelmez.)

dostum selam kafam az bıraz karıstı simdi asagakı olaydakı headrush takı ring e fx loop atama olayı prosesorun içindeki bir ayarmı yoksa harıcı bır pedal alaıp prosesore extra seri baglama olayımı ?
(Tek kablo ile sadece fx return(amfi) - left mono out (yani Processordeki hoparlör çıkışı) bağlayarak da olur, o zaman amfideki preamp kısmını kullanmadan.
4 kablo yönteminde ise Headrushdaki rig'e ekstra bir fx.loop pedalı ataman lazım, yoksa ses gelmez.)
Kullandığın herhangi bir rig'e FX pedalı eklemen lazım. Şimdi şehir disindayim, headrush evde, o yüzden resim çekemiyorum. Normal efekt pedalı, kabin, Amp atar gibi ekliyorsun Signal chaine bir tane FX loop. O zaman çalışıyor 4 kablo yöntemi.
4nkablo yöntemi ile amfideki preamp ve tüm efektleri kullanabilirsiniz, onu da amfide FX loop volume/potansi ile seviyesini ayarlayabilirsiniz. Aynı şeyi sanırım headrush içinde "mix veya level " olması lazım, onunla ne kadar % kaç amfinin, % kaç processorun efektleri şeklinde seçebilirsiniz.
Ben son zamanlarda birkaç favori rig oluşturdum. Tek kabloyla efektleri direkt Headrushdan alıyorum, üstüne hem ir hem de kabin ekleyip ekstradan da amfinin harici kabiniyle üçlü (hepsi farklı karakterde) bir hoparlor mixi alıyorum, bana acayip güzel geldi 😎

• Konu Sahibi Konu Sahibi
o zaman en mantıklısı ve kolayı sanırım dırekt tek kablo hedrush hoparlor cıkısından ( bır tarafı cıvı jazk dıger tarafı pın ) amıfıye gırmek hem cıhaz ıcı ayarları cok kurcalamamıs olurum hemde evdekı amfı olmadan studyoda vs kullandıgım zaman farklı tonlarla karsılasmamıs olurum hemde kablo fazlalıgı ıle ugrasmam :) en kısa zamanda denıyecegım sız hedrustan ne derece memnunsunuz 30 bın tl yı hak edıyormu sızece ?

o zaman en mantıklısı ve kolayı sanırım dırekt tek kablo hedrush hoparlor cıkısından ( bır tarafı cıvı jazk dıger tarafı pın ) amıfıye gırmek hem cıhaz ıcı ayarları cok kurcalamamıs olurum hemde evdekı amfı olmadan studyoda vs kullandıgım zaman farklı tonlarla karsılasmamıs olurum hemde kablo fazlalıgı ıle ugrasmam :) en kısa zamanda denıyecegım sız hedrustan ne derece memnunsunuz 30 bın tl yı hak edıyormu sızece ?
Bende bir önceki modeli olan Pedalboard var ve de daha küçük model Gigboard, ben son derece memnunum. 2 cihaz fazla tabii sonuçta ikisi de nerdeyse aynı özellik olarak. Birini satarım yakında ama henüz karar veremedim hangisini kullanacağımı. Kaliteli ir kullanmak lazım, o zaman ses kalitesi ve tonlar bambaşka boyutlara ulaşıyor.
Yeni Prime modelini denemedim, ekstradan özellikleri varmış. 30 bin TL'yi hakeder mi etmez orası biraz kişisel tercih (ve de memleketteki ekonomik durumla da alakalı).
Headrushlar için fiyat/ performans ürünü diyebiliriz. Özellikle Neural DSP, Fractal ve Helix gibi ürünlerle karşılaştırırsak hâlâ çok daha uygun fiyatlı

Geri