IBANEZ GRGR131EX mi IBANEZ GSA60

konu biraz saptı ama son bir şey sormak istiyorum grg170dx kullanan var mı varsa tremolo kolu çok akor kaçırıyor diyerler fikriniz nedir
kullanmadım ama başlanıç seri grg ve gio serileri, ewet akort kaçırlar.
S serileri veya dxz, mz modelleri asla akort kaçırmaz ama ıhlamur kasa.
gerçi yeni başlayan için kasa ağacı ses rengi çok fark etmez.
rg350mz vardı 1 ay önce 5300e sattım. 4500,, 5000 arası
cort evl k4 al ibanez çöpü yerine... veya k6 bak, k6 çok az akort kaçırır ama farketmezsin, sadece tuner ile bakarsan anlarsın

attığın linkteki gitara baktım da bütçeniz 7 bin derken sıfır gitar içince ikinci el dsha üst bişey alabilirsin. mesela 0km audi a3 yerine ikinci el audi a5 gibi gibi örneğin.
araştırdım fakat yaşadığım yerde kayda değer gitar bulamadım malum coğrafya kaderdir
kullanmadım ama başlanıç seri grg ve gio serileri, ewet akort kaçırlar.
S serileri veya dxz, mz modelleri asla akort kaçırmaz ama ıhlamur kasa.
gerçi yeni başlayan için kasa ağacı ses rengi çok fark etmez.
rg350mz vardı 1 ay önce 5300e sattım. 4500,, 5000 arası
cort evl k4 al ibanez çöpü yerine... veya k6 bak, k6 çok az akort kaçırır ama farketmezsin, sadece tuner ile bakarsan anlarsın
önerileriniz sağ olun hocam değerlendireceğim

öncelikle tebrik ederim, hayatı boyunca ibanez prestij gitardan daha üst gitarı eline almadığı için kendilerini bilgili sanan cahil bebeler gibi laf sokmaya kalkıp kendini küçük düşürmediğin için.

kulağımızın duyduğu ses bilim ile alakalı değil, beğeni ile alakalı.15,, 20 bine satılan ikinci el
alder kasalı gitardaki emg 81 manyetiği söküp 100 binlik ıhlamur kasalı ibanez jem'e tak veya 15 binlik ıhlamur kasalı ibanez prestij'e tak ve farkı gör.
Adam sana dolaylı olarak kibarca lafı çakmış ama sende de o algı mekanizması olmadığı için anlayamamışsın.

Adam diyor ki; sen tel titreşim sesini MANYETİK üzerinden aldığın sürece gövde de hangi ağacı kullanırsan kullan ton anlamında hiç bir fark olmayacak al bu da bilimsel anlamda yapılan çalışmanın kanıtı diyor. Bir tarafımdan uydurmadım diyor.

Sonuç olarak manyetik dizilim bulunan her hangi bir enstrümanda sen telin ilettiği titreşim sesini elektrikli bir düzenek üzerinden iletilen ve yine elektrikle çalışan bir amfi vasıtası ile hoparlör üzerinden alacaksın. Burada ön planda tutulacak 2 şey olur;

1- Manyetik sarım kalitesi
2- Amfi veya
1-Amfi
2- Manyetik sarım kalitesi

Ama gitarın klavye ağacı bariz öneme sahiptir. Gövde değil.

Adam sana dolaylı olarak kibarca lafı çakmış ama sende de o algı mekanizması olmadığı için anlayamamışsın.

Adam diyor ki; sen tel titreşim sesini MANYETİK üzerinden aldığın sürece gövde de hangi ağacı kullanırsan kullan ton anlamında hiç bir fark olmayacak al bu da bilimsel anlamda yapılan çalışmanın kanıtı diyor. Bir tarafımdan uydurmadım diyor.

Sonuç olarak manyetik dizilim bulunan her hangi bir enstrümanda sen telin ilettiği titreşim sesini elektrikli bir düzenek üzerinden iletilen ve yine elektrikle çalışan bir amfi vasıtası ile hoparlör üzerinden alacaksın. Burada ön planda tutulacak 2 şey olur;

1- Manyetik sarım kalitesi
2- Amfi veya
1-Amfi
2- Manyetik sarım kalitesi

Ama gitarın klavye ağacı bariz öneme sahiptir. Gövde değil.
1-sen önce konuşmayı öğren
2- laf çakmak için ota, boka her tuza hıyar olabilmek için fırsat kollarken madara olma, olanların tarafında da olma.
3-öyleyse neden emg 81 manyetiğin sesi ıhlamur kasalı ibanez çöpü ile kızıl ağaç kasalı bi gitar aynı olmuyor ?
5-neden üst model gitarlarda ıhlamur kasa ağaç kullanılmıyor.
5-senin yaşın kaç ?
6- ben öyle yazılana çizile bakıpda ahkam kesmiyorum, tamamen kendi yaptığım denemeler sonucu örnekler verdim.
7-eğer ıhlamur kasa ibanez ve alder kasa jacksonda takılı aynı manyetiğin ses farkını ayırt edemiyorsan bırak bu işleri
8-çok okuyan değil çok gezen bilir" derler
9-hadi canım evladım, git şimdi oyuncaklarınla oyna.

yolda yürümeyi bilmeyen Z kuşağı çoluk çocuk dolmuş artık.
hata bende zaten, yeni başlayana ne lazım kasa ağacı cinsinin ses rengi.

line6 spider iv15'te dene
hayatı boyunca ibanez prestij gitardan daha üst gitarı eline almadığı için kendilerini bilgili sanan cahil bebeler
Şunlardan sonra kimse size bir şey yazmaya veya anlatmaya tenezzül etmiyor. durum yalnızca bu. bir şey başardığınızı düşünmeyin diye söylüyorum çünkü muhtemelen o da anlaşılmayacak tarafınızdan. kendi kendinize millete sallayıp eğleniyorsunuz. merak etmeyin forumdaki eski üyeler ile birlikte biz de epey eğleniyoruz. hatta mümkünse forumda daha aktif olmanızı rica ediyorum. zira pek keyifli :)

Şunlardan sonra kimse size bir şey yazmaya veya anlatmaya tenezzül etmiyor. durum yalnızca bu. bir şey başardığınızı düşünmeyin diye söylüyorum çünkü muhtemelen o da anlaşılmayacak tarafınızdan. kendi kendinize millete sallayıp eğleniyorsunuz. merak etmeyin forumdaki eski üyeler ile birlikte biz de epey eğleniyoruz. hatta mümkünse forumda daha aktif olmanızı rica ediyorum. zira pek keyifli :)
niye hâlâ osuruyorsun öyleyse ikinciye yazarak, zoruna mı gitti, bebe.

bakıyorumda buradaki amaç müzik yerine birbire giydirip ego tatmin ederek sivrilmekmiş.
sen ve senin gibiler cahil olarak kalmak istiyorsanız bana fark etmez.
30 yıldır bu ülkede metal müzik yapan grubun solocusu ile sohbetim sırasında ağaç farkını teyid edenler varken sen gibiler laf sokunca umursarmıyım sandın.
25 yıl önce, gitar çalıp bilgisini paylaşan abilerimizin aktardığı bi bilgi varsa bi kenara yazardık ve aslı var mı yok mu bilip bilmeden, kendim genç olup onlar yaşı almış diye dalgaya vurnazdık.
sanıyormusunuz ki sizin bu boş atışlarınıza sinir oluyorum, aksine kendimi şanslı hissediyorum çünkü youtube'dan veya internetin olmadığı zamanlarda müziğe başlayıp öğrendim için. neyseki internet yokken şimdiki sizin dinlediğiniz kötü müziklerde yoktu.

başarıya gelirsek eğer ben bizzat denediğim, edindiğim bilgileri paylaştım ama işin aslını bilmediğiniz halde biraz merak edip araştırmak yerine, profilde. gördüğünüz genç kız fotosu yüzünden küçük beyninizle bilgiçlik tasladınız.
ben ilk yazdığımda da kız fotosu yoktu ayrıca.
arkadaşlarını da davet etde onlarda biraz sıçsında bakalım belki bitane çıkar işin aslını araştıracak.
senin öve öve bitiremediğin ibanezleri ben evime yakacak odun olarak bile sokmam.

yazdıklarımı yavaşça sindirerek okumayı dene bide, belki anlarsın.
çok fazla hoşaf içip de mideni şişirme, anlamazsın zaten hoşafdan

ıhlamur içmeyi de bırak veya azaltın, zira
birisi ıhlamur ağacından yapılan gitar 5 para etmez" deyince ananıza sövülmüş gibi tepki veriyorsunuz.
ibanez gitarınla sana mutluluklar ve bol bol duman gibi grupların şarkılarını çalmanı dilerim. hoşçakal, bebe.

şimdi arkadaşım öncelikle biraz okumanı geliştirmeni öneririm. zira mesajlarımda herhangi bir ibanez "övücülüğü" yok. hatta kimsenin yok. kullandığım gitar da ibanez değil.
bu forumun üslubu da bu değil. pek tabi alnına değdirirdi bu bebe ama işte biz insanlığımızı koruyoruz burada :) . sen ve senin gibiler gelmeden önce burası çok daha nezih bir ortamdı. yalnızca sen değil herkes kendi denediği kendi edindiği tecrübeler ile yorum yapıyor. klavye başında bu tarz konuşup yaşını büyük göstermeye çalışan kimi gördüysem 15-16 yaşında ergen çıktı. burada da durumun farklı olduğunu düşünmüyorum. eğer farklıysa cidden çok yazık bu yaşta bu yaklaşım :).
kimse kimseyi profil fotoğrafına göre de yargılamıyor canım kardeşim. lütfen biraz sakin ve buraya uygun davran.
hala daha bu üslubuna devam etmek istiyorsan da çorludayım, gel bir kahvemi içireyim :)

şimdi arkadaşım öncelikle biraz okumanı geliştirmeni öneririm. zira mesajlarımda herhangi bir ibanez "övücülüğü" yok. hatta kimsenin yok. kullandığım gitar da ibanez değil.
bu forumun üslubu da bu değil. pek tabi alnına değdirirdi bu bebe ama işte biz insanlığımızı koruyoruz burada :) . sen ve senin gibiler gelmeden önce burası çok daha nezih bir ortamdı. yalnızca sen değil herkes kendi denediği kendi edindiği tecrübeler ile yorum yapıyor. klavye başında bu tarz konuşup yaşını büyük göstermeye çalışan kimi gördüysem 15-16 yaşında ergen çıktı. burada da durumun farklı olduğunu düşünmüyorum. eğer farklıysa cidden çok yazık bu yaşta bu yaklaşım :).
kimse kimseyi profil fotoğrafına göre de yargılamıyor canım kardeşim. lütfen biraz sakin ve buraya uygun davran.
hala daha bu üslubuna devam etmek istiyorsan da çorludayım, gel bir kahvemi içireyim :)
sanayideyim şuan. bi kahve ile kandırma şimdi, gelirken yakacağım benzine değmez.
16..17 demişsin ama keşke yine o yaşlarda olsam desem de arada, ama kendi dönemimde hatta ve hatta daha bi eskide 16..17 olmak isterdim 1970ler sonu gibi.
bakın üstüne basa basa tekrar söylüyorum Bİ ARAŞTIRMA YAPIN GÖRÜN. ben 41 yaşımda biri olarak edindiğim bilgiyi paylaştım, çünkü bilgi paylaştıkça değerli olur.
4 yıl aradan sonra bide burada yeniden üyelik açayımda tekirdağ civarı olmasa bile civar ilde biri çıkarda benim hiç ders almadan gitar çalmayı öğrenmemi sağlayan grupların müziklerini çalarak moral toplarım diye üyelik açtım.
genç bi kardeş sormuş: şu ibanez mi öteki mi?.
benim hatam oldu elbet hiç bilmeyen birine detaylı anlatım yapmak. nasıl ki bu kerdeşimiz ilana kız fotosu koymuş ertesi gün herkes beni yalancı çıkarmaya kalkıyor, biri kıza sulanıyor hatta.
ben bizzat deneme yaparak bu sonuçlara vardım ve bu konuda bi tek böyle düşünen ve bilen ben değilim..daha da karışmam zaten, kim ne alırsa alsın.
iyilik cezasız kalmıyor bu ülkede.
silerim bu gidişle buradaki üyeliğimi ve garaj dakini. bıktım artık sadece lafta çalan insanlara denk gelmekten.

forum üslübundan bahsederken önce diğer bilmişlere bi tavsiye vermelisin.
ben burda gerçeğe dayalı bilgi paylaştım ve gelen yanıtlar ortada.
ilanda kazık fiyata ıhlamur kasa ibanezleri varsa belki bu yüzden gocundular. sıfır 17 olan rg350mz'yi 5500eilanda ben bekletirken bazıları 20bin istiyor

benzin paranı ben veririm, hem bu bilgi birikimini hem de 41 yaşında bir adamın kız fotoğrafı koymak gibi nasıl dertleri var öğrenmek isterim.

Anneleri de karıştırmayalım lütfen :)
gitar konusunu açan arkadaşı diyorum. ben yardım için cevap yazarken foto falan yoktu. sonra gitar konusunda yardım isteyen kişi kız fotosu koymuş ama bilemem kız mı erkek ve beni de ilgiendir, bilgi paylaşırken veya yoldan otostopçu alırken cinsiyet ayırt etmiyorum çünkü. zota boka yazan birisi "offff, çok güzel kız" falan yazmış.
hatta benim ilanımada boş boş yazmış canı sıkıldıkça.

anneleri karıştırdığım da yok zaten.

gitar konusunu açan arkadaşı diyorum. ben yardım için cevap yazarken foto falan yoktu. sonra gitar konusunda yardım isteyen kişi kız fotosu koymuş ama bilemem kız mı erkek ve beni de ilgiendir, bilgi paylaşırken veya yoldan otostopçu alırken cinsiyet ayırt etmiyorum çünkü. zota boka yazan birisi "offff, çok güzel kız" falan yazmış.

beni ilgilendirmez yazacak eksik yazmışım yazarken bazı harf çıkmamış

Herhangi birinin profil fotoğrafında ne olduğunu seni niye ilgilendiriyor? Sevdiğim oyuncunun fotoğrafını koydum diye yargılanıyorum sana kız fotoğrafım var diye cevap verdin diyende olmadı bu konuyu ne diye bu kadar irdeledin anlayamadım 41(!) yaşındaki birinden dikkat çekici şeyler.

Herhangi birinin profil fotoğrafında ne olduğunu seni niye ilgilendiriyor? Sevdiğim oyuncunun fotoğrafını koydum diye yargılanıyorum sana kız fotoğrafım var diye cevap verdin diyende olmadı bu konuyu ne diye bu kadar irdeledin anlayamadım 41(!) yaşındaki birinden dikkat çekici şeyler.
sen önce buradaki cevap trafiğine giren cahillere verdiğim cevapları dikkatlice oku. sonrada senin prfilindeki fotoya sulanan boş beleş laleyi eleştirdiğim kısmını iyice bi dikkatli oku. senin ne fotoğrafın nede cinsiyetin beni ilgilendirmiyor, zatan farkındaysan profilinde foto yokken yazdım ikiside çöp diye. vay amk böyle sitenin. ulan garan müzikten goy goyculardan bıkıp bide burada müzisyen bulurda çalarım diye 4 yıl aradan sonra yine üyelik açtım, bilgisiz bi kardeş bilip akıl verdim de vermez olaydım. bundan sonra kimseye ensturuman konusunda yardım etmem buradan. gidin ne çöplük alırsanız alın artık. boşuna demiyorlar yapılan iyilik cezasız kalmaz".
ben 20 küsür yıl önce başladığımda bilgi paylaşan büyüklerimizi dikkatle dinler bişeyler öğrenince teşekkür ederdik ama şimdiki nesil nankörmüş. sizin çalacağınız gitarın da, sizin gibilerinde canı cehenneme.
bana bişey yazmayın artık kabak tadı verdi

haa tamaaaam, şimdi anlaşıldı senin ensturuman cehaletinin sebebi. e tabi sanayide küf pas içindeki birinin harcı değil en iyi ensturuman ağaçları tanımak.
devam edin bilmediğiniz konuda bilgili rolüne çkıp kendinizi rezil etmeye. 20 küsür yıl önce gitara başladığımda bi arkadaş bahsetmişti: yahu eleman bilgisayardan anlamadığı halde hacker gibi ahkam kesiyor" diye anlatıp güldürürdü bizi. bak güzel kardeşim. burda ben bizzat kendi yaşadığım deneylerin sonucunu ve dahası bu ülkenin en sağlan metal grubun da solo gitaristi ile aramda geçen ağaç türü sohbetlerimin detayını paylaştım. hadi ben ünlü gitarist değilim beni geç, ulan geri zekalı o dehşet soloları atan adamın anlatığına ne diyeceksin ? ama sana göre o da bilmez, değil mi.
müzik sitesi değil goy goycu bebe sitesi olmuş.
az efen di olmayı öğren ve bilmediğin bi konuda haksız çıkınca susmayı bil. boşuna demiyorlarmış cahilin sesi çok çıkar" diye.
durma devam et kendini burda rezil etmeye.
sen iki kere ikinin 3 yaptığına inanıp ısrar edeceksen ben seni uyandıramam

Geri