Yurtdışından elektronik davul getirmek

Yanımda gelirken ALESIS CRIMSON II, ROLAND TD-1DMK ya da ROLAND TD-07KV getirmeyi planlıyorum. Bunlar kişisel eşya muafiyetinde ki enstürman kısmına giriyor mu emin olamadım boyutları ve elektronik olmalarından dolayı. Elde taşınabilir müzik aletlerinden diye geçiyor mevzuatta ve maalesef aklıma %100 yatan bir şey göremedim. Ayrıca elektronik olduğu için ekstra ÖTV uygulanır mı? 30 kiloyu geçerse nasıl bir vergi dilimine girer ve 430 euroyu geçtiği için bir şeye takılır mı? Deneyimi bilgisi olan varsa çok mutlu olurum. Ayrıca şu davulu alsan daha iyi olur tavsiyelerine de açığım.

Bu kadar çok parçalı, yarı elektronik, yarı mekanik bir cihazı "kişisel enstrüman" diye yutturabileceğini sanmıyorum. Hiçkimse yanında seyahate giderken elektronik davul taşımaz... hani perküsyon olsa neyse... şansını dene, tutarsa öğrenmiş oluruz.
Roland iyidir... sıfır alacaksan kurulu hali zarif dursa da buzdolabı boyutlarında ambalajı var, uçağa kargo olarak almak bile dert olabilir. O zahmete girmektense direkt TR'den al bence.

Yanımda gelirken ALESIS CRIMSON II, ROLAND TD-1DMK ya da ROLAND TD-07KV getirmeyi planlıyorum. Bunlar kişisel eşya muafiyetinde ki enstürman kısmına giriyor mu emin olamadım boyutları ve elektronik olmalarından dolayı. Elde taşınabilir müzik aletlerinden diye geçiyor mevzuatta ve maalesef aklıma %100 yatan bir şey göremedim. Ayrıca elektronik olduğu için ekstra ÖTV uygulanır mı? 30 kiloyu geçerse nasıl bir vergi dilimine girer ve 430 euroyu geçtiği için bir şeye takılır mı? Deneyimi bilgisi olan varsa çok mutlu olurum. Ayrıca şu davulu alsan daha iyi olur tavsiyelerine de açığım.
Tanıdık yakın arkadaşım 1.5-2 aya kadar tr ye gelecek gelirken Roland td07dmk veya biraz daha ekleyebilirsem td07kv v ve double kick pedal getirteceğim sürüsüyle video demo kayıtları izledim girip çıkmadığım yabancı forum kalmadı roland açık ara ton sağlamlık kalite açısından hepsini tokatlar..üstteki arkadaş buzdolabı boyutlarında ambalajı var demiş alakası yok 1.2mt ye 60cm civarında derli toplu karton koli içinde yer alıyor koli içinde her parça ayrıca karton kutu içinde duruyor ortalama kolinin toplam ağırlığı 25 kg geçmez....Bütün parçaları kurulu vaziyette davulun toplam ağırlığı zaten 18kg...

Tanıdık yakın arkadaşım 1.5-2 aya kadar tr ye gelecek gelirken Roland td07dmk veya biraz daha ekleyebilirsem td07kv v ve double kick pedal getirteceğim sürüsüyle video demo kayıtları izledim girip çıkmadığım yabancı forum kalmadı roland açık ara ton sağlamlık kalite açısından hepsini tokatlar..üstteki arkadaş buzdolabı boyutlarında ambalajı var demiş alakası yok 1.2mt ye 60cm civarında derli toplu karton koli içinde yer alıyor koli içinde her parça ayrıca karton kutu içinde duruyor ortalama kolinin toplam ağırlığı 25 kg geçmez....Bütün parçaları kurulu vaziyette davulun toplam ağırlığı zaten 18kg...Yanında kişisel eşyan olarak getireceğin için sorun çıkacağını zannetmem arkadaşıma daha önce jackson gitar getirtmiştim herhangi bir sorunla karşılaşmamıştı

Arkadaşlar merhaba konu ile ilgili bir gelişme var mı?
Merhaba getirebildinizmi acaba davulu bir gelişme var mı?

Tanıdık yakın arkadaşım 1.5-2 aya kadar tr ye gelecek gelirken Roland td07dmk veya biraz daha ekleyebilirsem td07kv v ve double kick pedal getirteceğim sürüsüyle video demo kayıtları izledim girip çıkmadığım yabancı forum kalmadı roland açık ara ton sağlamlık kalite açısından hepsini tokatlar..üstteki arkadaş buzdolabı boyutlarında ambalajı var demiş alakası yok 1.2mt ye 60cm civarında derli toplu karton koli içinde yer alıyor koli içinde her parça ayrıca karton kutu içinde duruyor ortalama kolinin toplam ağırlığı 25 kg geçmez....Bütün parçaları kurulu vaziyette davulun toplam ağırlığı zaten 18kg...
Merhaba, arkadasiniza getirtebildiniz mi?

Konu hakkinda bi guncelleme gelse cok iyi olurdu

Geri