Acill yardım

Hangisi daha iyidir sorusuna doğru cevap verebilmemiz için elimize alıp çalmamız lazım, bunun yanı sıra sırf Fender'e benzer şekilli headstock var diye Sx'in de o kadar para edeceğini düşünmüyorum 2.5 -3k civarı temiz Sx Tele'ler var arada kalite olarak çok fark yoktur bence, Squier ise Affinty serisi, güzel başlangıç seviyesi bütçen uygunsa düşünülebilir ama ucuz bir Sx'i burada modifikasyonla çok iyi seviyelere çeken arkadaş çok, Sx başlığına bakabilirsin, ben de daha önce iki tane Sx stratı modifiye ederek kullanmıştım güzel aletler.

Acil diyince sap kırıldı sandım ge

Hangisi daha iyidir sorusuna doğru cevap verebilmemiz için elimize alıp çalmamız lazım, bunun yanı sıra sırf Fender'e benzer şekilli headstock var diye Sx'in de o kadar para edeceğini düşünmüyorum 2.5 -3k civarı temiz Sx Tele'ler var arada kalite olarak çok fark yoktur bence, Squier ise Affinty serisi, güzel başlangıç seviyesi bütçen uygunsa düşünülebilir ama ucuz bir Sx'i burada modifikasyonla çok iyi seviyelere çeken arkadaş çok, Sx başlığına bakabilirsin, ben de daha önce iki tane Sx stratı modifiye ederek kullanmıştım güzel aletler.

e tabi knk sx e o kadar para vermek mantıklı değilde işte büyüsüne kapıldık 73 teleye benzesin diye squierlerde hiç benzemiyo . sen arasında kalsan hangisi dersin

Bütçe dahilinde Sx alıp modifiye ederdim. Ama ne kadar modifiye etseniz de gerçek 52 yada 73 tele gibi olamıyor, bir 52 roadworn sahibi olarak diyorum, ağırlık - denge, rahatlık, konfor, resonans vs bunlar modifiye ile ulaşabileceğiniz şeyler değil. Ancak daha iyi köprü, manyetik değişimi eşik falan ile gitarı belli bir seviyeye getirebilirsiniz. O seviye de genelde başlangıçta yeterlidir.

Bütçe dahilinde Sx alıp modifiye ederdim. Ama ne kadar modifiye etseniz de gerçek 52 yada 73 tele gibi olamıyor, bir 52 roadworn sahibi olarak diyorum, ağırlık - denge, rahatlık, konfor, resonans vs bunlar modifiye ile ulaşabileceğiniz şeyler değil. Ancak daha iyi köprü, manyetik değişimi eşik falan ile gitarı belli bir seviyeye getirebilirsiniz. O seviye de genelde başlangıçta yeterlidir.
YURTDIŞINDAN ALMAK MANTIKLI OLUR MU ÇÜNKÜ SQUİER CV LER AFFİNTY FİYATINDAN BİLE DAHA DÜŞÜK OLABİLİYOR

150 euro sınırı var, üstünde alacağın herşey için acayip masraf çıkarırlar. Thomann.de den Harley Benton bakabilirsin...

Bu gitarı izliyordum bi süre ama global enflasyonla beraber yılbaşından sonra 125 Euro'lardan 160'lara geldi fiyatı. Artık B stock bakacak o da düşerse.

Alırsın almasına da vergi olayı karısık. Thomann konusu linkini paylaştım. 2022 Kasım ayından bu yana yazılanları oku.

Bu da Adem'in deneyimi.

İlan Eskişehir'de. Sen de aynı şehirdeysen git bi çal 10-15dk. Kozmetik kusurları var mı incele(kırık-çatlak vb). Ama farklı şehirden hiç gitar almadım ya da satmadım. Tecrübem yok. Nasıl paketlenir vb net fikir veremem ama bir ara niyetlenmiştim bi Tele'ye. bolt-on olduğu için gitarın sapı ve gövdesinin montaj vidalarından ayırıp sap ve gövdeyi ayrı ayrı paketleyip göndermesi aklıma gelmişti(Bu ne kadar orjinal bir fikir bilmiyorum çünkü almaktan sonra vazgeçtim). Deneyimli arkadaşlar varsa bilgi verebilirler.

Geri