Elektro gitar tel yüksekliğim normal midir?

Herkese selam, ben elektro gitara 1 ay önce başladım. Bundan önce akustik çalıyordum. Hiç elektro gitar tecrübem veya başka gitarlara dokunma fırsatım olmadığı için, elektro da tel yüksekliği ve sap ayarı hakkında çok şey bilmiyorum. Gitara 2 3 hafta dokunmadıktan sonra telleri bana yüksek geldi ve alçatmak istedim. Gitar Jackson JS11. Altta gördüğünüz gibi o kadar bir şeyleri denedikten sonra herhalde bundan daha alçağı olmaz diyerek böyle bıraktım telleri. Sap ayarı yapmaya çalıştım ama çok iyi beceremedim. Daha doğrusu yüksekliği anlayamadım. Parmağımı son perdeye basılı tutup, diğer parmağım ile 9. perdeye basarak aradaki boşluğa göre bir şeyleri denedim. Şu anki sap ayarında da 9. perdede yüksekliği 4 5 A4 kağıdı sığacak şekilde bıraktım. Ondan sonra köprüden istediğim tel yüksekliğine aldım ama cızırtı ediyordu. Cızırtı etmeyen en alçak alttaki resimdeki gibi oldu. Ama bu bana hala yüksek geliyor. Bu yükseklik normal midir? Yoksa sap ayarını iyi yapamadığım için, belki de içindeki demiri kırdığım için falan mı daha alçak olamıyor? Teşekkürler.

Dosyalar

• 1687979506608.jpg
    1687979506608.jpg
    1.6 MB · Gösterim: 150
  • 1687978877771.jpg
    1687978877771.jpg
    1.4 MB · Gösterim: 134
Geri