Epi Prophecy vs ltd ec 1000

Dostlar merhabalar Epiphone Les paul Prophecy ve ltd ec 1000 arasında kaldım sürekli araştırıyorum ama tam olarak istediğim tarzda yorumlar bulamıyorum. Bu bütçeye bir daha gitar alamayabilirim oyüzden alacağım şeyin ömürlük olmasını istiyorum. Bunlar dışında bu fiyat bandında başka gitar önerileri olanlar varsa belirtirlerse sevinirim les paul olmak zorunda değil

Dostlar merhabalar Epiphone Les paul Prophecy ve ltd ec 1000 arasında kaldım sürekli araştırıyorum ama tam olarak istediğim tarzda yorumlar bulamıyorum. Bu bütçeye bir daha gitar alamayabilirim oyüzden alacağım şeyin ömürlük olmasını istiyorum. Bunlar dışında bu fiyat bandında başka gitar önerileri olanlar varsa belirtirlerse sevinirim les paul olmak zorunda değil
Bana ltd deluxeler herzaman Epiphonelardan daha kaliteli hissettirdi kendini ancak kısa les Paul skalaya yani 24.75 inch uzunluğa 24 perde olayı rahatsız geliyor. Bundan dolayı alternatif olarak bir de mh1000 denemeni tavsiye ederim özellikle sabit köprülü ve pasif Seymour Duncanlı versiyonu ec1000den çok daha keyifli gelmişti bana. Schecter Hellraiser serilerine de bir bakabilirsin.

Prophecy'nin klavyesi bence daha rahat ve görünüş olarak daha iyi ancak bu gitar oldukça ağır bir gitar. Eğer şu anda ikisi arasında ben olsam hafif olanı tercih ederdim.

Zamanında her ikisine de sahip oldum. İkisi de kaliteli gitarlar. Ben Epiphone'nin sap profiline alışamamıştım. LTD'nin sapı Epi'den daha kalındı ama profil olarak daha rahat gelmişti. Ömürlük gitar diyorsan ikisini de denemen lazım. Ayrıca son birkaç senedir Epiphone Prophecy'ler Çin'de üretiliyor. Benimki Kore üretimiydi. Çin üretimlerinin kalitesi hakkında bir şey söyleyemem.

LTD EC-1000 eğer Deluxe ise evladiyelik gitarlar. Normal olanları pek bilmiyorum. Çokça Deluxe'ım oldu, ESP ve E-II tokatlar filan demeyecem haşa ama bazen aradaki fiyat farkına değer mi, al Deluxe otur dediğim çok oluyor kendime .... netekim öyle yaptım birkaç kez

Bir dönem EC-1000 sahibi olmuştum, prophecy'yi bilmiyorum ama matt heafy signature epi kullanıyorum şuanda. Soundu, tepkileri vs ec-1000'e oldukça benzer bir gitar. Gitarlar ile aynı şehirde iseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Sapı, ağırlığı gibi hissiyat farklılıklarını deneyimlemenin başka bir yolu yok maalesef.(Elinizden teknik spec'lere baktığınızda bunu anlayacak kadar gitar geçtiyse ayrı tabi)

Geri